PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun sure beklemis motor hakkinda.

stupid
04 Ocak 2016, 02:00
99 model husky te610 buldum babasinin motoruymus alet sadece 7000km de 16 yil boyunca ayda 1-2 defa surulmus ve son 2 yildir toz toprak icinde hic calistirilmamis bile. Olabilecek en kotu senaryoda motdr bana ne kadar masraf cikartir ? Veya ne gibi problemleri olabilir ? Ne ben ne de satan eleman mekanik ve teknik olarak motorlardan cok anlamiyoruz o yuzden motosiklet.net ailesine danisayim dedim.

Tesekkurler , iyi forumlar.

DamienRice
04 Ocak 2016, 02:07
ALMA SAKIN ALMA

ben böyle bir hata yaptım 2006 model 0 motosiklet aldım heryeri çürüyor 1 yılda aldığım paraya yakın masraf yaptım işleyen demir pas tutmaz demişler

Darkcity2000
04 Ocak 2016, 09:00
Yedek parca icin bile alinmaz..

nzm75
04 Ocak 2016, 09:12
En iyi ihtimal yağ değiştir yeni akü tak çalışacağını düşünüyorum sonra lastikler dişleri iyi de olsa ömrü dolmuştur birde balatalari degismen gerekir ben alinmiycagini düşünmüyorum fiyatta önemli tabi

stupid
04 Ocak 2016, 12:33
En iyi ihtimal yağ değiştir yeni akü tak çalışacağını düşünüyorum sonra lastikler dişleri iyi de olsa ömrü dolmuştur birde balatalari degismen gerekir ben alinmiycagini düşünmüyorum fiyatta önemli tabi

Fiyat ucuz bugun gidip bizzat gordum motoru sabahtan kickstart yumusak ama calismiyordu ne benzin ne aku var herhalde. Eleman babasinin motoru yillardir ondan daha cok sevdigini soyluyordu o gidip baktiricak tamir ettiricek bakim falan faturalarla beraber fiyatta artis yapilacak oyle anlastik saolun cevaplar icin. Fiyati epey ucuzdu cunku adaslarina gore.

Erdost
04 Ocak 2016, 14:43
Kardeşim açıkta duran yürüyen yerleri en fazla sıkıntı çıkaracak yeri olur.

1-Teker bilyalari,
2-Dişliler ve zincirler,
3-Fren kaliperleri,
4-Debriyaj ve Fren Telleri,
5-Bütün ampuller ve sigortalar
6-Ampul yuvaları
7-Ön arka Amortisörler
8-Yakıt deposu, enjektör veya karbüratör.

1, 4, 5 Kesinlikle yenisiyle değiştirmeli

2, 3, 6, 7, 8 nolu saydıklarım sökülüp dağıtılıp, anti pas ve mazot ile güzel temizlenip değişmesi gerekiyorsa değiştirilip kullanır vaziyete getirilmeli.

Yatan motor ilk anda değilde kullandıkça sorun çıkarır, sorun çıkaracağı yerler de mümkün mertebe yukarıda saydığım durumlardir.

iptaluyelik02
04 Ocak 2016, 17:47
Kardeşim açıkta duran yürüyen yerleri en fazla sıkıntı çıkaracak yeri olur.

1-Teker bilyalari,
2-Dişliler ve zincirler,
3-Fren kaliperleri,
4-Debriyaj ve Fren Telleri,
5-Bütün ampuller ve sigortalar
6-Ampul yuvaları
7-Ön arka Amortisörler
8-Yakıt deposu, enjektör veya karbüratör.

1, 4, 5 Kesinlikle yenisiyle değiştirmeli

2, 3, 6, 7, 8 nolu saydıklarım sökülüp dağıtılıp, anti pas ve mazot ile güzel temizlenip değişmesi gerekiyorsa değiştirilip kullanır vaziyete getirilmeli.

Yatan motor ilk anda değilde kullandıkça sorun çıkarır, sorun çıkaracağı yerler de mümkün mertebe yukarıda saydığım durumlardir.

katılıyorum,yılda 1 saat gezip dolaşsalar sorun olmazdı ama muhtemelen krank bilyaları bile sorun çıkarabilir.Çünkü motor yağının evsafını kaybetmesi sebebiyle yağ yağ olmaktan çıkmıştır.