PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : michelin pilot street

hortumcu35
03 Ocak 2016, 20:53
evet arkadaşlar sahibi oldugum pilot street lastikler asfalttanmı bilmiyorum deli gibi kayıyor motor ybr 125 öncesinde scooterim da dandik kış tekerlekleri ile daha güvenli hissediyodumm virajlarda olsun yagmurda olsun ama bu pilot streetler kışın güven hissi vermiyo gibime geliyo. ayrıca tekerlekler eski değil yani onda sıkıntı yok. yani bu çok övülen lastikler ayrıca cam çivi de çok giriyor resmen mıknatıs gibi. yorumlarınızı bekliyorum

Keoma
03 Ocak 2016, 20:59
O lastikler cadde için.Ama kaymak asfaltlı caddeler için.Hafif taşlı bir yol olsun dansöze dönüyon.

BatuhanK
03 Ocak 2016, 20:59
genelde michelinlerin o lastikleri kuru da kaydırıp, ıslakta tutunmalarıyla tanınırlar. İzmire bugün uzun aradan sonra ilk kez yağmur yağdı, ilk anlarda deli gibi kaydırma yapar. Yollar iyice yıkandıktan sonra bir daha bakmak lazım. Bir de lastik havaları düzgün olmalı

mobyby
03 Ocak 2016, 21:00
pilot lastikler ucaklar için üretiliyor adı üstünde pilot ucak pilotları için sen rosso al 1 kutu işini görür.

hortumcu35
03 Ocak 2016, 21:02
lastik havalarım sanırım ön 30 arka 33 olması gerekiyo 2 kişilik için ayrıca Keoma parlak asfaltlardada deli gibi kayıyor

MazhaRR
03 Ocak 2016, 21:07
İzmirde 10bin km deki CeSeTlerle geziyorum hiçbir sıkıntı çekmedim, öyle heryerde istediğim hızla gideyim heryeri istediğim gibi döneyim diye birşey yok daha yavaş gidin otomatik olarak daha az yatırmış olursunuz motoru o zamanda yol tutuşu artmış olur.

oguzhanlal
03 Ocak 2016, 21:10
18 000 km dir kullanıyorum. İlk olarak şunu söyleyeyim çiviyi bırakın daha diken bile girmedi :bounce: . Öyle sırf asfaltta da kullanmıyorum.
Kayma konusunda benim deneyimlerim şunlar:
-Yollar çamurluysa her lastikte olduğu gibi kayıyor
-Lastik soğukken (özellikle soğuk havalarda) kayma yapabiliyor
-Asfaltta kum veya çakıl varsa baya baya dans edebilirsiniz
-Asfalt kalitesinin düşük olduğu virajlarda arka lastiğin g.tüm g.tüm kaydığını defalarca hissettim

Ama bunlara bakarak lastik kötü diyemem. Bu koşullarda tüm lastikler kayacaktır eminim.

Bu arada 18 000 km sonunda arka lastikte yarıklar oluşmaya başladı. Sanırım lastik değiştireceğim. Bu sefer toprak performansının daha iyi olduğunu umduğum için İRC Winter Grip alacağım.

Mengu16
03 Ocak 2016, 21:45
Pilot street çok dişsiz lastik. Yağmurda kayar. Derin sudan geçince Aquaplaning yapar. Buz varsa yola tutunmaya hiç çaba göstermez kayar. Karda gitmez. Çamurda kayar, batar dişsiz çünkü. Türkiyedeki yol koşullarına hiç uymayan bir lastik. Ama Michelin kalite diye alınıyor. O kadar para verecekseniz Pirelli Duratraction alın lastik deseni her yol şartına uygun.

yasoyaso
03 Ocak 2016, 21:48
Lastik basıncı yalnış ön 25 arka 29 olması gerek. Artçı ile kullanırken arka 41 olmalı.

BatuhanK
03 Ocak 2016, 21:59
Dura traction ile salcano wolf varken stopiye doymuştum. Islakta viraja girmiştim, hiç belli etmese de güzel lastik

actros1
03 Ocak 2016, 22:03
metzeler me 22 den şaşmam.street berbat bi lastik.ondan önceki sporty serisi iyiydi..

erensipahi
04 Ocak 2016, 00:37
bugüne kadar hiç lastiğe falan para vermedim 35 40 tl lik lastik ile bindim hep motosiklete virajdada yattım kar kış demedim okulumada gittim geldim sağolsunlar daha bi kere düşürmediler beni ama ona göre kullanıyorum hiç böyle para basıpta lastik alacak durumum olmadı hep stock lastik devam :thumleft:

-ZERO-
04 Ocak 2016, 00:51
pilot street kullaniyorum. islakta kuruda gayet iyi fakat son bir iki haftadir ankarada defalarca kayak yaptim asfaltta resmen. nedeni lastigin o sogukta daha gec isinmasi ve yolda olusan gizli buz. stock lastik olsaydi kesinlikle dusmustum. genele baktigimda pilot street guzel bir lastik. parasinin hakkini veriyor. bu sogukta defalarca kaydiysa da bi o kadar da beni dusmekten kaza yapmaktan kurtarmistir. ha bi de unutmadan. ankarada bu sene ilk kar yagdiginda bilkentten mamaga gittim gecenin 1'inde kar ve buzun ustunde. garip bir sekilde fren yapmadigim surece gram kaymadi.

mgora
04 Ocak 2016, 01:38
Billas BL-080 Rulez :D
YBR125 için lastik basınçları :
0-90 kg Ön:25psi Arka:29psi
90-198 kg Ön:25psi Arka:41psi
yazıyor kitapçıkta.

ENİGMA
04 Ocak 2016, 08:31
ön 28 psi arka max 32 basın eğer benzinlikte hava bastıysanız tekrar basın 32 bastığınız 30 dan başlayıp tekrar dolduğunu görürsünüz yani çoğu arızalı gösteriyor.

Hasan7
04 Ocak 2016, 10:19
Benim dylanda power pure var antalyada hava aniden soğudu, ısınıncaya kadar yeni asfaltta hızlı kalkarken çok rahat patinaja düşüyor ısındıktan sonra ise virajlarda arkanın önle beraber gram gram kaydığını hissedebiliyorum ama limit virajlarda normal kullanımda ısınıncaya kadar sıkıntı çıkarmıyor, ama hava sıcak olunca yere yapışıyorlar bir sıkıntı biraz çabuk aşınıyor gibime geldi

E-TEKİN
04 Ocak 2016, 10:44
Pilot street kullandım. Ybr için en iyi lastik metzeler me22. Bulamazsanız pirelli Dura traction alın.pilot street ler eski pilot sport lar kadar iyi degil

hakikiteker
04 Ocak 2016, 11:44
Ilk yağmurda ve lastikteki kir çıkana kadar kayması normal. Benim lastikler bu dediğim şartlar dışında yapışıyor yere, fren deniyorum neredeyse kurudaki kadar tutuyor.

Zsrvc
04 Ocak 2016, 14:52
Acemi oldugumdan soruyorum Herkez bii lastik markasindan bahsetmiş her marka lastik her motor cinsine göre veya ebadına göre lastik üretiyor mu? Burda bahsedilen 125cc lik motorlar içinmi?

Yetişbey
04 Ocak 2016, 16:37
merhaba bende 3 aydır pilot street kullanıyorum antalya da yaşıyorum çamurda kumlu yollarda her lastik gibi kayma yapıyor ancak ben antalya nın muson yağmurlarında bile en ufak bir kayma yaşamadım :)

jesse
04 Ocak 2016, 16:42
hava şartlarının ıslaktan ziyade soğuk ( - derece ) olduğu şu günlerde kayma yaşaman normaldir .. hava normal seviyesine döndüğünde kayma minumuma inecektir .. tabi kullandığın lastiğin ömrü,, doğru hava basıncı ,, doğru kullanım şartları da büyük değişiklikler gösterebilir

obarey
04 Ocak 2016, 17:12
piot street kullanıcısıyım memnunum.
ama çivi girdi 1 kez o doğru, başka lastikte olsa girermiydi bilemem.

hakikiteker
04 Ocak 2016, 17:38
Acemi oldugumdan soruyorum Herkez bii lastik markasindan bahsetmiş her marka lastik her motor cinsine göre veya ebadına göre lastik üretiyor mu? Burda bahsedilen 125cc lik motorlar içinmi?

Bu iş için bir standart yok, her marka her model için lastik üretmiyor. Zaten genelde pek seçenek de olmuyor, insanlar içlerinden en iyisini seçerek almaya çalışıyor kardeşim. Burada bahsedilen lastik YBR'nin ölçüsü olan; ön:2,75-18 ve arka: 90/90-18 ölçüsündeki pilot street.

topgun1111
04 Ocak 2016, 20:25
cbf 150de kullanıyorum 6 bin kmdir memnunum fazla kayma yapmıyor

Blackeagletr
04 Ocak 2016, 21:26
Ybr çakması Kuba XR125 motorumda Street kullandım 8000km kadar. Güzel lastikti. Parlak kilit taşta ve yine parlak bir asfaltta kontrolsüz fren sonucu kitlemişti. Bunun dışında toroslardaki virajları bilen bilir, sık sık o yollarda kullandım. defalarca virajlarda lastiğin dibine kadar yattım, ani fren yaptım. 400km boyunca durmadan yağışlı havada kullandım. En ufak hatasını görmedim, özellikle virajlarda en ufak kaçma hissi yaşatmadı. Fakat bidaha lastik alsam, Metzeller ya da Pirelli alırdım. Daha dişli ve su kanalları olmaları nedeniyle, çünkü zaman zaman toprak yola giriyordum ve toprakta Michelinin kabak lastikten farkı kalmıyor.