PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS SOYGUNUMU DESEM DOLANDIRICILIĞIMI DESEM BİLEMİYORUM

ayzek
03 Ocak 2016, 19:05
07/07/2015 Trafiğe çıkış tarihli aracıma kesilen ceza plakayı alırken polise özellikle sordum sıfır plaka dedi neyse işlemleri hallettik 3 ay kadar önce bir tane abimize ankaradan kaçak geçiş diye ceza gelmişti o zaman bende sorgulattım hiç borç vs görünmüyordu bugun facebookta bir başlıkta gördüm ve yeniden sorgulattım 07/07/15 çıkışlı sıfır plakaya kullanmadığım zamanlarda ceza kesilmiş ne yapmak gerekir mail falan attım ama ihlalin olduğu yerlere gidilip itiraz edilmesi gerek diyor bazı arkadaşlar
http://i.hizliresim.com/QZYp0r.png (http://hizliresim.com/QZYp0r)

avici
03 Ocak 2016, 19:22
Bendede 2013 tarihinde 150 lira ceza görünüyor, plakayı 2015 yılında çıkarttım. Nasıl olacak bu işler tayyip amca?

bestamik19
03 Ocak 2016, 19:22
Şuan birçok basın yayın organlarından benzer haberler çıkmakta. Köyün (niğde) dışına dahi çıkmaya mecali olmayan traktöre otobanda defalarca ceza kesilmiş. İdari para cezaları mahkemeye itirazla kaldırılabilir ancak. Yanılmıyorsaam sulh hukuk mahkemesine itiraz edeceksin. Ben öncesinde tarafıma haksız yazılan trafik cezası (satışı yaptığım motoru alan kişi yasal süresi içerisinde tescilletmediğinden ve ehliyeti de yokmuş bana "ehliyetsiz araç kullandırmaktan ") gelmişti. Sulh hukuk mahkemesine itiraz ederek kaldırmıştım.

ayzek
03 Ocak 2016, 19:26
Şuan birçok basın yayın organlarından benzer haberler çıkmakta. Köyün (niğde) dışına dahi çıkmaya mecali olmayan traktöre otobanda defalarca ceza kesilmiş. İdari para cezaları mahkemeye itirazla kaldırılabilir ancak. Yanılmıyorsaam sulh hukuk mahkemesine itiraz edeceksin. Ben öncesinde tarafıma haksız yazılan trafik cezası (satışı yaptığım motoru alan kişi yasal süresi içerisinde tescilletmediğinden ve ehliyeti de yokmuş bana "ehliyetsiz araç kullandırmaktan ") gelmişti. Sulh hukuk mahkemesine itiraz ederek kaldırmıştım.

bende haberlerde görmüştüm 6 yıl önce ölmuş adama gelmişti de mahkeme falan uzun iş daha temmuzda ıtıraz ettıgım cezadan bile haber yok başka yolu yordamı olmalı mahkemeye kaldıysak yanmışız

serkanADH13
03 Ocak 2016, 22:06
Adam TOKAT 'ta yaşıyor,
traktörü var,
Ve KÖPRÜDEN KAÇAK GEÇİŞ CEZASI evine gitmiş,

Hadi HGS VAR diyeim :)

ULAN TRAKTÖRÜN KÖPRÜYE GİRİŞİ ZATEN YASAK :)

adamın İSTANBULU SADECE TELEVİZYONDA GÖRMÜŞ BİR KÖYLÜ AMCA oluşunu söylemiyorum bile :)

kakare
03 Ocak 2016, 22:27
detaylı bir e-mail ile gönderin gerekli düzeltme ve parayı alırsınız.

astrofizik
03 Ocak 2016, 22:30
Yeni plakada daha önceki plaka sahibinin hgs si kayıtlı olabiliyor,
Araçdaki eski hgs kartı ile geçiş yapılınca direk ödeme size geliyor,
Yeni aldığım motorun plakasında iki farklı hgs hesabı çıktı ptt'ye gittim ve o hesapları iptal ettirdim

berkcigdem
03 Ocak 2016, 23:13
Eğer ruhsatınızda tescil tarihi olarak 07/07/2015 yazıyor ise dert etmeyin bir şey olmaz.

Bir diğeride örneğin 2. el aldınız ve 07/07/2015 tarihinde aldınız ve ruhsatta yine bu tarih yazıyor ise yine dert etmeyin bir şey olmaz.

Sizden önceki kullanıcıyı ilgilendirir. Ayrıca çoğu memur bilmiyor o plakanın sıfır mı yoksa kullanılmış olduğunu. Çünkü sistemden düşürüyorlar diğer memura veriyorlar oda sana teslim ediyor.

ayzek
04 Ocak 2016, 11:29
ptt ye gittim başka bir isimde hgs görünüyor plakada karayollarına gidin diyorlar talimat verilmiş işlem yapmayın diye hey allahım ya