PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Drift üst kapak yardımı?

truck123
03 Ocak 2016, 19:01
Arkadaslar mondial drfitin ust kapagini soktum yerine takamiyorum bir turlu oturmuyor mil yerinden cikti varmi bilen yardim edicek

http://i.hizliresim.com/28NEJ2.jpg

kashmar54
03 Ocak 2016, 19:29
kardeş egzantirigi gevşetmemişsin ondan takamıyon
ayrıca sentesini atlattıysan senteyide ayarlaman lazım

truck123
03 Ocak 2016, 19:48
kardeş egzantirigi gevşetmemişsin ondan takamıyon
ayrıca sentesini atlattıysan senteyide ayarlaman lazım

Usta onu nerden gevsetiyoruzki senteyi falan hic bilmiyom umdugum kadar kolay degilmis nerden actim kaldi ole

kashmar54
03 Ocak 2016, 20:08
silindirin yan tarafında tapa gibi bişey var. marş motoruna bakan tarafta olur genelde. onu aç. tornavida ile çevirince zincirin gergisi boşalır o zaman takarsın. zinciri dişliden ayırdıysan sente bozulmuştur. pistonu üst ölü noktaya alıp kam milinin dişlisini üzerindeki işarete göre yerine getirip zinciri takacan.üskapağı sıcı contalayıp kapatırsın. tornavidayı bırakınca zincir geirilir. inceden tornavidayla egzantiriği gevşettiğin yönüün aksina çevirip zincirin boşluğunu alırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

yapamadığın bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım

truck123
03 Ocak 2016, 20:09
silindirin yan tarafında tapa gibi bişey var. marş motoruna bakan tarafta olur genelde. onu aç. tornavida ile çevirince zincirin gergisi boşalır o zaman takarsın. zinciri dişliden ayırdıysan sente bozulmuştur. pistonu üst ölü noktaya alıp kam milinin dişlisini üzerindeki işarete göre yerine getirip zinciri takacan.üskapağı sıcı contalayıp kapatırsın. tornavidayı bırakınca zincir geirilir. inceden tornavidayla egzantiriği gevşettiğin yönüün aksina çevirip zincirin boşluğunu alırsın.

Usta biliyorum o dedigin yeri sag tarafta mars motorunu sokmeden girmez oraya tornavida sanirim zinciri sokmedim disliden oylece duruyo dislinin uzerinde sentedi kacmamistir degilmi yerini ottturmam yeterli olucaktir sanirim

yunusus
03 Ocak 2016, 20:09
Hadi bakalım al sana yardim :D adam hersryi anlatmis bakalim yapabilecekmisin :) kolay gelsin

kashmar54
03 Ocak 2016, 20:14
Usta biliyorum o dedigin yeri sag tarafta mars motorunu sokmeden girmez oraya tornavida sanirim zinciri sokmedim disliden oylece duruyo dislinin uzerinde sentedi kacmamistir degilmi yerini ottturmam yeterli olucaktir sanirim

zinciri çıkarmadıysan sente atlamamıştır.toplayıp çalıştırınca belli olur. :) gerdiyi komple sökmeyecen unundaki yıldız vidayı aç içine düz tornavida takıp gevşetecen.

truck123
03 Ocak 2016, 20:23
zinciri çıkarmadıysan sente atlamamıştır.toplayıp çalıştırınca belli olur. :) gerdiyi komple sökmeyecen unundaki yıldız vidayı aç içine düz tornavida takıp gevşetecen.

Denicem bakalim birazdan peki yerine otturdukdan sonra ust kapagi takarken sibob bosluk yerleri ust kapakda onlarda ayara gelcekmi takarken ust kapagi yoksa ust noktoyami almak gerekir pistonu t ye getirmemiz gerekir heralde degilmi

kashmar54
03 Ocak 2016, 20:25
senteye alıp sübap ayarını kontrol etmek lazım

truck123
03 Ocak 2016, 21:00
senteye alıp sübap ayarını kontrol etmek lazım

Sokemedim kucuk vidayi soktum ama icindekini gevsetmek imkansiz oraya tornavida girmiyor cunku olmucak heralde

kashmar54
03 Ocak 2016, 21:05
ozaman marş otorunu çıkartıp gergiyi komple sök yerinden

Mengu16
03 Ocak 2016, 21:19
Amacın neydi niye söktün motoru ?

kashmar54
03 Ocak 2016, 21:24
1.anlamıyosan elleme
2.yeterli tamir ekipmanı yoksa sökme
3.bişey çalışıyosa kurcalama

truck123
03 Ocak 2016, 22:22
Arkadaslar yapamadim yarin goturucem servise oylece elimle birsey dha dikkatimi cekti kirik var gibi degisebilir yarin servise sorucam bakalim kiriksa eger parca kim bilir nerde bu zamana kadar niye sorun cikarmadi anlamadim http://i.hizliresim.com/1MDaXB.jpg

Obur tarafiyla ayni degil yeri kirilmis gibi cizdigim yer

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Amacın neydi niye söktün motoru ?

Amacim sibob ayari yapacaktim rahat calisayim diye ust kapagi sokucektim bundaki sistem farkliymis eski bisan atlas da ust kapagi sokucen siboblar belli oluyodu bunda kapakdaymis sibob yerleri ondan dolayi sokunce kaldi elimde umarim cok masraf acmaz bana

kashmar54
03 Ocak 2016, 22:22
bişey olmaz

truck123
03 Ocak 2016, 22:26
bişey olmaz

Inssalah kashmar saolasin bakalim yarin goturcem sabahdan servis cok ugrascagini sanmiyorum 1 saate yapar heralde kendi kendimize kasindik ses geliyor diye siboblardan soktum sokmez olaydim umdugum gibi olmadi :)

kashmar54
03 Ocak 2016, 22:28
o kırıktan sebep değişmesine gerek yok. ki silindir üst kapak pahalı parçadır.
10 dakikalık işi var. yakında olsan gelir toplardım motorunu

truck123
03 Ocak 2016, 22:33
o kırıktan sebep değişmesine gerek yok. ki silindir üst kapak pahalı parçadır.
10 dakikalık işi var. yakında olsan gelir toplardım motorunu

Walla o degilde ordaki parca nerde kaldi acaba onu merak ettim ben kirildiysa sorunda cikarmqdi belki bayadir kirik orasi

Lucas
03 Ocak 2016, 23:53
Acil yardım, lütfen yardım vb. başlıklara izin verilmez.
Zira hergün en az 3-4 adet aynı konu başlığından açılır, bu da anlamsız bir konu listelenmesine sebep olur. Lütfen yardım talebinize uygun konu başlıkları seçin.
Konu başlığını uygun olabileceğini düşündüğüm bir başlıkla değiştiriyorum.

truck123
04 Ocak 2016, 17:20
Arkadaslar hallettim sorunu servise goturdum 40 lira aldi sbab ayarida yapto takti kendi yarim saatte halletti suanlik sikinti yok sanirim sadece biraz sibab sesi var servise dedim ama oda yok herhangi bisey dedi kurcalamicam :)