PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki Ninja 250sl tavsiye eder misiniz?

hakanozz
03 Ocak 2016, 18:57
Merhaba.Adım Hakan.Forumunuza yeni üye oldum.250cc kategorisinde bir başlangıç motoru almak istiyorum.İkinci el alacağım.Piyasaya bakıyorum cbr250rr r25 gibi motorlar hep yüksek km'de.Ayrıyeten alınca lastik masrafı falan da var.Ninja 250sl masraf olmayacak lastiklerle beraber 1000 km kullanılmış 12.000 liraya satışı var sahibindende.Mootorun garantisi dedevam ediyor.Km düşük, lastik masrafı yok,az yakıyor +Kawasaki gibi artıları var.250sl motor nasıl bir motor.Alınır mı ,binilir mi ,parça durumu nasıldır pahalı mı?İkinci eli nasıldır.Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse çok memnun olurum.İyi günler.

blackfish
03 Ocak 2016, 19:06
güzel motordur. tek kişilik kullanıma daha uygun denir genelde. ince nispeten kolay kullanımı var. yedek parçaları pahalı, servis sıkıntısı kısmen, ikinci el piyasası da diğerlerine göre çok hareketli değil. ama motor abs lastik ve atiklik gibi konularda diğerlerinden önde.

hakanozz
03 Ocak 2016, 19:15
Tek kullanacağım 55 kiloyum iyi uyum yakalarız bence :)Genel olarak şekli,gidişi çok hoşuma gitti.Ayrıca 600cc geçmek için yeterli beceriyi kazanmak için satın alıyorum bu motoru.Cevabınız için teşekkürler.

AWESQME
03 Ocak 2016, 19:31
10 numara motor al gitsin şimdiden hayırlı olsun.

Mr.Duke
03 Ocak 2016, 20:24
bende senın gıbı basta ktm ıle basladım duke 200 ıstıyodum abslı falan ama ıste parcası cok pahalı gelınce bıde servısı cbr 250 daha uygun geldı sımdıde naked olarak kawasakı 250sl cok hos bılmıyorum hangısını alıcam soguklar bıtsın bellı olur cbr 250rr ıle arasında pek bı fıyat farkıda yok
ama guzel motor yanı baya tecrube kazandırır

Sabırsız
03 Ocak 2016, 22:15
Mükemmel bir motordur kilonuzun55 olduğunu söylemişsiniz rahatlık olarak sıkıntıda çekmezsiniz.parça bulmada zorluk çekmezsiniz bulursunuz ama biraz tuzlu olabilir.ikinci elide ne iyi ne kötüdür. Yakıtı gidişi dengesi atak oluşu mükkemel. frenleri söylemiyorum bile o ayrı güzel bildiğimiz kawa kalitesi.

oguzhan9119
04 Ocak 2016, 15:41
Hakan kardesim tam senlik bi motor 55 kilo ideal uzun yolda nasildir bilmiyorum ama sehir icinde cok mukemmel bir motor bence sana layik al gitsin dostum :):) simdiden hayirli olsun..

Ezio41
04 Ocak 2016, 16:42
Merhaba aramıza hoşgeldin. Sl serisi güzel motordur. Kilonuz 55 olduğu için hiç sıkıntı çekmesiniz. Yedek parçaları diğer japonlar ile aşağı yukarı aynı. Çok bi fark yok . 2. el piyasası diğerlerine göre daha sakin . Fazla kullanıcısı yok çünkü.Tek kişi için ideal motor . Artçılı sürüşe gelmez.Servisleri yamaha , honda kadar olmasada iyi usta olan bayiler de mevcut.

2. El fiyatları honda ve yamaha ya göre daha düşük. Bende de z250sl var 6.000 km'de . Alıcı bulursam eğer 10.500 tl den satmayı düşünüyorum .

Motor hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz . Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

obarey
04 Ocak 2016, 16:48
kilonuz için ideal motor.
kawasaki kaliteside belli.
Ammaaa bir yedek parça fiyatı var zürefa kolu gibi...

fedos
04 Ocak 2016, 16:51
Güzel motor , yalnız başlangıç için pahalı olmaz mı ?
Belki düşüp kıracaksın bi yerlerini motorun . Maliyeti yüksektir biraz , can yakabilir. Belki bu açıdan 125 cc uygun fiyatlı bir motor ,daha iyi seçenek gibi duruyor :)

jesse
04 Ocak 2016, 16:55
gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsin .. yakıtı ekonomik 250 cc lerden biridir görüntüsü ve tarzıyla rakiplerinden öne çıkıyor hiç değilse KAWASAKİ her köşe başında duran cbr 250 lerden iyidir

Mexico
04 Ocak 2016, 17:30
bende senın gıbı basta ktm ıle basladım duke 200 ıstıyodum abslı falan ama ıste parcası cok pahalı gelınce bıde servısı cbr 250 daha uygun geldı sımdıde naked olarak kawasakı 250sl cok hos bılmıyorum hangısını alıcam soguklar bıtsın bellı olur cbr 250rr ıle arasında pek bı fıyat farkıda yok
ama guzel motor yanı baya tecrube kazandırır
Selam. Duke 200 kullanicisiyim bende. Yedek parcalari cok pahali demissiniz. Rica etsem bana ornek verebilir misiniz? Ona göre bende önlemimi alayim. Umarim bana guzel ornekler verir, aydinlatirsiniz. Iyi forumlar.

Mr.Duke
04 Ocak 2016, 19:30
Selam. Duke 200 kullanicisiyim bende. Yedek parcalari cok pahali demissiniz. Rica etsem bana ornek verebilir misiniz? Ona göre bende önlemimi alayim. Umarim bana guzel ornekler verir, aydinlatirsiniz. Iyi forumlar.

basta sorunu anlamadım acaba kullanıcısıyım demıssın parca fıyatlarını bılıyorsunuz neyı pahalı geldı dıyemı soruyorsunuz cıdden mı soruyorsunuz anlamadım :)
ama koruma takozu bıle 350 450tllerde zıncırı 300 tl cıvarı servıs fıyatları bıraz fazla dıgerlerıne gelırsek manet fıyatları pahalı
cbr a gore karsılastırırsak aklıma gelenler bunlar

Brock07
04 Ocak 2016, 19:35
kaliteli motor,kol gibi parça fiyatları :)

Mexico
04 Ocak 2016, 20:17
basta sorunu anlamadım acaba kullanıcısıyım demıssın parca fıyatlarını bılıyorsunuz neyı pahalı geldı dıyemı soruyorsunuz cıdden mı soruyorsunuz anlamadım :)
ama koruma takozu bıle 350 450tllerde zıncırı 300 tl cıvarı servıs fıyatları bıraz fazla dıgerlerıne gelırsek manet fıyatları pahalı
cbr a gore karsılastırırsak aklıma gelenler bunlar

Uzun uzun yazdim sildim. Neyse hakkinizda hayirlisi olsun. Istediginiz motoru alin.

ataykaan
04 Ocak 2016, 21:15
çok iyi motor hiç düşünme bile.

Karalı
04 Ocak 2016, 21:20
Sl parça fiyatları uygun diye biliyorum 250sl kullanıcıları topicindeki arkadaşlara sorarsan daha iyi olur çoğu sallar kawasaki markasını duyunca

hakanozz
04 Ocak 2016, 23:11
Teşekkürler cevaplariniz için en kısa zamanda havalar düzelince almayı düşünüyorum. Alınan motorun garanti süresinin devam etmesinin ne gibi artıları olur bana ?

Mr.Duke
05 Ocak 2016, 00:08
Uzun uzun yazdim sildim. Neyse hakkinizda hayirlisi olsun. Istediginiz motoru alin.

usta burda gorus bıldırıyoruz herkesın dusuncelerı farklı olabılır uzun uzun yazdım sıldım dıyosun yaz bılgılendır neden sılıyosun belkı cogu seyı yanlıs bılıyoruz kullanıcısı sensın hasar oldumu ne kadara yaptırdın degıstırmek ıstedıgın parcayı kaca degıstırdın vs vs veya servısıyle konusup aldıgın fıyatlar nedır solersen bızde ogrenmıs oluruz ben burda bıldıklerımı soluyorum veya arastırdıklarımı sende bunları yanlıslıyabılırsın

Green Arrow
05 Ocak 2016, 00:36
usta burda gorus bıldırıyoruz herkesın dusuncelerı farklı olabılır uzun uzun yazdım sıldım dıyosun yaz bılgılendır neden sılıyosun belkı cogu seyı yanlıs bılıyoruz kullanıcısı sensın hasar oldumu ne kadara yaptırdın degıstırmek ıstedıgın parcayı kaca degıstırdın vs vs veya servısıyle konusup aldıgın fıyatlar nedır solersen bızde ogrenmıs oluruz ben burda bıldıklerımı soluyorum veya arastırdıklarımı sende bunları yanlıslıyabılırsın

Görüş bildiriyorsun iyi güzelde koruma demiri ve zincir'in KTM ile ne alakası var. Kullandığım motorun koruma demiri 130 euro, zincir evrensel bir kere markasına göre fiyat. Arkadaş sana diyorki donelerle gel bana havadan sudan konuşma. Mışla mişle olmaz bu işler.

Mr.Duke
05 Ocak 2016, 00:53
Görüş bildiriyorsun iyi güzelde koruma demiri ve zincir'in KTM ile ne alakası var. Kullandığım motorun koruma demiri 130 euro, zincir evrensel bir kere markasına göre fiyat. Arkadaş sana diyorki donelerle gel bana havadan sudan konuşma. Mışla mişle olmaz bu işler.

ben orda aklıma gelenlerden bahsettım zıncıre takılmıssınız cbr la karsılastırdım farkındaysanız ktm alınmaz dedımmı demedım benımde dusundugum motordur kendısı sadece fıyatları cbra oranla pahalı ınternette 200tl yazan fıyat servısınde 100tl olucak degıl dımı