PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletim Neden Çalışmıyor Olabilir?

Goldshadow
03 Ocak 2016, 15:41
Malum kış ve motorum yarı açık otoparkta duruyor ve dışarıda durmuş gibi buz gibi oluyor. İzmir'de oldugum icin hava 0 derecenin altına inmemesine ragmen yinede soguk oluyor. Bende aküsü bitmesin diye haftada bir çalıştırıyordum ama bu hafta aksilik oldu ve iki hafta çalıştırmadım. Bugun calistirmaya gittigimde ise aküsü var yani ışıkları falan çalışıyor ama motoru ne kadar denediysem çalıştıramadım hemde jikleyle denememe ragmen. Bu motor nasıl çalışır? Yardımcı olursanı çok sevinirim. (Motor yer bile değiştirmedi sadece içine 4,5 lt benzin koydum icinde de 2-3 lt vardi. Acaba cok mu benzin koydugum icin boyle yapiyor? Cok oldugunu da sanmiyorum ama)

ogzcngdk
03 Ocak 2016, 15:44
eğer marşla çalışltırmayı başaramadıysan, vurdurarak çalıştırmayı dene büyük ihtimalle çalışacaktır.

akünün marş basmaya hali varsa jikle açarak çalılştırmayı dene.

Goldshadow
03 Ocak 2016, 15:45
eğer marşla çalışltırmayı başaramadıysan, vurdurarak çalıştırmayı dene büyük ihtimalle çalışacaktır.

akünün marş basmaya hali varsa jikle açarak çalılştırmayı dene.

Marsa basıyor donuyor ama gazı almıyor jikleylede denedim olmadi

ogzcngdk
03 Ocak 2016, 15:47
Marsa basıyor donuyor ama gazı almıyor jikleylede denedim olmadi

akü zayıfladıysa motoru çevirir ama çalıştıracak devire ulaştırmaz. vurdurmayı deneyin :)

Goldshadow
03 Ocak 2016, 15:58
akü zayıfladıysa motoru çevirir ama çalıştıracak devire ulaştırmaz. vurdurmayı deneyin :)

Nasıl vurdurabilirim yani vites kacta ve iterken marsa mi basicam?
Birde tamam iterek calistirdim diyelim sonra kapattigimda hep vurdurarak mi calistirmam gerekecek?

ceyhun383
03 Ocak 2016, 16:00
Nasıl vurdurabilirim yani vites kacta ve iterken marsa mi basicam?
Birde tamam iterek calistirdim diyelim sonra kapattigimda hep vurdurarak mi calistirmam gerekecek?

Altin elbiseli adam motor vurdurma yaz googleye

Goldshadow
03 Ocak 2016, 16:07
Illa motoru vurdurmam mı gerekiyor aku sarj cihazi alsam olmaz mi?

hakikiteker
03 Ocak 2016, 16:10
Illa motoru vurdurmam mı gerekiyor aku sarj cihazi alsam olmaz mi?

Motorda varsa, yakıt musluğunu açmayı unutmuş olabilir misiniz?

Goldshadow
03 Ocak 2016, 16:15
Motorda varsa, yakıt musluğunu açmayı unutmuş olabilir misiniz?

Var ama hic kapatmiyordum ayni acikti yani.

hakikiteker
03 Ocak 2016, 16:41
Var ama hic kapatmiyordum ayni acikti yani.

Onu bir kontrol edin derim ben, marş dönüyor ama motor çalışmıyorsa en yakın sebep budur. Çalışan motorda durduk yere başka bir sorun oluşacağını sanmıyorum, birisi oynamış olabilir.

nzm75
03 Ocak 2016, 17:10
2 veya 3.vites te yokuş aşağı sal hizlaninca debriyaji bırak iterek olmaz motorun üzerinde olmalısın bisure çalışsın akun bitik değilse şarj edecektir

Goldshadow
03 Ocak 2016, 21:27
2 veya 3.vites te yokuş aşağı sal hizlaninca debriyaji bırak iterek olmaz motorun üzerinde olmalısın bisure çalışsın akun bitik değilse şarj edecektir

Onun yerine aku sarj cihaziyla sarj etsem olmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Yok mu başka yardımcı olabilecek kimse?

cbr1907
03 Ocak 2016, 21:42
Onun yerine aku sarj cihaziyla sarj etsem olmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Yok mu başka yardımcı olabilecek kimse?
O da olur 9 10 amper bi güç kaynağıyla 2 3 saat şarj etseniz yeter eğer sorun akü zayifligiysa ama bilen biriyle vurdurun en kolayı

berkay3212
03 Ocak 2016, 22:09
Ayak marşı varmı motorda varsa öyle çalıştır yoksa vurdur zahmetsiz olur. Arabadaki gibi taviyede yapabilirsin bir video olacak paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=-AhukgVz0MU

Goldshadow
03 Ocak 2016, 23:12
Ayak marşı varmı motorda varsa öyle çalıştır yoksa vurdur zahmetsiz olur. Arabadaki gibi taviyede yapabilirsin bir video olacak paylaşayım.
https://www.youtube.com/watch?v=-AhukgVz0MU

Teşekkürler bunu deniycem. Peki bundan sonra yine aynı sorun olur mu yoksa eski haline geri mi döner? Anlık bir akü dolumu mu olur yani?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

O da olur 9 10 amper bi güç kaynağıyla 2 3 saat şarj etseniz yeter eğer sorun akü zayifligiysa ama bilen biriyle vurdurun en kolayı

Bilen biri yok işte sorun orda :D

berkay3212
03 Ocak 2016, 23:40
Teşekkürler bunu deniycem. Peki bundan sonra yine aynı sorun olur mu yoksa eski haline geri mi döner? Anlık bir akü dolumu mu olur yani?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Bilen biri yok işte sorun orda :D

İlk çalıştırmadan sonra 1-2 saat kullanın motoru şarj olsun mümkünse far vs.de sönük olsun. Eğer akü ilk defa böyle yapıyorsa uzun süre yatırmadıktan sonra birşey olmaz. Akünün durumuna bağlı.

erensipahi
04 Ocak 2016, 00:17
buji kablolarını aç içlerine üfle nem yapmış olabilir bujilerin başlarını temiz bi bez ile sil eğer bujiyi sökebilirsen ateşleme olup olmadığını görebilirsin eğer ateşlemende bi sıkıntı yoksa benzin musluğunu kontrol et bunlarda sorun yok ise motoru vurdur 3. viteste :mrgreen: bunlar gerekli aletlere sahipsen 10 bilemedin 15 dk sürer