PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daelim roadwin 250r - dişli ve disk ile ilgili sorum var

emrcbk
02 Ocak 2016, 22:16
İyi günler arkadaşlar roadwin 250r motosikletim var,5 vites ve son hızı 145-150 arasında değişiyor.Öncelikle belirteyim amacım hız arttırmak değil.Motor 5 vites olduğu için çabuk yüksek devire çıkıyor ve rahat bir sürüş olmuyor.Uzun yolda 120-130 ile giderim genelde zorlamam pek bunun için son hızdan ziyade motoru rahatlatacak ama çekişinide öldürmeyecek bi çözüm aradım,dişli değişimini sormak istedim.Ne gibi bir işlem yapmam gerek tavsiye edermisiniz veya başka bir işlem yapabilirmiyim,buna ek motorumun ön disklerinden birinde veya ikisinde eğrilik var(heralde),çok yavaş giderken arada sürtme sesi geliyo ve frenleme yapınca tut bırak tut bırak yapıyo hafiften,orjinal diskleri tanesi 550 lira,şuan değiştiricek durumum yok taşlamayı falanda pek önermiyorlar,yan sanayi veya başka bir modelin diski uyarmı,
ve son olarak biliyorum uzun oldu ama :) yardım lazım, yüksek süratte giderken 80-90 üstü, öyle deli divane değilde hissedilir şekilde gidonda ve ön tarafta sallantı var sanki bozuk yolda gidiyormuş gibi,bu disk yüzündemidir yoksa maşa,jant,lastik veya herhangi başka bişey yüzünden olabilirmi,
yardımcı olamasada vaktini ayırıp okuyan herkese teşekkürler.,

MazhaRR
02 Ocak 2016, 22:22
Ön dişli atıyorum 15 ise 16-17 yapabilirsin veya arka dişli atıyorum 50 ise 47-45 yapabilirsin.

emrcbk
02 Ocak 2016, 23:29
arka dişliyi küçültmek gerekmezmi büyütünce dahada çekişi artıp daha çok devir çevirir diye okumuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Yardım lütfen

Mucit23
02 Ocak 2016, 23:43
Arkadaşta onu söylemiş zaten. Arka dişli kaç diş ise bir iki diş düşür, Veya ön dişliyi bir diş arttır.