PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Hakkındaki Görüşleriniz

Sayfa : [1] 2 3

Asikurt68
02 Ocak 2016, 21:53
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar bildiğiniz gibi 4 japon devi var ama bakıyorumda forumlarda olsun genelde hondayı herkes küçük görüyor begenmiyorlar iyi değil vs deniliyor siz ne düşünüyorsunuz bende de aksine honda aşkı var tamam hız olarak diğer motorlardan biraz yavaş gibi ama diğer özellikler bakımından da mı dğer 3lüden çok geride Honda hakkındaki temel düşünceleriniz nedir. :)

acemi60
02 Ocak 2016, 22:29
Honda Japon markaları içinde en kötüsüdür bence. Teknolojisi mi düşük. Hayır, belki de hepsinden daha ileri. Yaygınlık yönünden mi kötü? Hayır, hepsinden daha yaygın. Sahip olduğu üretim imkanları mı kötü? Hayır, belki de hiç arıza yapmayan eskimeyen motor üretebilirler. İmajı mı kötü? Hayır, hepsinden daha iyi bir imajı var. Ee, o zaman neden en iyisi değil de en kötüsü?. Çünkü, kapitalizm denilen sistemin de en iyisini onlar uyguluyor. Bu felsefe sayesinde insanların arkasına geçip iki puan almayı en iyi onlar beceriyor. Çok güzel tasarımlar, kullanıcı dostu ekonomik konforlu modeller piyasaya sürüp ikitekercilerin gönlünü kazanırken parça ömrü, arıza sıklığı gibi konularda da gönlünü kazandıkları ikitekercileri öpüyorlar. En büyük Honda! Yersen :)

anılbel
02 Ocak 2016, 23:01
Hondasına göre değişir dostum .

F54
02 Ocak 2016, 23:07
honda tr de gerçekten servis yedek parça olarak en iyi japon dur
fakat kalite sağlamlık olarak aynı şeyleri söyleyemem

themaniacjoe
02 Ocak 2016, 23:16
Model önemli! !

Asikurt68
02 Ocak 2016, 23:22
genel anlamda kardeşim yani supersport da olsun diğer modellerde olsun aynı durumlar var yani

Mengu16
02 Ocak 2016, 23:25
Orjinal japon malı Honda bilen bilir Honda hayat demektir.

josepth_o6
02 Ocak 2016, 23:56
Honda iyidir, honda öpüyorsa bana birisi açıklasın kawasaki ne yapıyor ?

snappy x
02 Ocak 2016, 23:57
honda hayat onda ölüsü bile 5 liraher sene +5 bin lira kar yaptırır sahibine

Mexico
03 Ocak 2016, 00:11
Bir laf vardir. "Honda, Japonya'nin tofaşıdır."
Eski bir honda kullanicisi olarak bu lafa aynen katiliyorum...

maranki
03 Ocak 2016, 00:14
Çanakkaleye daha servis açamadılar. Güya en çok satan motor markası...

Hondolog
03 Ocak 2016, 00:39
Diğerleri daha iyiyse onlardan alırsınız bize neyi soruyorsun tam anlamadım. Bir çamur atma işine mi girişiyorsun :) benim babamın oğlu değil buyrun: honda, istediğiniz gibi sövün, ben seviyorum ����

Asikurt68
03 Ocak 2016, 00:41
Motosikletlerini takip ederim hani kimse de bu nasıl mal çok kötü diyen olmadı ama geri deniyor neye göre hıza göremi onu da bilmiyorum açıkcası o yüzden size sormak istedim .

toomuchcc
03 Ocak 2016, 00:57
Asfalt kullanımı için günün birinde alacağım 3. motorum kesinlikle Honda olacak ve hiçbir şey vazgeçiremez beni bu düşünceden. İsterse sonradan yolda giderken havaya uçsun alet komple. Honda'dır artık bu saatten sonra benim için. Adamlar servis kitapçığında kaliperdeki pistonun çapını bile yazmış ayrı ayrı. O detaycılık yeter bana.

AWESQME
03 Ocak 2016, 01:04
En ucuz Japon Honda doğal olarak ucuzluk kaliteye ile doğru orantılıdır. AEA ın da dediği gibi Honda yakıt tasarrufu yapıcam, en az yakan ben olucam diye motorların canını alıyor.

Honda kötü değil ama bi Yamaha bi Kawasaki ile kıyaslanamaz bile...

TheAwesome
03 Ocak 2016, 01:07
Dört silindir sınıfını bilmem ama küçük hacimli kısmında motosikletlerini de izlediği politikayı da sevmiyorum. 2004 ten beri ürettiği bir cbr 125 2011 den beri ürettiği cbr 250 var. Özellikle cbr250 yi ilk çıktığı tarihten beri takip ediyorum birçok kez kullandım evet sağlam bir motosiklet ama 2011 den bu yana değişen bi kafa grenajı bir de fiyatı var adamlar motosiklete bir şey koymadan fiyatı koydukça koyuyor, ayrıca tamam yedek parça ve servisi bol ama özellikle son zamanlarda servis çalışanlarının tavırları beğenmediğimiz birçok çinli motorun çalışanlarından çok daha berbat. Kendim bu sınıf bir motosiklet alacak olsam r25 olur 250sl olur gt250r olur ama bu motor honda olmaz. Tabi bunlar benim fikirlerim benim gözlemlediklerim benim duyduklarım. Sevene de binene de -ki benim çevremde çok var- saygı duyarım.

sezerh
03 Ocak 2016, 01:10
herkes sadece yakıt tasarrufu demişte. uzun ömürlülük konusunda honda iyi markadır. aea bi yayında japon tofaşı dediği için bi anda herkes öyle demeye başladı.aslında hondaya olan nefret honda tr den kaynaklanıyo. millet yamahayıda sevmezdi. bi mt 07 yi ucuza getirince, r 25 piyasasındakilerden kaliteli olunca millette bi yamaha sevdası oluştu. en kaliteli motor yamaha oldu :)

harun27
03 Ocak 2016, 01:58
Bir honda sahibi olarak söylüyorum beni Türkiye distiribütörü malesef zayıf. . İnsanların istedikleri motorları değil kar oranı yüksek modelleri getiriyorlar. Bizzat yerinde gördüm Vietnamlı thailandlı bile bizden cok daha kaliteli hondalara biniyor küçük sınıfta. Yinede iyidir tüm bunlara ragmen fiyatlar ucuk da olsa

LynXMaSTeR
03 Ocak 2016, 03:44
iyidir, güzeldir, evinin kadını, çocuklarının anasıdır.

hasmet
03 Ocak 2016, 04:20
Daha önce de yazmıştım. İlk üç motorsikletim Honda'ydı. Eğer şimdi kullandığım motorsikletin Honda versiyonu olsaydı, $3000 daha verip gidip Honda olanını alırdım. Genel olarak insanlar pahalı diye çamur atıyor anladığım kadarıyla.

Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. Her marka da diğerlerinden farklı bir şey sunduğu için ayakta. Honda da, her modelinde olmasa bile genel olarak, ciddi oranda kalite, güvenirlilik, dayanıklılık, ve sorunsuzluk sunuyor, ve bence bunlar ekstra parayı fazlasıyla hakeden özellikler.

acemi60
03 Ocak 2016, 10:35
Daha önce de yazmıştım. İlk üç motorsikletim Honda'ydı. Eğer şimdi kullandığım motorsikletin Honda versiyonu olsaydı, $3000 daha verip gidip Honda olanını alırdım. Genel olarak insanlar pahalı diye çamur atıyor anladığım kadarıyla.

Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. Her marka da diğerlerinden farklı bir şey sunduğu için ayakta. Honda da, her modelinde olmasa bile genel olarak, ciddi oranda kalite, güvenirlilik, dayanıklılık, ve sorunsuzluk sunuyor, ve bence bunlar ekstra parayı fazlasıyla hakeden özellikler.

"İnsanlar pahalı diye çamur atıyor" demişsin. Eğer yapılan yorumları bir okursan hiç kimse Honda'nın fiyatından şikayet etmemiş. Eleştiriler kalitesi ve uyguladığı ticaret anlayışına gelmiş. Hatta en ucuz Japon denmiş :)

"Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. " demişsin. İşte burada Honda'ya haksızlık etmişsin. Az verip çok almayı Hiç kimsenin bilmediği kadar iyi biliyor Honda.

hasmet
03 Ocak 2016, 12:49
"İnsanlar pahalı diye çamur atıyor" demişsin. Eğer yapılan yorumları bir okursan hiç kimse Honda'nın fiyatından şikayet etmemiş. Eleştiriler kalitesi ve uyguladığı ticaret anlayışına gelmiş. Hatta en ucuz Japon denmiş :)

"Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. " demişsin. İşte burada Honda'ya haksızlık etmişsin. Az verip çok almayı Hiç kimsenin bilmediği kadar iyi biliyor Honda.

Bence mesele fiyat. Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak. :) Madem hem kaliteli, hem de ucuz, sorun nedir o zaman? "Az verip çok almak"tan kastınız nedir? "kapitalist sistemi iyi oynuyor" yazmışsınız. Açık açık yazın, örnek verin, anlayalım.

Ben vereyim. Litre sınıfı naked: Kawasaki Z1000 ve CB1000R. Honda daha pahalı, Kawasaki çok daha yeni ve güçlü olmasına rağmen. Motorsikletlere bakınca, hele de binince anlıyorsunuz. Dizayn, malzeme kalitesi, süspansiyon, kullanılabilirlik, daha iyi. Ama evet, daha pahalı.

Açıkçası büyük sınıf motorsikletlerde Honda pahalı filan da değil, bilakis verdiğine göre çok ucuz. Asıl Ducati, KTM, ve BMW uçuyor o segmentte. Hiç biri de Hondanın dizayn ve üretim kalitesinde değil. Araştırın, sorun kaynıyor forumlar. Hele hele Ducati.

seta34
03 Ocak 2016, 12:59
Bir laf vardir. "Honda, Japonya'nin tofaşıdır."
Eski bir honda kullanicisi olarak bu lafa aynen katiliyorum...

ben tofaşımı seviyorum :D

hasmet
03 Ocak 2016, 13:33
Asıl Honda (ve Toyota) Amerika'nın tofaşıdır. :)

E-TEKİN
03 Ocak 2016, 14:53
Herşeyi biraz yapan ama hiç birşeyi tam yapamayan markaya honda denir.

dyavol-77
03 Ocak 2016, 16:00

Dünadaki (global) satış adedine baktığımızda Suzuki,Yamaha ve Kawasaki nin toplam satış adedi Hondayı yakalayamıyor maalesef..Bunu nasıl açıklayacan bay-bilmiş...???

Asikurt68
03 Ocak 2016, 19:42
kimse hondaya berbat dememiş sağlam güzel ama pahalı denilioyr baktığımız zamanda 4 marka içinde en uygunu honda ama bizim millet illaki pahalı olanı alıcak herhalde :)

acemi60
03 Ocak 2016, 19:57
Dünadaki (global) satış adedine baktığımızda Suzuki,Yamaha ve Kawasaki nin toplam satış adedi Hondayı yakalayamıyor maalesef..Bunu nasıl açıklayacan bay-bilmiş...???

Bence mesele fiyat. Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak.

@dyavol-77
Çok satılıyor olması en iyi marka olduğu anlamına gelmez. Çok bilmişlik hali, ifadelerde kendini büyük görme ve aşağılama şeklinde yansır. Benim ifadelerimde bunları bulamazsınız. Çok bilmişlik taşıyan ifadeleri görüyorum. Hoşgörü ile karşılıyorum :)

@hasmet
Honda fanı olmak anlaşılabilir bir şey. Fakat bu kadarını ben anlayamıyorum :(

hasmet
03 Ocak 2016, 20:29
@hasmet
Honda fanı olmak anlaşılabilir bir şey. Fakat bu kadarını ben anlayamıyorum :(
Honda fanı olsam Honda kullanırım. Tecrübe diyelim. :) Geçtiğimiz 15 sene boyunca 4 Honda araba, 3 motorsiklet, 1 çim biçme makinesi kullandım çünkü. Honda'nın eleştirilecek çok yönlü var. Kalitesizlik bunlardan biri değil.

Başkalarını fan ilan etmek yerine Honda ile kalitesizlik olarak ne deneyiminiz oldu yazsanız, biz de birşeyler öğrenmiş oluruz.

Yukarıda sorduğum sorular da cevapsız kaldı... "kapitalist oyun oynuyor", "az verip çok alıyor" falan yazmışsınız, havada ifadeler hep.

motodahi
03 Ocak 2016, 20:40
honda güzel bir motor bence çünkü sağlam ve randımanlı çalışan makinaları var bende iki tane eski model var 1981 model cm400t ve 1987 model vf1000f var çok hoş motorlar bakmasını bileceksin kullanmasını bileceksin servislerde ehil kişiler yok hep montajcılar var bilakis bayi ve yetkili servis sahibi ustalığa gerek yok diyor hondanın suçu yok arkadaşlar

okoca
03 Ocak 2016, 20:43
ne farkı kaldı öyleyse çin malı motor satan servislerden..

banro
03 Ocak 2016, 21:01
Yıllar ve yıllardır motosiklet kullanırım , hep Honda'ya b.. atılır. Bence en büyük kusur 250 cc naked getirmemesi.

12680
04 Ocak 2016, 00:19
honda tr de gerçekten servis yedek parça olarak en iyi japon dur
fakat kalite sağlamlık olarak aynı şeyleri söyleyemem

activa denen scooterın bile bir rakibi gelmediyse, honda kalite ve sağlamlık anlamında da bir tık üsttedir hepsinden.

necatik35
04 Ocak 2016, 00:19
Eyidir,eyiiii

erensipahi
04 Ocak 2016, 00:24
honda türkiye şartlarında binebileceğiniz güzel motosikletler üretmektedir fakat bizim motosiklet camiası en absürt ve imkansızı ister. parçası diğerlerine göre ucuzdur yakıtıda azdır. ama dediğim gibi motosikletçiler çılgın olduğu için 2 kat yakan ve daha iyi giden motosikletlere binmeyi tercih ederler :bestmt:

oluroyle
04 Ocak 2016, 01:08
Merhaba,

Servis yüzünden bu şehirde honda motor almak istemem.

rehberoguz
04 Ocak 2016, 01:12
Ey cemaat hondayı nasıl bilirsiniz

gibi olmuş biraz :)

ne diyelim

iyi bilirdik :)

sonalp
04 Ocak 2016, 06:16
Herşeyi biraz yapan ama hiç birşeyi tam yapamayan markaya honda denir.

Neye göre peki ? Böyle bir söyleminiz olduğuna göre herşeyi dört dörtlük yapan bir marka / model adı verebilirsiniz sanırım.

hasmet
04 Ocak 2016, 08:09
Neye göre peki ? Böyle bir söyleminiz olduğuna göre herşeyi dört dörtlük yapan bir marka / model adı verebilirsiniz sanırım.
Benimle aynı hatayı yapıp çamur atanlara cevap yazarak vakit kaybetmeyin bence. Adamakıllı söyleyeceği birşey olan adamakıllı yazıyor zaten. Olmayan da aklınca birşeyler parçalayıp, desteksiz bir cümle kurup hayatına devam ediyor. Cogu zaman sorunca cevap da yazmıyorlar zaten. Çünkü ya cevapları yok, ya da zaten belli. Boşverin. Herkesin fikri kendine.

E-TEKİN
04 Ocak 2016, 10:37

Honda nin ürün gamindaki çoğu motosiklet rakipleri arasında en iyisi değilde ondan. Örneğin bir cbf 150 ybr 125,bir crf250l,klx 250 veya wr250r,bir nc750x kesinlikle bir versys 650 olamaz.sizce olabilir mi? Honda hep ortalama motosikletler üretir.şu anki ürünleri eski ürettiği cbf500 600 1000,transalp,Africa twin kadar uzun ömürlü değil zaten honda da son bir kaç yıldır bu motorların vermiş olduğu güven duygusuna istinaden çok satilmakta.bu firma hiç düşündünüz mu innova 125i i neden tr ye getirmiyor ve transalp 700 u. Ben soyliyeyim,bozulmadigi için ve parça satamadiklari için. Innova nin yerine wingo safsatasini transalp 700 yerine jazz dan bölme nc leri satıyorlar. Yahu bu kadar büyük bir firma 2006 dan beri en çok sattığı cbf 150 nin yağ yakmasina çözüm bulmamis ben bu firmaya nasıl güveneyim...

4Vaqrant
04 Ocak 2016, 11:32
Honda kaliteyi tadında bırakıyor. Bakıyorsunuz ya tamam kalitesi idare eder tatmin edici diyorsunuz ama yanina bi kawasaki koyun bu ne lan kawa uzaydan mi gelmis dersiniz. Koyalim yan yana cbr300 ninja 300, 600rr kawa636-600, 10r-1000rr, net söylüyorum kıyaslanamaz bile. Kawasaki pahalımi pahali kaza yapinca cok canınız yanar mı yanar yedek parçası az mi az ama o yeşil renginin tonu boyasinin kalitesi bile almama yeter benim için, tamamen motosikletten ne beklediginize bağlı, benim için kalite önemli baktıgimda içimi isitsin diyorsaniz kawasaki yani güzel süslü puslu masrafı çok hatun yok ben evlenecem bunla daha bulaşık yikayacak ütü yapacak kazaya karışacak yipranacak cok para veremem diyorsan çirkin hatun ama evlenmelik hatun... absurt ornekten dolayi Özür dilerim tek amacim daha iyi anlaşılmasiydi konunun sonra kavga çıkıyo:D

hasmet
04 Ocak 2016, 14:45
Kalite :)

http://www.roadsmile.com/images/honda-valkyrie-rune_key_13.jpg

http://www.roadsmile.com/images/honda-valkyrie-rune_key_14.jpg

Kar için üretilmiş bir motorsiklet değil. Zaten sadede bir kaç sene üretimde kaldı. Sırf ön süspansiyonu normal bir motorsiklet fiyati zaten. Resmen konsept motorsikleti ürettiler... Hareket eden sanat eseri hakikaten. Çok düşündüm almayı. Kullanmadım ama üzerine oturdum.

stupid
04 Ocak 2016, 14:59
Honda nasil kaliteli oluyor ben anlayamadim. Cinlilere oranla tabikide kaliteli ama 4 japonun icjnde en kotusu cunku en ucuzu. Kimse babasinin hayrina ucuz motor yapmaz. 250lik dual sportlardan ornek alabilirsiniz crf250 en kotusu en ucuzu cunku ugrasilmamis hic oylesine bizde piyasaya girelim anlamayan veya parasi az olan adam alir diye dusunulmus. Ote yandan yamaha onun 2 kati pahali ama alet canavar resmen. Supersport konusuna girmiyorum honda rakipleri arasinda hem eb ucuzu hem en iyisi.

EmirŞengezer
04 Ocak 2016, 15:40
Valla bu kırılan bakla sebebiyle zincir dişli değiştirdim. Garantiden karşılanmazsa honda hakkında pek iyi şeyler düşünmeyeceğim.http://i.hizliresim.com/qP3RY3.jpghttp://i.hizliresim.com/qP3RY3.jpg

hamzarat
04 Ocak 2016, 15:41
crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.adamlar tam kararinda bir dualsport yapmis.neymis digerlerinden kotuymus.kime gore kotu neye gore kotu.lan motorun her tarafi plastik karenaj.kirilsa ne olur catlasa ne olur.atiyorum rakiplerinin crf ye gore 1 beygir fazlasi,tam tamina 0.5 nm yuksek torku ve de 2kg daha hafif olmasi mi kotu yapiyor crf'yi(wr diyenler cikacak simdi 20bin lira fiyati olan.sen aradaki 5bin lira farki az bisey zannediyorsan ulkeden zaten bihabersin).sonra cikip honda yapamamis bunu diyorsunuz.cunku siz herseyi cok iyi biliyorsunuz.piyasa icin sizi tutmalilar.sizin uzerinizden arastirmalilar ne yapacaklarsa.
insani zorla fanboyluga yonlendiriyorsunuz,ki honda turkiye'den nefret ederim.tam bir sark kurnazi.kafasina gore model getirip bize 3.dunya ulkesi muamelesi cekiyor.
ama is bazi modellere gelince degisir .1998 model 200bin km deki honda titan hala saat gibi calisiyor.yigidi oldurup hakkini vereceksiniz.

ayrica somut olarak bisey sunmayip sadece karalama seklinde yazi yazanlar,siz o taraftan bize bakinca 'yiyorum bu insanlari'diyorsunuz ama,bu taraftan bakinca,hic birsey bilmediginiz,cahil cesaretiyle atip tuttugunuz kabak gibi ortada duruyor onu napacagiz.az biraz somut olarak biseyler paylasinda bizde ogrenelim hangisi hangisinden neden daha kaliteli.

2 tane cinli motora biner gelir burada herkese brifing verir haspam

hasmet
04 Ocak 2016, 15:56
Honda nasil kaliteli oluyor ben anlayamadim. Cinlilere oranla tabikide kaliteli ama 4 japonun icjnde en kotusu cunku en ucuzu. Kimse babasinin hayrina ucuz motor yapmaz. 250lik dual sportlardan ornek alabilirsiniz crf250 en kotusu en ucuzu cunku ugrasilmamis hic oylesine bizde piyasaya girelim anlamayan veya parasi az olan adam alir diye dusunulmus. Ote yandan yamaha onun 2 kati pahali ama alet canavar resmen. Supersport konusuna girmiyorum honda rakipleri arasinda hem eb ucuzu hem en iyisi.

Okumuyonuz diye resim koydum, o da işe yaramadı. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. :)

fedos
04 Ocak 2016, 16:40
Artık hondaya da kötü diyosak :)

stupid
04 Ocak 2016, 18:12
crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.adamlar tam kararinda bir dualsport yapmis.neymis digerlerinden kotuymus.kime gore kotu neye gore kotu.lan motorun her tarafi plastik karenaj.kirilsa ne olur catlasa ne olur.atiyorum rakiplerinin crf ye gore 1 beygir fazlasi,tam tamina 0.5 nm yuksek torku ve de 2kg daha hafif olmasi mi kotu yapiyor crf'yi(wr diyenler cikacak simdi 20bin lira fiyati olan.sen aradaki 5bin lira farki az bisey zannediyorsan ulkeden zaten bihabersin).sonra cikip honda yapamamis bunu diyorsunuz.cunku siz herseyi cok iyi biliyorsunuz.piyasa icin sizi tutmalilar.sizin uzerinizden arastirmalilar ne yapacaklarsa.
insani zorla fanboyluga yonlendiriyorsunuz,ki honda turkiye'den nefret ederim.tam bir sark kurnazi.kafasina gore model getirip bize 3.dunya ulkesi muamelesi cekiyor.
ama is bazi modellere gelince degisir .1998 model 200bin km deki honda titan hala saat gibi calisiyor.yigidi oldurup hakkini vereceksiniz.

ayrica somut olarak bisey sunmayip sadece karalama seklinde yazi yazanlar,siz o taraftan bize bakinca 'yiyorum bu insanlari'diyorsunuz ama,bu taraftan bakinca,hic birsey bilmediginiz,cahil cesaretiyle atip tuttugunuz kabak gibi ortada duruyor onu napacagiz.az biraz somut olarak biseyler paylasinda bizde ogrenelim hangisi hangisinden neden daha kaliteli.

2 tane cinli motora biner gelir burada herkese brifing verir haspam

250lik dual sport sinifinda en kotusu crf bu yuzden ucuz. Zaten wr den klx ten daha kotu oldugu icin ucuz yoksa kimse babasinin hayrina ucuz satmaz hele ki bu kapitalist dunyada. Wr,klx,fel,crf,drz binmis birisi olarak gozum kapali en kotusu crf diyebilirim. Ha ama ayni zamanda da en ucuzu gerek yedek parca gerek satis fiyati. Kisacasi honda istisnalar disinda japonlarin en hesaplisi ve kotusu.

josepth_o6
04 Ocak 2016, 19:45
Zevkler ve renkler tartisilmaz arkadaslar. Illa pahalisi kaliteli diyorsaniz gidin pahalisini alin. Sonra gelip forumda aglamayin aa bizim motor 2 litre fazla yakiyo. Yok dustum servis anormal fiyat cekti, bu kadar pahali parca mi olur. Ben su marka motor aldim ama yasadigim yerde servisi yok. Bizim motora su kadar para verdim , ikinci el olarak satamiyorum. Allah belani versin z moto, canin ciksin yamaha turkiye, ktm bi daha seni alirsam tovbe. Boyle is olur mu borusan diye gelip buralarda feryat etmeyin. Tamam ben honda fani vs degilim ama bir mala ucuz vs diye de bok atmayin. Yigidi oldurebilirsiniz ama hakkini yemeyin. Diyeceksiniz ki motoru honda ondan savunuyor, ben bu motoru almadan once cok arastirdim , herkez memnun kalmis yakiti az, parcasi digerlerine gore uygun servisi her yerde var en azindan digerlerinin servislerinden fazla, ikinci eli para ediyor vs vs liste uzar gider. Ve su an yine dusuncelerdeyim yanina bir msx 125 alsam mi almasam mi diye. YBR 125 alacagima msx 125 i tercih ederim . Sekli semali yeter.

sonalp
04 Ocak 2016, 20:10
Honda nin ürün gamindaki çoğu motosiklet rakipleri arasında en iyisi değilde ondan. Örneğin bir cbf 150 ybr 125,bir crf250l,klx 250 veya wr250r,bir nc750x kesinlikle bir versys 650 olamaz.sizce olabilir mi? Honda hep ortalama motosikletler üretir.şu anki ürünleri eski ürettiği cbf500 600 1000,transalp,Africa twin kadar uzun ömürlü değil zaten honda da son bir kaç yıldır bu motorların vermiş olduğu güven duygusuna istinaden çok satilmakta.bu firma hiç düşündünüz mu innova 125i i neden tr ye getirmiyor ve transalp 700 u. Ben soyliyeyim,bozulmadigi için ve parça satamadiklari için. Innova nin yerine wingo safsatasini transalp 700 yerine jazz dan bölme nc leri satıyorlar. Yahu bu kadar büyük bir firma 2006 dan beri en çok sattığı cbf 150 nin yağ yakmasina çözüm bulmamis ben bu firmaya nasıl güveneyim...

Sorum çok açık ve netti oysa, somut bir kanıt ortaya koymadan hala aynı söylemleri yazıyorsunuz. Versys ile kaç bin kilometre nc750X ile kaç bin kilometre yaptınız ? Hiç yerli/yabancı bir forumda kullanıcı yorumlarını, kronik sorunlarını, artılarını eksilerini okudunuz ve/veya tecrübe ettiniz mi ? Neden olamadığını konusunda ki kanıtlarınız neler ? Hiç versys de ki arka amortisörün neden ortada değil de yanda konumlandırıldığı hakkında bir fikriniz varsa sizinle versys ile nc750X tartışalım. Kusurum varsa şimdiden af ola.