PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köprü ve otoyol geçiş ücretleri zamlanmış. 1. sınıf 4.75 TL.

sonalp
02 Ocak 2016, 21:20
detaylar için http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx

Karalı
02 Ocak 2016, 21:26
Dumak yohh yola devam:)6. sınıf kaç cm?

YERUÇAĞI
02 Ocak 2016, 21:40
6 cı sınıf yani motorsiklet sınıfı yok listede,1ci sınıfta otomobil motorsiklet diye yazıyor ama motor 6.sınıf oldu bunların haberi yokmu hala

ee_ee
02 Ocak 2016, 21:42
İçimden bi ses 6. Sınıf kalktı diyor hadi hayırlısı :(

YERUÇAĞI
02 Ocak 2016, 21:46
içimden bir ses motorcular 6.sınıfı öğrenip 1.sınıfı 6. sınıfla değiştirmesinler diye listeye koymadıklarını söylüyor:pl:

Karalı
02 Ocak 2016, 21:50
Hehe herşey olabilir;)

surmenajetki
02 Ocak 2016, 21:52
geçenerde şöyle bir tespit yaptım,

Avrupa yakasının, 1. köprü yolunun çevresindeki trafiği Avrupa'dan Anadolu'ya geçen araçların yaptığını farkettim. Zincirlikuyudann Haliçe kadar olan bütün yerde trafiğin sorumlusu Anadolu'ya geçenler. Mecidiyeköye otobüs gelemiyor, doğal olarak Meciiyeköyden, başakşehir esenler tarafına gidenere otobüs bulamıyor. İlginç olan da Anadoluya geçenler hep tek kişinin olduğu arabalar.

Bence zam inanın az bile. en az 6 TL olmalı günümüz İstanbul trafiği şartlarında

GP500-1st
02 Ocak 2016, 21:57
6 sınıf almak isteyene ptt ler yılbasından sonra ayak sürerse şaşırmam. Nasıl devletin sitesinde motosiklet 6 sınıf olmaz? Burası ne Cumhuriyeti böyle

mgora
02 Ocak 2016, 21:58
Öncelikle devletin masrafı çok , saraya para lazım , güneydoğu kan gölü oraya para lazım , itibardan tasarruf olmaz o nedenle arabalar vb yenilenecek , gerekirse üst model alınacak , en basitinden müftülerimize de daha üst model arabalar almak lazım.O nedenle köprü ucuz bile hem sadece tek sefer ücret alınıyor ben dua ediyorum diğer taraftan gelirken almıyorlar birde köprüde bazen sağa sola manzaraya bakıyorum oda bedava , havada biraz kirli olsa da bedava.Yine bunlar iyi günlerimiz...

surmenajetki
02 Ocak 2016, 22:04
Öncelikle devletin masrafı çok , saraya para lazım , güneydoğu kan gölü oraya para lazım , itibardan tasarruf olmaz o nedenle arabalar vb yenilenecek , gerekirse üst model alınacak , en basitinden müftülerimize de daha üst model arabalar almak lazım.O nedenle köprü ucuz bile hem sadece tek sefer ücret alınıyor ben dua ediyorum diğer taraftan gelirken almıyorlar birde köprüde bazen sağa sola manzaraya bakıyorum oda bedava , havada biraz kirli olsa da bedava.Yine bunlar iyi günlerimiz...

malum partiden önce, sanki devletin masrafı 0'ın karesiydi, makam arabaları murat 131 di, doğu güllük gülüstanlıktı, dövlöt boze bahmiyir diyenler yoktu, daha 2x2 yi bilmez ama lölölöllö ayrılık isteriz biz özgürlük isteriz bizz diyenler yoktu dimi. hepsi malum parti zamanında oldu sanki. tey allam ya.

kakare
02 Ocak 2016, 22:13
6. sınıf var mı ya? Ben geçen muhabbet üzerine baktım da siteye yoktu. Bende yok zannettim.
Durum net olarak ne şimdi?

ee_ee
02 Ocak 2016, 22:24
3,8 TL Arabalar 1,9 Motosikletler olacak.

Zira şu madde var;
Köprü ve otoyollarda HGS kullanıcılarının araçları 6 sınıf üzerinden ücretlendirilmektedir. Motosikletler 6. sınıf araç olarak HGS ye abone olabilir ve 24/10/2015 tarihinden itibaren 1. Sınıf araç ücretinin yarısı kadar bir ücret ile Otoyol ve Boğaz Köprülerinden geçişlerini yapabilecektir

Normal Geçiş (Sanki var da) 4,75 %20 indirimle (HGS-OGS) 3,8 TL yapıyor. Yarısı 1,9 TL

Eski ucret 4,25 TL idi.

acemi60
02 Ocak 2016, 22:34
6. Sınıf HGS'yi daha yeni almıştım. "İptal mi edildi acaba?" diye küçük bir şok yaşadım :)

mgora
02 Ocak 2016, 23:57
Malum partiden önce daha ümitliydim ülke için , kadrolaşma bu kadar acımasız değildi , ayrışma da bu kadar fazla değildi , ne yapabileceğimizi ve ne yapamayacağımızı daha net biliyorduk.Haksızlık olsada hukuğa güvenimiz daha fazlaydı yanlış hesap eninde sonunda bağdat'tan dönerdi.İşini düzgün yapıyorsan karşıt görüşlü olsanda bu kadar tehdit altında değildin ,zulüm görmüyordun , muhalifi maddi olarakta bitirme , ailesine kadar kin gütme yoktu.Velhasılı kelam ülkenin cıvatası çıkmamıştı.O zaman işid deseler hadi canım sende derdik , şu an diyemiyoruz.Eşektik ve biliyorduk , şaha kalkmıyorduk ,şaha kalkan eşek sırtüstü düşer.

malum partiden önce, sanki devletin masrafı 0'ın karesiydi, makam arabaları murat 131 di, doğu güllük gülüstanlıktı, dövlöt boze bahmiyir diyenler yoktu, daha 2x2 yi bilmez ama lölölöllö ayrılık isteriz biz özgürlük isteriz bizz diyenler yoktu dimi. hepsi malum parti zamanında oldu sanki. tey allam ya.

necipalperen
03 Ocak 2016, 00:26
6 aydır geçiyorum bakiyem hala aynı, zaten okumuo ki:)

pikatel34
03 Ocak 2016, 01:29

Zira şu madde var;
Köprü ve otoyollarda HGS kullanıcılarının araçları 6 sınıf üzerinden ücretlendirilmektedir. Motosikletler 6. sınıf araç olarak HGS ye abone olabilir ve 24/10/2015 tarihinden itibaren 1. Sınıf araç ücretinin yarısı kadar bir ücret ile Otoyol ve Boğaz Köprülerinden geçişlerini yapabilecektir

Normal Geçiş (Sanki var da) 4,75 %20 indirimle (HGS-OGS) 3,8 TL yapıyor. Yarısı 1,9 TL

Eski ucret 4,25 TL idi.

eyvallah hocam basliktaki en bilgi dolu entry.bende diyorum 3.40 tan nasil 4.75 oldu bir anda

EmirhanCoskun
03 Ocak 2016, 01:35
şaşırmadım nedenmi ? asgari ücrete zam geldiiiii hulogggg....lan dur dur .. köprü,benzin,su,elektrik,doğalgaz vs vs hepsinede zam geldi :) hiç bir zaman için devlet karşılıksız bir para vermez halktan yana hiç bir zaman olmaz....

pikatel34
03 Ocak 2016, 05:21

Zira şu madde var;

Eski ucret 4,25 TL idi.

Yalniz şimdi taksiyle geçtim 4.75 yazdi

MELİH
03 Ocak 2016, 08:47
2006 model reno kangoo geçiş ücreti ve araç sınıfı hakkında bilgisi olan varmı? aks aralığı 2.90 mini van olarak geçiyor. hgs alacağım hangi sınıf olmalı?otomobilmi kamyonetmi?

tanertc
03 Ocak 2016, 08:48
Oh çok memnun oluyorum bu tür geçirme haberlerini görünce.

braveguy
03 Ocak 2016, 11:30

Bunu iyi niyetle yazdiysaniz lutfen sarayin aylik masraflarini inceleyin.
Tarafliysaniz zaten diyecek bir sey yok.

GP500-1st
03 Ocak 2016, 19:44
Şimdi kanal 7 haber bülteninde

minibüs, araba, motosiklet gurubu 4.75 dedi. Yani seçin öncesi yapılan değişiklik(2.25 tl) yalan olmuş görünüyor.

mete_han
03 Ocak 2016, 19:49
yüzde 50 indirime devam beyler...bize giren çıkan bişey yok...biz kurtarmışız artık kendimizi...otomobiller düşünsün...

Şimdi kanal 7 haber bülteninde

minibüs, araba, motosiklet gurubu 4.75 dedi. Yani seçin öncesi yapılan değişiklik(2.25 tl) yalan olmuş görünüyor.

o haber bence muhabirin dikkatsizliği...ezbere haber yapıyorlar sonucta...

burak burk
03 Ocak 2016, 20:20
bence çok iyi oldu çok güzel oldu etme bulma dünyası.

braveguy
03 Ocak 2016, 21:27
2016 itibariyle köprüden geçen, teyit edebilecek var mı?
Ben güvenemedim bu olaya pek. Sanıyorum 1. ve 6. sınıfları eşitlediler yine...

Blindfire
07 Ocak 2016, 12:09
Bu yılda %50 yalan olacak gibi. 2 tekere 4 teker muamelesine devam... :(

ozanatahan
07 Ocak 2016, 13:24
şaka maka asgari ücret zammını çaktırmadan bize kitlediler

berkay3212
07 Ocak 2016, 13:35
Ben geçiyorum hgs bakiyem düşmüyor nedense

ee_ee
07 Ocak 2016, 14:00
Yoo motorlar 6. sınıf ve 2,50 TL. Ucundaaan acccıııkkk yani :)

anotherbrick
07 Ocak 2016, 14:16

Bana giren vergiler neden çarçur ediliyor diyeceğine
bu kadar lükse şatafata lüzum var mı diyeceğine
hırsızlığın hesabı neden sorulmuyor diyeceğine
dünyada gıda fiyatları dip yapmışken bizde neden bu kadar pahalı diyeceğine
cumhuriyetin o yokluk zamanında var ettiği Tüpraş. TürkTelekom, Erdemir, Petkim, şeker fabrikaları, limanlar vb satıldı, toki ve yoldan başka ne yapıldı diyeceğine
Petrol 140 dolardan 33 dolara düşmüş neden bizde hala bu fiyat vb. vb. vb. diyeceğine

makam arabasında, sarayda itibar arayan insanlar. Biz işte bu insanlar yüzünden, sorgulamayan, yukarıda hamuduyla götürürken şükür öğretilen, hakkı yenirken yiyeni savunan insanlar yüzünden bu haldeyiz. Sonra aynı insanlar burada motor fiyatları niye böyle diye yada trafik sigortası başlığında, köprü ücreti zammı başlıkında vb.. ağlıyorlar.

Neden çok pahalı makam arabalarımız yoktu çünkü o zamanlar bu arabalar alınamadığı için değil şimdi olduğu gibi dünyanın güldüğü bir görmemişlik ve görgüsüzlük yerine bir devlet kültürü olmasından dolayıydı.

Bu mantıkla,

Brunei sultanı dünyanın en itibarlı adamı demek sana göre. Çünkü garajında bir servet yatıyor.
Ayrıca "gavurun" yaptığı arabayla kime itibar satıyorsunuz. El ipiyle! gerdeğe mi giriyorsunuz?

İtibar halkının alım gücüyle, mutluluğuyla, özgürlüğüyle, pasaportunun gücüyle olur.
Buna göre itibarımızın büyüklüğünü değerlendirebilirsiniz sanıyorum.
Dış siyasette her tükürdüğünü yalayan ülkeye kimse itibar etmez.
Anca içerideki dar görüşlü beyinlere bu masalları anlatırsınız.

Doğu demişken;
O doğuya iyi bak bu kafalar başta olursa muhtemelen birkaç yıl sonra oraya vizeyle gireceksin.

ZümeR
07 Ocak 2016, 15:20
Ömür boyu geçerli bitmeyen HGS sadece 40 tl

TIKLAYIN (http://mcdn01.gittigidiyor.net/20061/tn50/200614270_tn50_0.jpg)

eren3736
07 Ocak 2016, 16:02

Avrupa yakasının, 1. köprü yolunun çevresindeki trafiği Avrupa'dan Anadolu'ya geçen araçların yaptığını farkettim. Zincirlikuyudann Haliçe kadar olan bütün yerde trafiğin sorumlusu Anadolu'ya geçenler. Mecidiyeköye otobüs gelemiyor, doğal olarak Meciiyeköyden, başakşehir esenler tarafına gidenere otobüs bulamıyor. İlginç olan da Anadoluya geçenler hep tek kişinin olduğu arabalar.

Bence zam inanın az bile. en az 6 TL olmalı günümüz İstanbul trafiği şartlarında

Yolları daha pahalı yaparak trafiğe çözüm bulmak dahice bir fikir. Sakın avrupalı kafirler duymasın bu güzel uygulamayı hemen çalarlar.
Aslında nefes almak vergiye bağlansa boşuna yaşayanlar ülkede kalabalık yapmasa nüfüsda rahatlamış olur.

A.Volkan
07 Ocak 2016, 17:04
Beyler motorlara geçiş indirimli mi değil mi ? :sunny:

ee_ee
07 Ocak 2016, 17:07
Beyler motorlara geçiş indirimli mi değil mi ? :sunny:

Indırımlı 6, sınıf HGS 2,50 TL

ZümeR
07 Ocak 2016, 17:11
İndirim yok
herkes kaldırımdan
Geçene geçiriyor sistem hatta geçmeyene bile geçirmişliği var.. (vidadır o vida.. Hani "0" ın ortasına denk geliyo ya.. La bi yürü git başımdan..)

A.Volkan
08 Ocak 2016, 17:37
Şimdi baktım köprü geçişi zamlanmış :pale:

savinelli
08 Ocak 2016, 18:03

geçen gün metro da adamın teki "bu metro ne kalabalık yeaww yapacaksın metroyu 20 tl bak bakalım böyle herkes binebiliyor mu" dedi. senin kafa da o hesap. sanki 6 tl olsa insanlar gene tek kişi geçmeyecek. sanki aman köprü pahalandı kullanmayalım veya toplaşıp 1 araba ile geçelim diyecekler. trafik sorununa çözüm herşeyi pahalandırmak o zaman öyle mi? nasıl sen evine, işine ulaşmaya çalışıyorsan o insanlar da aynı şekilde evine, işine ulaşmaya çalışıyor. oluşan trafiğin zam ile alakası ne? eskiden olan tek rakam çift rakam uygulaması gibi "yapıcı" çözümler mantığa yatıyor, insanları motosiklet gibi trafiği rahatlatıcı araçlara yöneltmek mantığa yatıyor, trafik konusunda bilinçlendirmek için ünlülerin oynadığı reklamlar mantığa yatıyor ama yapıcı çözümler zamlara kılıf olamıyor dimi? zam yapılacak ki kılıfı da hemen hazır!

A.Volkan
08 Ocak 2016, 18:27
Köprü geçişindeki zam ile trafik pek azalmaz yada benzinin pahalı olması misal çobançeşme opetteki kuyruğuda azaltmaz.Tahminim trafik yoğunluğunu 3.köprü belki biraz azaltabilir.Mesela r25 20.000 tlde olsa ekmek kuyruğu gibi yine isim yazdıracak adamlar hala var bence.Yani bizim milleti zam ile frenlemek çok zor!