PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600rr da debriyaj kaçırdığını hiç duydunuz yada başına gelen var mı dır?

themaniacjoe
02 Ocak 2016, 12:35
Merhaba arkadaşlar xj6 N kullanıcısıyım kar yağmadan 2 hafta önce bi arkadaşımın 2009 cbr 600rr ı ile bi 70 km kadar yol yaptım kısa keseyim 70 80 ile trafiğin sol emniyet şeridinde giderken milleti uyarmak için ara gazı verip ufak ufak ilerlerken ara gazı vereyim niyetiyle devri yukselttim debriyaj tam ken basılı konumda bi kaçırdı nerdeyse dusuyordum.olayı arkadaşıma anlattım debriyaj a basmamişsındır sen öyle sanmışsındır yorumunu aldım.ancak eminim debriyaj yaptigima kendiliğinden kaçırma olasılığı var mıdır beyler xj6 ile de debriyaj yapmaya korkar oldum bilgili abilerin yorumuna ihtiyaç vardır yorumları bekliyorum

cıbırlover1
02 Ocak 2016, 13:00
Niye kaçirmasin ki 600rr larda debriyaj yok mu .. Her debriyaj balatasi eskiyince kacirmalar vs gorülebilir.. Ama sizin anlattiginiz olay debriyaj kaçırması mı emin olamadim ... Debriyaj kacirmasi genelde dik yokuslarda falan gorulur ara gaz verirken olmamasi lazim gibi ...

seta34
02 Ocak 2016, 13:01
70-80 le giderken sicakligi kacti motorun? Kacirir tabikide umarim arkadasin bunu cokgec anlamaz :)

kivancern
02 Ocak 2016, 13:50
Buyuk bir ihtimal ile telde cok fazla bolluk vardir.. o yuzde. Sen tam bassan da debriyaj tam basmiordur :)

themaniacjoe
02 Ocak 2016, 13:52
Hiç başıma gelmediği için gönül rahatlığı ile debriyaj aragaz yapardım eskiden ders olsun ozaman bana dur kalk çok yaptığım için ısınma da olmuş olabilir ancak bir ısırdı debriyaj varya nerdeyse aticakti beni aklım çıktı

telike
02 Ocak 2016, 13:53
Bitik debriyajın kaçırması tam tersi olur. Gaz açmış giderken bi anda anlık yarım debriyaj yapma gibi olur. Sen farketmeden kendin kaçırmışsındır n

kivancern
02 Ocak 2016, 14:01
Hiç başıma gelmediği için gönül rahatlığı ile debriyaj aragaz yapardım eskiden ders olsun ozaman bana dur kalk çok yaptığım için ısınma da olmuş olabilir ancak bir ısırdı debriyaj varya nerdeyse aticakti beni aklım çıktı

Isinsa tam tersi olur daha gec tutar.. arkadasin dedigi gibi bitik olsada tam tersi olur..

Sen debriyaji tam sıktigindan emin iaen (600rr in debriyaji serttir) o motoru telinde cok bolluk vardir.. git bi bak istersen

themaniacjoe
02 Ocak 2016, 14:11
Ozaman sesten ötürü daldım kendim kaçırdım yani arkadaşın yorum doğru yaslandim aga ozaman