PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satış ilanım hakkında görüşleriniz nelerdir ? Fiyat nasıl ?

mgora
02 Ocak 2016, 00:01
Ybr125'imi satıyorum , normalde durmasını tercih ederdim ama hem boşa vergi ödemek istemiyorum hemde durunca akü vb sıkıntı olacak.Elden geldiğince doğruları yazdım ilanda.Fiyat nasıl sizce ? Birde kullanıcıyla uğraşmak yerine doğrudan al-sat yapan yerler var mıdır oraya satsam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-pabucu-dama-atilan-ybr125-satilik-258797633/detay/

2012 Model , 2013 Mart trafiğe çıkışlı Yamaha Ybr125 , Bajaj Pulsar 200ns almam nedeni ile satılık.
Motor ilk motorum ve motor kullanmayı öğrendiğim motorum , çok iyi bir kullanıcı olduğum söylenemez emektar ile 51700 km yaptım.
Yan yatması , düşmesi çoktur (ilk 34000 km'de) , Kazalarım burada (Linklere izin olmadığından)
En az 10 kere yan yatırdım motoru
Ayrıca buraya yazmadığım kırmızı ışıkta geçen bir arabaya çarptım.
Bu kazada vites tarafında ki peg kırıldı (Kaynattırdım) , ön far ve çamurluk değişti yan sanayi ile ama ampul ve kabloları eskisini kullandık.
42000 km civarında motor açıldı , rulmanların bilyeleri değişti (Usta 51000 km itibari ile son sesi pek beğenmiyordu), en son debriyaj balatam sorun yaptı , bu biraz idare eder şekilde halledildi sorun çıkartabilir.
Motor açıldıktan sonra bir Trakya gezisi yaptım 4 gün kadar , ne yaktığı vb gibi bilgiler altta ki konuda mevcut , ayrıca forum kullanıcı adımdan motora nasıl baktığımı ( veya bakmadığımı görebilirsiniz)
(Malesef linklere izin verilmiyor)
Bajaj'ı alana kadar motoru Başakşehir - Mecidiyeköy arasında otobanda (27km+27km) aktif olarak kullanıyordum , 2 haftadır yatıyor muhtemelen akü sıkıntı yapacaktır çalıştırırken.
Ayrıca far kısmında bir kırık mevcut.
Lastik 34000 km itibari ile lastiklerimi Billas BL-080 türk malı lastikle değiştirdim , üzerinde gelen ChengShin lastiklerden sonra rüya gibi bir lastik zaten o kilometreden sonra düşmem yok.(Bu lastiği herkese öneririm)
Motor alındığından beri karda , yağmur da açık havada durdu , yılda 5-10 gün hariç kullanıldı , koruma demiri ve çanta demiri var (koruma demiri ve çanta demirinde hafif pas olan noktaları olabilir)
Aklıma gelen temel durumu bu özel mesajla sorabilirsiniz herşeyi.
Not: Eğer bir anlamı var ise yedek anahtarı duruyor :) , makul bir pazarlık olabilir.

MazhaRR
02 Ocak 2016, 00:08
Ne desem bilemedim sanki çok çok az pahalı gibi geldi bana ama sizi takdir ettim yazdığınız açıklamadan dolayı herşeyi açık açık yazmışsınız ben olsan alıcısına hayırlı olsun yazardım gelen tekliflere bakardım.

erensipahi
02 Ocak 2016, 00:44
abi nettin sen bu motora :mrgreen: şöyle güzelce bi yıka temizle o çatlağıda yapıştırı ile tamir et bu haliyle kimsenin gözüne iyi gözükmüyor araç alım satımı yapıyorum insanlar önce görüntüye bakıyorlar motosikleti biraz makyajla derim 20 tl harcasan cillop gibi olur satışın kolaylaşır hayırlı satışlar :) al sat yapan yerlere verecek olursan inan 2 binden fazla vermezler bu haline :mrgreen:

SametK
02 Ocak 2016, 01:02
Bu yazılardan sonra satılırmı bilemem ama taktir ettim.En azından malın ne olduğunu tam anlamıyla yazmışsın.

gokberk6426
02 Ocak 2016, 01:30
bencede bravo . yan yatması yok HATASIZ yazanlardan değilsin en azından . fiyat konusundada bence 100-200 üstüne koymak daha iyi pazarlık yapar her alıcı cunku sende indirirsin gene istediğin fiyata satarsın inşallah satıp idealindeki pulsara kavuşursun :cat:

bektanist
02 Ocak 2016, 01:37
arkandan ananın hatırını soracaklarına alacak kişinin duasını alacağın bir yazı olmuş tebrik ederim..
hayırlı satışlar

ZamboKage
02 Ocak 2016, 01:42
Motor biraz yıpranmış KM getirdiği bir yorgunluk var ama o japon daha taş gibidir ama en azından su tutsaydın hani en azından motora saygın olduğunu göster 52 bin binmişşin kahrını çekmiş motor bari satmadan son bi yıka dimi :D bu arada fiyat iyi ama arkadaşlarda demiş dış görünüşe ve km baktıkları için bizim Türkler ilk 2013 motora 20 bin olmuş diye "Yeaaaa 20 bin bu alınırmı ölmüştür bu" kelimelerini çok duyarız onun için km de fazla olduğu için biraz zor satarsın gibi ama umudunu kaybetme ilk işin motorunu yıkayıp cilalayıp fotoğrafları yenilemek olsun bu arada açıklamada herşeyi açık açık yazdığın için tebrik ederim.

harun27
02 Ocak 2016, 02:19
İlanda yazdıkların güzel. Fiyata bişey diymem herkesin malı kendine değerlidir. Resimlar berbat cunku ilana kirli kirli koyulmaz fikrimce. İlk fırsatta yıkatıp temiz haliyle ilanı düzenlemeni tavsiye ederim. Saygılar

avici
02 Ocak 2016, 02:23
Üstüne ne kadar verdiğini yazmamışsın

berkay3212
02 Ocak 2016, 02:43
Fazla dürüst satamazsınki böyle. Reklam diyede birşey vardır malın kötüde olsa biraz öveceksin yoksa o ürün tutmaz:) 2012 55000km'deki motosikletin elbet düşmesi olacak alacak olan bunu bilir. Boyası, değişeni, sorunu varsa onuda şurası burası boyalı diye yazacaksın. Ama bu kadar gömme motoru:) Herşeyi açıklayarak ilan vermek tabiki güzel birşey.

TIGERSHARK
02 Ocak 2016, 03:17
kötü ilan satamazsın tek yazacağın masrafsiz

bozok_54
02 Ocak 2016, 04:00
Bunca açıklamadan sonra satılır mı bilemedim. Sizi takdir etmemek elde değil ancak bu açıklama çok ölücü çağırır.

jarre
02 Ocak 2016, 05:06
2000 e olmazmı 1500 veririm mesajları yağar gelen kutuna

GP500-1st
02 Ocak 2016, 05:15
La bu motor sana netti:P

Erdost
02 Ocak 2016, 10:11
Motorunu hızlı satmak için;

1-Sorunlarını tamamen halledip, sorunsuz hale getirmelisin.
2-Detaylı bir şekilde yıkayıp pasta cila yapmalısın.

DKN
02 Ocak 2016, 10:38
iki resim koyup açıklamaya satılık yazmamışın ya o da yeter :) her on ilandan sekizi kabus gibi

banro
02 Ocak 2016, 10:51
Motor çok pis. Hor kullanıldığı her halinden belli. Dürüstçe tüm kusurlarını yazmışsın en büyük artısı bu.Önce iyi bir yıka, paslı kirli metal yerleri anti pas ve cila ile temizle, zincir ve dişlileri gazyağı ile yıkayıp 90 numara dişli yağı ile iyice yağla. Çok motor, araba alıp sattım, ilk önce "detay" temizliğine bakarım. Görünen yerlerin temiz olması çok önemli değil. Nemli bir bezle 3-5 dk da halledilir. Lakin bir zincir ve dişli temizliği, pas temisleme işi zaman alır, çoğu kişi uğraşmaz. Kırık çıkık arızalar v.s. usulüne uygun yapıldıysa ve kaliteli parça kullanıldıysa bence sorun yaratmaz. "Senin motorun fiyat ortalamasını bilmiyorum." Şu an ki durumda, hor kullanılmış, kötü muhafaza edilmiş ve bol kazalı. Ortalama fiyatın % 30-35 altında ancak satarsın.İşi bilen birisi alır, allayıp pullayıp ortalama fiyattan satar.

Dodin
02 Ocak 2016, 11:31
Adana'da olsan alırdım hiç düşünmeden. İlk motorumu 2. el ybr almayı düşünüyorum, 200-300tl fazlaysa da piyasasına göre onu da dürüstlüğüne sayar alırdım.

telike
02 Ocak 2016, 11:37
O kadar uzun yazılmış motora bakmam. Kesin bi sıkıntı vardır

serkany
02 Ocak 2016, 11:42
Kardeşim senin gibi insanları görünce nasıl mutlu oldum bilemezsin,resmen gözlerim doldu.. Bu ülke hala ayaktaysa senin gibi üç beş güzel insanın yüzü suyu hürmetine , doğrunun direği yıkılmaz ,Allah CC gönlüne göre versin..Bu canına yandığım ülkede hala böyle ahlaklı adam kalmış ya ne kadar sevindim anlatamam..İçimde ümit oluştu bu ülkeden tekrar bir şey olur diye..Fiyat konusunda çok bir şey diyemem ama sezon û olmadığı için bu karda kışta satılması biraz zor..

Tundzhay
02 Ocak 2016, 11:47
2 lt Gazyağ al. Motorunu bi güzel temizle. Böyle ilan mı verilir.
Ben bu kirliği görünce, içimden ''len bu adam bu motoru temizlememiş, motorun yağına suyuna mı bakacak'' deyip ilanı pas geçerim...

shizofren
02 Ocak 2016, 12:40
Gazyağına gerek bile yok, imkanlar ölçüsünde bi yıkanıp temizlense daha yakışıklı durur.
Açıklamalarda her şeyi dobra dobra söylemişsin ağzına sağlık ancak şu resimlere bakınca insan soğuyor

Sol pegi düzelttir bence, motoru yatırdım demişsin de aha bu da izi dercesine düzeltmemişsin bile kardeşim

"daha yeni crossdan çıktım, bıktırdı bu motor satıyorum" gibi bi hava oluşmuş sanki

iyi niyetli eleştirilerimizi olumlu algılayıp değerlendirirsin umarım, sonra motorun uzun süre satılmadığında "demek ki dürüstlük işe yaramıyor" şeklinde düşünüp diğer üçkağıtçı satıcılar gibi "hatasız boyasız çiziksiz" diye ilanı değiştirme sonra :)

karşıyaka57
02 Ocak 2016, 12:42
KESİNLİKLE MOTOSİKLETİ YIKAYIN ÖYLE TEKRAR FOTOĞRAF ÇEKİN.

Önce yakışıklı fotoğraflarını koyun.Sonra darbe alan ezik çizik yerleri varsa onlarıda fotoğraflayın.Alana hayırlı olsun.

istanbu_gezg
02 Ocak 2016, 13:36
İyi satışlar dürüst açıksözlü bir ilan

mgora
14 Ocak 2016, 19:46
Herkese tavsiyeleri nedeni ile teşekkür ederim , hatta öneride bulunmak için arayan iyi niyetli arkadaşlarda oldu çok sağolsunlar.
Motorumu bugün itibari ile içim rahat bir şekilde sattım.İlanı akşam eve gidince kaldıracağım.

jimi_hendrix
14 Ocak 2016, 20:01
hocam "EFSANE İLANLAR" listesine girebilirsiniz:cherry:

El7is
14 Ocak 2016, 20:27
Tavsiyelere kulak asmamışsınız.:)

bektanist
14 Ocak 2016, 20:44
dürüstlük kazanmış alanda satanda huzurlu...