PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Kullanmak Kilo Aldırır mı?

Crenox
30 Aralık 2015, 21:03
Otomobil kullanmayı geçtim çünkü hiç bir vücut faaliyeti yok ancak 1 senedir düzenli motosiklet kullanıyorum ve 5-6 kilo aldım. Çevremde 'e tabii her yere motosikletle gittiğin için hiç hareket etmiyorsun' diyenler olduğundan size sorayım dedim.

Motosiklet kullanmaya başladığınızdan beri biraz hantallaştınız mı yoksa bu olay benim bu aralar yediğime içtiğime dikkat etmememden mi kaynaklanıyor? Teşekkürler :cat:

Tarık1995
30 Aralık 2015, 21:04
kilo verdirir hocam tam tersine daha çok hareket ediyorsun farkında olmadan yoruluyorsun.kilo aldırcak şey olsa olsa araba sürmektir direk oturuyorsun çünki ama araba sürüncede kilo almadım ben

KUVVETMİRA
30 Aralık 2015, 21:04
bilakis, cbf 150 ile yağ yakarsınız.

banro
30 Aralık 2015, 21:07
Şekerli-Yağlı- Unlu mamullerden uzak dur. Günde en az yarım saat yürü. Motosikleti bahane etme.

jimi_hendrix
30 Aralık 2015, 21:10
peki hocam kilo almak için ne lazım ben de onunla uğraşıyom 50kg yim şuan:pale:

ogzcngdk
30 Aralık 2015, 21:31
ben motosiklete 3 sene önce 90 kilo olarak başladım, her yere motosiklet ile gidiyorum. şu anda 106 kiloyum 3-4 ay öncesinde 111 kiloydum.

yani evet kilo aldırıyor elin ayağın motosiklet olursa hareket sıfır :)

SweentLy
30 Aralık 2015, 22:05
peki hocam kilo almak için ne lazım ben de onunla uğraşıyom 50kg yim şuan:pale:

Spora başla. Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp her gün kalori ihtiyacından 400-500 kalori fazla ye.

hamzarat
30 Aralık 2015, 22:10
kilo vermek isteyen spor yapsın.kilo almak isteyen ise yine spor yapsın :)
motosiklet kilo aldırır.nasıl aldırır?hareketsiz yaşayıp her yere motorla gidilirse fena halde kilo aldırır.çözümü nedir?evet bildiniz spor yapmak.

Erdost
30 Aralık 2015, 22:17
Merdivenleri yürüyerek çıkın, ciddi manada bacak kası yaparsınız ve düzenli yaptığınız takdirde vücudunuz dirençli ve çevik hale gelir.Vücutta ki en büyük kas kütlesi bacak kaslaridir, ve vücutda kas kütlesi arttıkça vücudun günlük yakacagi kaloride artar.Uzun vadede dediğim şeyi yaparsanız somut şekilde faydasını görürsünüz.

RunemagicK
30 Aralık 2015, 22:22
60kg iken motosiklet aldım, 1 sene sonra 80kg idim. yalan söylüyorsam ne olayım:)

Okan Sinan Ocan
30 Aralık 2015, 22:25
Motosiklet kilo aldırır,

Motosiklet demek motorcu arkadaşlar demektir. Motorcu arkadaşlar demek yeme içme ve sohbet demektir. 108 kiloyum kilolarımla mutluyum :)

jimi_hendrix
30 Aralık 2015, 23:12
Spora başla. Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp her gün kalori ihtiyacından 400-500 kalori fazla ye.

valla hocam şu an motorum yok cevapları görünce hemen ilanlara bakmaya başladım bir tane kilo almayan yok motor alıp da:mrgreen:

weirdo1
30 Aralık 2015, 23:35
Hareketsizlik aldırır. 5 yıldır düzenli spor yaptığım halde motosiklet aldıktan sonra bel çevrem yağlanmaya başladı. Kalori ihtiyacı düşüyor ona göre yemek lazım.

acemi60
30 Aralık 2015, 23:39
15 yıl aradan sonra 2007 yılında motosiklete kesin dönüş yaptım. O tarihten beri yılın dört mevsimi motosiklet kullanıyorum. 2007'de 83.5 kilo iken 2015'te 84 kilo oldum. Yani kilo aldırmış :)

s103r
31 Aralık 2015, 02:12
Bende dıom bu motor ilk aldığımda gidiyordu şimdi niye çekmıyor

Traveler
31 Aralık 2015, 03:49
Bi tane apaçi al kilo vermeyi bırak böbrek taşını bile düşürürsün. :D

Ben biraz aktif kullanırım motoru, kasisten ayağa kalkarak geçmek falan. At sürer gibi. Bana kilo verdirtiyo. Scooter kullanıyorsan orasını bilemicem.:)

Gökhan_Aygün
31 Aralık 2015, 08:04
Her şey bir yana motosiklet süren adam fit olmalıdır.Motosiklet sürücüleri bilinçli ve genel kültürü yüksek insanlarsa vücuduna iyi bakmayı ve kendine de saygı duymayı bilmelidir.Sağlık nedenleri ( şeker v.b ) ayrı tabii + kilolu adam motosiklet üzerine hiç yakışmıyor.

Çelik yelek giyip geliyorum :D

telike
31 Aralık 2015, 09:10
bilakis, cbf 150 ile yağ yakarsınız.

bi tane daha mı kuvvetmira nickli biri kaydoldu?

shooter1
31 Aralık 2015, 09:54
Ben kilo alıyorum sonra veriyorum 69-72 kilo arasında geziyorum surekli

feti_can
31 Aralık 2015, 10:30
Geri kalan bütün değişkenleri sabit tutup sadece arabayla motosikletin yerini değiştirsek...
1 Daha az yürürüm, çünkü motosikleti hep kapıya en yakın yere park ediyorum cafede de avmde de durum aynı
2 Ekipmanı giyip çıkartmak zaten arabadaki yürüme mesafesinde yakacağım kaloriyi yakmama yeter
3 Benim motorum naked. Rüzgar ve motoru tutmak için dizlerimdeki sıkılıkla zaten arabanın konforunu yakalamam imkansız.

Bana veririm gibi geldi.

Gereğinden fazla mı ciddi oldu ne

ybalci
31 Aralık 2015, 11:20
Uzun yol yaptığında kilo verdiriyor. Heryere motorla gidip hiç yürümezsen alırsın. Ben 2 ayda 6 kez izmir istanbul yapmıştım cbr250 ile. 6 kilo vermiştim 2 ayda.

ozanercanakc
31 Aralık 2015, 12:04
Stres ve beslenme ile alakalıdır diye düşünüyorum.
6 Aydır motor sürüyorum, 60 kiloydum yine aynı durumdayım.
:)

DKN
31 Aralık 2015, 13:19
chopper cruiser kullanıyosan kilo aldırır ::cheeeeer neden diye sorma fıtratında var. göbeksiz harleyci olmaz

Tundzhay
31 Aralık 2015, 13:20
Diyetisyene git sen en iyisi

scooboy
31 Aralık 2015, 13:21
Motosiklet değilde aslında yanında yediklerin aldırıyo.

SweentLy
31 Aralık 2015, 18:25
valla hocam şu an motorum yok cevapları görünce hemen ilanlara bakmaya başladım bir tane kilo almayan yok motor alıp da:mrgreen:

Sağlıklı ve yağsız şekilde kilo almak için spor şart :)

shruikan
31 Aralık 2015, 21:38
Manda gibi yiyip, sonra da g.tü devirip yatarsan kilo alırsın.

Motora binme amacın ulaşım kolaylığı ise, bu düşüncenin temelinde zaten miskinlik var.

Bune
31 Aralık 2015, 21:42
1.5 yılda 8 kilo filan aldım, depodan motoru alıp şirket garajına, şirket garajından depoya, spora gidiyorum iki günde bir ama işe giderken yaptığım o yürümeyi bıraktım bırakalı kilom 90 civarına sabitlendi.

Crenox
31 Aralık 2015, 22:30

Motora binme amacın ulaşım kolaylığı ise, bu düşüncenin temelinde zaten miskinlik var.

Manda gibi yiyip, gotu devirip yattim imaji nasil verdim sana anlamadim. Duzenli spor yapan birisiyim, 75'tim 1 sene sonra 80 oldum, boyum 1.85. Okul dolayisiyla fast foodu fazla kacirdim, bununla mi yoksa motorla mi alakasi var size sorayim dedim. Gotu devirip yatarsan tarzi laflar hos degil.

gurkanerkan
31 Aralık 2015, 22:33

Mandalar otçul hayvanlardır. Onlar gibi sağlıklı besleniyor olsak zaten kilo almazdık. Örnek verirken biraz daha dikkatli olalım.

GP500-1st
31 Aralık 2015, 23:05
Manda gibi yiyip, gotu devirip yattim imaji nasil verdim sana anlamadim. Duzenli spor yapan birisiyim, 75'tim 1 sene sonra 80 oldum, boyum 1.85. Okul dolayisiyla fast foodu fazla kacirdim, bununla mi yoksa motorla mi alakasi var size sorayim dedim. Gotu devirip yatarsan tarzi laflar hos degil.

Spordan spora fark var ama spora rağmen aldığın kalori yaktığın kaloriden epey fazla, kendin aslında sorunun cevabını vermişsin.

Ne kadar yediğinden çok, ne yediğin önemli:) Yediğin seylerde belliki şeker ve kalori mevcut. Ekmeği tatlıyı kesmessen istediğin kadar spor yap ne kilo verebilirsin nede kas kütlesi oluşturabilirsin.

Örneiğin hamburger değilde porsiyon et yanında salata ve max 1 dilim ekmek gibi. 6 ay böyle yap farkı görürsün:cat: Ve tatlıyı ilk 2 ay tamamen kes. En zor eriyen karın bölgesindeki yağın bile eridiğini göreceksin.

Motorun konu ile hiç alakası yok!

F54
31 Aralık 2015, 23:30
Motosiklet kilo aldırmaz
yaşlandırmaz
Genç ve dinç kalırsın vücûd direncin yüksek olur öyle ceyrandan rüzgârdan kısacası osuruktan nem kapmassın

Pilot90
31 Aralık 2015, 23:59
Motor sürmek istemsiz olarak spor yapmaktir. Bence sucu baska bir seye yükle :)

shruikan
01 Ocak 2016, 03:31

"Kilo aldım" dedin, demek ki yağ depoladığının farkındasın, yoksa kimse "yav motora bindim, baklava gibi karın kaslarım oldu" diye şikâyet etmez zaten. Spor yapmana rağmen dengesiz kilo aldıysan, sen o sporu yapamamışsındır. Zahmet edip yemek hazırlamaktansa, işin kolayına kaçıp fast-food tarzı hazır menülere yönelmişsin. "g.tü devirip yatma" bu işte. La bi tavuk göğsü alıp, doğrayıp sote yapmanın neresi zor? Tencereye atıyosun kendi pişiyo zaten. Motor ne diye kilo aldırsın? Motorun şaseye mi kemiriyon?

Mandalar otçul hayvanlardır. Onlar gibi sağlıklı besleniyor olsak zaten kilo almazdık. Örnek verirken biraz daha dikkatli olalım.

Yahu, ille biyolog mu olmak lazım? Yediğiniz her bi zıkkımda kalori var. Yaktığından fazla alırsan vucüduna, kilo alırsın. İster ottan al, ister ekstra yağlı biftekten; bir farkı yok. Homini gırtlak 3-4 ay vegan takıl bakalım, n'oluyor?

Yediğimiz her bi haltı meşru görüyoruz. Yok yan yattı, yok çamura battı; ohoo, mâzeret gani... Zahmet etmiyosan, bi şeyleri farklı denemiyorsan, şikayet etmeyeceksin.

gurkanerkan
01 Ocak 2016, 12:44
"Kilo aldım" dedin, demek ki yağ depoladığının farkındasın, yoksa kimse "yav motora bindim, baklava gibi karın kaslarım oldu" diye şikâyet etmez zaten. Spor yapmana rağmen dengesiz kilo aldıysan, sen o sporu yapamamışsındır. Zahmet edip yemek hazırlamaktansa, işin kolayına kaçıp fast-food tarzı hazır menülere yönelmişsin. "g.tü devirip yatma" bu işte. La bi tavuk göğsü alıp, doğrayıp sote yapmanın neresi zor? Tencereye atıyosun kendi pişiyo zaten. Motor ne diye kilo aldırsın? Motorun şaseye mi kemiriyon?

Yahu, ille biyolog mu olmak lazım? Yediğiniz her bi zıkkımda kalori var. Yaktığından fazla alırsan vucüduna, kilo alırsın. İster ottan al, ister ekstra yağlı biftekten; bir farkı yok. Homini gırtlak 3-4 ay vegan takıl bakalım, n'oluyor?

Yediğimiz her bi haltı meşru görüyoruz. Yok yan yattı, yok çamura battı; ohoo, mâzeret gani... Zahmet etmiyosan, bi şeyleri farklı denemiyorsan, şikayet etmeyeceksin.

Ot yerken aldığınız kalorinin fazlasını yerken yaptığınız eylemlerle harcıyorsunuzdur zaten ama yağlı biftek öyle mi azizim. Ayrıca veganlığı baştan gözden geçirmenizi tavsiye ederim zira yanlış bildiğinizden eminim.