PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hiç Kaza Yapmamış Birinin Sigortasında Hasar Kaydı Çıkması - Yeni Farkettiğim Sorunum

YouSuffer
30 Aralık 2015, 14:31
Arkadaşlar selam, bilen bilir yeni motor aldım 2006 model 600f, sigorta sorgulattım bikaç yere eski sigortacıma vs en düşük çıkan rakam 2060 tl :) kazam kaydım kuydum yok yaş 23. Sonra bir sigortacının bana dediği şey sizin hasar kaydınız var cbr 125 (ilk motorum) o yuzden yuksek cıkıyor 2000 küsür tl dedi. Ben anlam veremedim hiç kaza yapmadım hiçbir araca çarpmadım ve hiçbir bilgimi vs vermedim kimseye imza felanda atmadım. Çıkan motorum 1 agustos 2014 tarihinde aldıgım kırmızı cbr 125r plaka vs doğru motoru kimseye vermedim.

O zaman halk sigortaydı aradım sigortayı, evet 687 tl hasar kaydı var polis zabtı ile fakat reddedilmiş ödeme olmamış Halk sigorta tarafından. İlginç bir durum var inceleyip çözecekler tutanak vs deniliyor artık polis plakayımı yanlış yazdı yanlış mı dustuler sisteme bilmiyorum ama 8 agustosta motorum kapalı garajında yatmaktaydı :) Araştırıp döneceklermiş böyle birşey başına gelen var mı yada bilgisi olan? Var bir dalga ama çözemedik belki birilerini başına gelir yada gelmiştir diye konu açayım dedim
, konu ile ilgili değişme olursa yazarım burayada..

arda4
30 Aralık 2015, 14:50
hatalı hasar kaydı çıkabiliyor. Umarım öyledir veya bir şekilde sorun hallolur.

Aslında hazır bahane de varken sat o horneti bence.

ZümeR
30 Aralık 2015, 15:23
Kaza sonrası poliçe numarası ile bilgiler girilirken sanırım giriş yapan kişinin azizliğine uğradınız. Sizin poliçeniz üzerinden işlem yapılmış.
Sizin bir suçunuz yok inatçı olun, boşvermeyin muhtemelen silinir.

AWESQME
30 Aralık 2015, 16:24
Ülkemizde aracı olmayana ceza geliyor bence şaşırılacak bir durum yok :)

YouSuffer
30 Aralık 2015, 17:13
Yok nasıl boşvereyim sigortam 2 katına katlanıyor :) araştırıp dönücekler bakalım

Anlamadım yeni aldıgım motoru niye satıyım konu o değil niye böyle yorum atıyorsunuz? cbr 600 f hornet değil bu arada

Darkcity2000
30 Aralık 2015, 18:12
CBR 2. el mi almıştınız yada sıfır alırken plakayı sizmi seçmiştiniz? çıkma plakalarda hasar kaydı kalabiliyor..

YouSuffer
30 Aralık 2015, 18:20
CBR 2. el mi almıştınız yada sıfır alırken plakayı sizmi seçmiştiniz? çıkma plakalarda hasar kaydı kalabiliyor..

2. el aldım cbr ı çıkma plaka derken anlamadım

Darkcity2000
30 Aralık 2015, 18:37
2. el aldım cbr ı çıkma plaka derken anlamadım

Eğer sizden önceki şahıs CBR ı alırken plaka değiştirmiş ise yada sıfır alırken sıradaki plaka yerine katalogtan çıkmış plakalardan birini beğenip seçmişse çıkma plaka üzerindeki hasar ceza vs aynen devam ediyor ..

YouSuffer
30 Aralık 2015, 18:42
Eğer sizden önceki şahıs CBR ı alırken plaka değiştirmiş ise yada sıfır alırken sıradaki plaka yerine katalogtan çıkmış plakalardan birini beğenip seçmişse çıkma plaka üzerindeki hasar ceza vs aynen devam ediyor ..

ama hasar kaydı tarihi ben motoru aldıktan 7 gün sonra o yüzden imkansız bu dedıgınız sanırım

AWESQME
30 Aralık 2015, 19:01

Sen tamamen yanlış gelmişsin. 600F e hornet mi Allah aşkına banned!!!!

biyeybaraküs
30 Aralık 2015, 19:09
inşallah sorun halledilir ve primin düşer bende aynı dertten müzdaribim ilk otomobil(şu ana kadar sahip olduğum 3 motorumda kazaya karışmadı ) ,39 yaş , izmir plaka en düşük teklif 1000 tl daha sonra adını ilk defa duyduğum bir şirketten 760 tl teklif aldım bakalım ne olacak , sigorta şirketleri kaldırmış bizi bekliyorlar vallahi

YERUÇAĞI
30 Aralık 2015, 20:36
trafik sigorta fiyatlarının astronomik yükselmesi sorunu meclise taşınmıştı,,bir gelişme varmı bu konuda