PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marsa Basiyorum Ancak En Ufak Tepki Yok

ozanatahan
23 Aralık 2015, 15:01
Merhaba, dun motoru calistirirken ilk sefer de mars almadi ikincide aldi, ardindan yolda giderken 3 4 kere dusuk devirde motor durdu ama geri calistirinca calisti yola devam ettim son seferde stop etti ve bi daha calismadi. Mars veriyorum ancak hic bir tepki yok motordan en ufak ses gelmiyor. En sonunda vurdurarak calistirdik eve geri geldim. Bu sabah 2 kere denedigimde ikisinde de tekte aldi marsi, akünün bittigini sanmiyorum 5 aylik aku bujileri de cok kaliteliydi ve eski degil sizce sikinti ne olabilir. Motorum 2012 model enjeksiyonlu Hyosung GV 250

bektanist
23 Aralık 2015, 15:09
bunun sebebi anlatmaya çalıştıklarından her şey olabilir düşük devirde stop etti tekrar çalıştırdım diyorsun karbüratör diyorum.
son kez stop etti bir daha çalışmadı diyorsun kirli benzin diyorum.
marş veriyorum ses yok tepki yok diyorsun ? mars çalışıyo ama ateşlemiyo benzin buji , marş çevirmiyor ses gelmiyor akü.
bu arada akü var akü var yuasa en iyisidir 5 yıl derler ömrü 7 yıldır kullanıyorum sıkıntı yaratmadı bazen şarjı düşüyordu soğuk havalarda kış ayında özellikle şimdiş kendim şarj ediyorum misss.

DKN
23 Aralık 2015, 15:25
oksijen yetersizliği olabilir. koyduğun yer rutubetli mi ? marş düğmesinin etrafına içine wd-40 sık bide

megruz
24 Aralık 2015, 03:19
7 Amper aküyse soğuk havalarda böyle şirinlikler yapabilir

ozanatahan
24 Aralık 2015, 15:57
yok 10 amperlik akü ayrıca bahsettiğim problemler bir anda olmaya başladı ondan önceki gün motoru aldığım gündü satıcıyla 100 km yol yaptık en ufak sıkıntı yoktu

megruz
24 Aralık 2015, 19:18
marş kömürüne baktır sorun yoksa marş taşağına baktır

mehmet1.
25 Aralık 2015, 18:02
marş taşağı :queen:=marş rölesi

Levent
25 Aralık 2015, 18:25
bunun sebebi anlatmaya çalıştıklarından her şey olabilir düşük devirde stop etti tekrar çalıştırdım diyorsun karbüratör diyorum.

Motorum 2012 model enjeksiyonlu Hyosung GV 250

jaglerx
21 Ocak 2016, 23:25
subap kayıtlardan yapabilir bu sorunla karşılastım subap kayıt çıktı sonunda ..

ozanatahan
26 Ocak 2016, 23:44
evet arkadaşlar o problemi aştıktan 2 hafta sonra şimdi de marşa bastığım da gücü yetmiyormuş gibi ateşlemeye çalışıp yapamıyor, bunu yaparken gösterge ışıkları sönüyor+ far sönüyor. Akü bitti heralde diyip söküp doldurmaya götürdüm. doldurduktan sonra geri taktım hala aynı şekilde devam ediyor. Bu arada gösterge panelindeki kırmızı FI lambası yanıyor. Motoru soğukta dışarda bırakıyorum üstünde branda olsa da bunla ilgili bir sorun olabilir mi

gv650i
27 Ocak 2016, 11:17
Akun olmus sarj tutmuyor takviye ile dene calisir ama o akuyle devam edersen conjoktor startor yanabilir. İlk arizada rolanti sensoru arizaliymistir.

DKN
27 Ocak 2016, 16:32
bu soğukta bırakırsan öyle olur. motorun marş almama sebebide önceki mesajda bahsettiğim gibi değilse 2. seçenek enjektörün tıkalı olmasıdır.