PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Retro Moto Works Suzuki Katana cafe racer projesi [Rmw05]

Tequ
14 Aralık 2015, 17:20
25 yasındaki bu arkadasımızı 1-2 gun once teslim aldık. İnanması guc ama 35bin orjinal km de ve usta tabiri ile anahtar degmemis vaziyette. Vites gecisleri, calismasi gercekten sorunsuz. Tabiki bu blogu tum parcalarına ayırıp gerekli iyilestirmeleri yapmamıza engel degil :)

http://i.hizliresim.com/3j55G9.jpg (http://hizliresim.com/3j55G9)

http://i.hizliresim.com/6qBBWl.jpg (http://hizliresim.com/6qBBWl)

http://i.hizliresim.com/G277Mb.jpg (http://hizliresim.com/G277Mb)

Proje hakkında herhangi bir karara varmadık henuz. İlk once K100 u ve Gs500u aradan cikartacagiz.Yine de takipte kalın :)

Zuraka
14 Aralık 2015, 17:44
önlerden alalım yerimizi değerlenir buralar

DKN
14 Aralık 2015, 17:51
bunuda cafe racera çevirmiyeceksiniz değil mi ?

Tequ
14 Aralık 2015, 17:58
bunuda cafe racera çevirmiyeceksiniz değil mi ?

Dusuk bir ihtimalle restorasyon da yapılabilir ama sanıyorumki bunu da tenekeye cevirecegiz :)

KinqEmpires4
15 Aralık 2015, 23:36
Cafe racer sıktı yav bunu orjinal bırakın bence :D

yognus
16 Aralık 2015, 00:19
Buda daha farklı olsa güzel olur zira diğer projeleriniz tamamen aynı olmasada çok benzer

ülgenhan
16 Aralık 2015, 01:08
Airbus tekniğinizinde gelişmekte olduğunu göz önüne alırsak, bir rat Bike gitmez mi acaba?

Sokollu
16 Aralık 2015, 01:31
Allahiniz varsa bu motora dokunmazsiniz :santa:

Nerden buldunuz ustad bu efsaneyi ?

Su guzelim motoru cibildak birakmayin orjinaline yakin kalsin bence,

Takipteyiz !

Tequ
16 Aralık 2015, 14:25
Cafe racer sıktı yav bunu orjinal bırakın bence :D
Tum ugrasımız siz sıkılmayın diye zaten :P

Buda daha farklı olsa güzel olur zira diğer projeleriniz tamamen aynı olmasada çok benzer
Bolca zamanımız olacak tasarım hakkında karar vermek icin. Yapısı itibariyle cok farklı bir proje cikmaz bu motordan ama elimizden geleni yapacagız yine de

Allahiniz varsa bu motora dokunmazsiniz :santa:

Nerden buldunuz ustad bu efsaneyi ?

Su guzelim motoru cibildak birakmayin orjinaline yakin kalsin bence,

Takipteyiz !

Herkes gibi biz de sahibinden vasıtası ile aldık motoru.Ulasması zor bir motosiklet degildi yani :) Cafe racer'a karar verirsek malesef cırılcıplak bir motosiklet olacak bu da :)

Airbus tekniğinizinde gelişmekte olduğunu göz önüne alırsak, bir rat Bike gitmez mi acaba?

Tum alternatiflere sıcak bakıyoruz ancak sahsi gorusum rat bikeların turk mantıgında kabul gormeyecegi yonunde :)

DKN
16 Aralık 2015, 14:43
madem bu kadar kararlısınız şunu ducati diavel yapında görelim

Tequ
16 Aralık 2015, 14:56

Bu nasıl sacma bir yorumdur ya ? Simdiye kadarki projelerimizden X bir motoru Y markasına ait bir motora benzetmeye calıstıgımızı gordun mu ?

Arkadaslar her konuda birkac arkadasımız cıkıp hosnutsuzluklarını dile getiriyorlar. Herkes gorusunu belirtmekte tabi ki ozgur ama bunu yaparken sacmalamamaya ozen gosterilirse cok sevinirim. Yaptıklarımızdan rahatsız olan varsa konularımızı takip etmek zorunda degil. Sureci burada paylasmamın bana hic bir artısı yok.Hatta ilave is cıkartıyor. Yok arkadas biz sacmalamaya devam edecegiz illa diyorsanız ben bırakayım paylasım yapmayı, proje bittikten sonra cekimlerden 1-2 kare paylasayım altına istediginiz kadar sacmalayın.

DKN
16 Aralık 2015, 15:36
Bu nasıl sacma bir yorumdur ya ? Simdiye kadarki projelerimizden X bir motoru Y markasına ait bir motora benzetmeye calıstıgımızı gordun mu ?

Arkadaslar her konuda birkac arkadasımız cıkıp hosnutsuzluklarını dile getiriyorlar. Herkes gorusunu belirtmekte tabi ki ozgur ama bunu yaparken sacmalamamaya ozen gosterilirse cok sevinirim. Yaptıklarımızdan rahatsız olan varsa konularımızı takip etmek zorunda degil. Sureci burada paylasmamın bana hic bir artısı yok.Hatta ilave is cıkartıyor. Yok arkadas biz sacmalamaya devam edecegiz illa diyorsanız ben bırakayım paylasım yapmayı, proje bittikten sonra cekimlerden 1-2 kare paylasayım altına istediginiz kadar sacmalayın.

saçma gelmesi normal, tenekelere çevirdiğiniz motorları güzel bulmanızdan ötürü :) baktım tasarım diye birşey yok iyi niyetimle örnek gösterdim. burada projeyi sunup sonrada yapılan yorumların sahiplerine kışkırtıcı nefret söylemlerinde bulunmak saçma asıl. herşeyden önce eleştirilere açık olmalısınız beyefendi

Tequ
16 Aralık 2015, 16:11
saçma gelmesi normal, tenekelere çevirdiğiniz motorları güzel bulmanızdan ötürü :) baktım tasarım diye birşey yok iyi niyetimle örnek gösterdim. burada projeyi sunup sonrada yapılan yorumların sahiplerine kışkırtıcı nefret söylemlerinde bulunmak saçma asıl. herşeyden önce eleştirilere açık olmalısınız beyefendi

İlk elestiri yapan degil ilk bu derece sacma yorum yapan kisisin. Bu yuzdendir ki nefret soylemimi hakettin. Dedigim gibi begenmek zorunda degilsin. Ama birinin actıgı konuya yorum yapacaksan bunu adam gibi yapacaksın.

9 yıllık uyeligimde engelledigim ilk kullanıcı olacaksın.Tebrikler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Ek olarak, konuları takip eden, yorumlarını bunca zamandır olumlu - olumsuz adam gibi yazan herkesten ozur dileyerek paylasımları durduruyorum. Bu ve mevcut devam eden diger proje konularının hicbirini guncellemeyecegim. Forumların ilk senelerinde bu tip insanlarla ugrasmak gayet keyif vericiydi ama artık haz yerine ofke vermeye basladı.Cahile laf anlatmak gercekten cok zor :)

İnsta yada facebook'a MTdeki gibi detaylı surec fotografları koymuyoruz ancak onemli gelismelerden bu hesaplar uzerinden haberdar olabilirsiniz.

www.facebook.com/retromotoworks
www.instagram.com/retromotoworks

mobyby
16 Aralık 2015, 16:21
Fotoları sadece bende mi görunmuyor :D

berk_cglr
16 Aralık 2015, 17:12
tequ gayet güzel çalışmalarınız takip ediyorum ama acaba diyorm bu sefer half fairing olayımı yapsanız gerçi cafe racerın o tarzını çok seven yoktur ama zevk meselesi bende onlara hastayım sadece ufak bi fikir amaçlı yazdım :)

erkanrdm
16 Aralık 2015, 20:37
çok iyi fikir,,,(Allahım neden benim aklıma gelmiyooooooooooooooooooooo),

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Çok iyi ve parlak bir fikir (Allahım neden böyle şeyler benim aklıma gelmez offffffffffff)

chevy64
16 Aralık 2015, 21:05
Hayir benim anlamadigimda o motorlar satilik bi kere.
Alanda ister soyar cafe racer vs. yapar ister orjinal toplar.
Madem akil vermek bu kadar kolay, bi icraatta akil verenler gostersin.

Cafe racer, scrambler bu tarz motorlar tum dunyada begeniliyorki yamaha, ducati, bmw moto guzzi gibi markalar bile ayni tur sifir modeller uretiyor artik.

Simgiye kadar yaptigin tum projelerde benim gozumde 10 numara. Birazcik bu islere Emek verenler nasil zor bir is anlarlar geriside varsin anlamasin. Biz takipteyiz :)

Su linkteki gibi bisey sanki :)
http://www.bikerscafe.com/blog/wp-content/uploads/2014/12/suzuki-bandit-fatmile-custom-2.jpg

Tequ
16 Aralık 2015, 21:22
Hayir benim anlamadigimda o motorlar satilik bi kere.
Alanda ister soyar cafe racer vs. yapar ister orjinal toplar.
Madem akil vermek bu kadar kolay, bi icraatta akil verenler gostersin.

Cafe racer, scrambler bu tarz motorlar tum dunyada begeniliyorki yamaha, ducati, bmw moto guzzi gibi markalar bile ayni tur sifir modeller uretiyor artik.

Simgiye kadar yaptigin tum projelerde benim gozumde 10 numara. Birazcik bu islere Emek verenler nasil zor bir is anlarlar geriside varsin anlamasin. Biz takipteyiz :)

Su linkteki gibi bisey sanki :)
http://www.bikerscafe.com/blog/wp-content/uploads/2014/12/suzuki-bandit-fatmile-custom-2.jpg

Dostum bu cok iyi be !

potasyum
16 Aralık 2015, 21:57
şimdi bu suzuki katana da kaçlık bu
tam model adı nedir
google dan arattığım zaman hep grenajlı modeller görüyorum 1990 suzuki katana olarak aratınca

böyle böyle kese biçe dünyada ödül alacak bir model çıkartacağınızı düşünüyorum hayırlısı olsun

Tequ
16 Aralık 2015, 22:16
750 guzel kardesim. Gsxf750 katana olarak aratırsan bulabilirsin

potasyum
17 Aralık 2015, 00:42
siz yinede paylaşımlar a devam edin fevri kararlar vermeyin
takip edeniniz bol ayrıca gerçekten paylaşım zaman isteyen bir durum
paylaşımlarınız için ayrıca tebrikler

pridefirus
17 Aralık 2015, 01:32
Yapacaginiz projeyi merakla bekliyorum. cafe racer asigi ve daha oncede ducati monster 900 umu cafe racera kendi cevirmis biri olarak yapacaklarinizi merakla takip edicem

Lucas
17 Aralık 2015, 11:01
Konu sahibinin isteği üzerine bir süreliğine kilitlenmiştir