PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 ay yatacak motor

oguzyamann
13 Aralık 2015, 01:05
Arkadaşlar malum kış geldi. Ilk motorum oldugu için çoğu konuda arastiriyorum bilgi bulamadigim yerde konu açıyorum kafadan is yapmamak adına verdigim rahatsizliktan ötürü kusura bakmayın 😇 ben kışın motorumu kapalı otopark a kapatacagim en fazla haftada bir çalıştırır ısıtana kadar fakat hiç kullanilmayacak. Bu durumda motorun zincir yagini iyice temizleyip yaglamadan mi birakmaliyim ? Yoksa temizleyip yaglamalimiyim simdiden tesekkur ederm

A.Türker
13 Aralık 2015, 01:46
Temizleyip yağlarsın paslanmaz. Sakın yağsız bırakma. Çalıştırdığın zaman otoparkın içinde bir tur da atarsan yeter.

oguzyamann
13 Aralık 2015, 03:10
Temizleyip yağlarsın paslanmaz. Sakın yağsız bırakma. Çalıştırdığın zaman otoparkın içinde bir tur da atarsan yeter.

Teşekkür ederim

AWESQME
13 Aralık 2015, 04:55
Yazık ya R25 e yapma ya :salut:

Yağlaman lazım yoksa paslanır. Arkadaşın da dediği gibi azıcık da binersen dadından yenmez :)

oguzyamann
13 Aralık 2015, 12:14
Yazık ya R25 e yapma ya :salut:

Yağlaman lazım yoksa paslanır. Arkadaşın da dediği gibi azıcık da binersen dadından yenmez :)

Tamam tamam iyi bakcam ona 😂

harung
13 Aralık 2015, 12:17
Depoyu ful birak paslanmasin bir de mümkünse lastikleri yerden kes yoksa sürekli bastığı yeri bozabilir

Bu arada calistirmayacaksan akuyu söküp akü koruma cihazları var ona baglayabilirsin

Ha bir de zinciri temizlemezsen korozyona uğrar mutlaka güzelce temizle iyice yağla :)

UNdocab
13 Aralık 2015, 12:22
Çalıştırmana gerek yok. Hatta çalıştırman daha kötü olur. Çünkü 1 marşa basmanın aküden çaldığını 15km sonra ancak yerine koyuyorsun.
Hatta bu sebeple sürekli kısa mesafe binenlerin aküleri bazen biter.Doldurturlar

Depoyu fulle
Zinciri yağla
Lastikleri yerden kes
Akü kutup başlarını sök. Aküyü eve götür.Ayda 1 aküyü şarj et (motamax da akü şarj aleti var 40-50tl)
Kapalı mekan ise branda kullanma(Branda içinde sürekli kalan nem paslanmaya sebep olur)