PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet çalışmıyor bakarmisiniz video yukledim

murat91
04 Aralık 2015, 17:35
Merhaba arkadaslar 4 gun once calstirmistim en son motorumu. Son zamanlarda marşa bastigimdada cok gurultu cikiyodu mars dinamosundan kaynaklandigini dusunuyorum. Lambalatim calisiyo akudenmi diye dusunuyorum acaba aku azaldida mars dinamosunumu donduremiyo. Ustalardan bilgi almak istiyorim

https://youtu.be/x8Ty0ITCfKQ

Emron
04 Aralık 2015, 17:44
Merhaba arkadaslar 4 gun once calstirmistim en son motorumu. Son zamanlarda marşa bastigimdada cok gurultu cikiyodu mars dinamosundan kaynaklandigini dusunuyorum. Lambalatim calisiyo akudenmi diye dusunuyorum acaba aku azaldida mars dinamosunumu donduremiyo. Ustalardan bilgi almak istiyorim

https://youtu.be/x8Ty0ITCfKQ

Video gizli gözüküyor düzeltirsen bilen arkadaşların yardımcı olacağını umuyorum.

murat91
04 Aralık 2015, 18:24
Tesekkurler gozumden kacmis duzelttim

mustafan.
04 Aralık 2015, 19:07
marş motorun çalışmıyor kömürü bitmiş olabilir dostum.

murat91
04 Aralık 2015, 19:10
Eyw hocam ben biraz arastirma yapiyim benim yapabilcegim biseymi diye

muzoooo
04 Aralık 2015, 19:13
akü zayıf bence

MotorKafa
04 Aralık 2015, 20:17
İki sebep var

1 - Akü
2 - Marş motoru

Eğer farların düzgün yanıyor, kornan çalıyorsa aküde sıkıntı yok demektir. Ya marş motorunun kömürlerini yada marş motorunu değiştireceksin.
Kullanman gereken durumlarda vurdurarak çalıştırabilirsin.

murat91
04 Aralık 2015, 20:41
İki sebep var

1 - Akü
2 - Marş motoru

Eğer farların düzgün yanıyor, kornan çalıyorsa aküde sıkıntı yok demektir. Ya marş motorunun kömürlerini yada marş motorunu değiştireceksin.
Kullanman gereken durumlarda vurdurarak çalıştırabilirsin.

Vurdurarak calistiriyorumda otoparkta simdi motor yukus cikaramuyorum ondan dolayida vurduramadim bir türlü. Bilemiyorum ama far ne kadar elektirik cekebilirki farlarim yaniyo çünkü. Marsi söküp içini biraz kurcalayim :D yapamazsam mecbur mars motoru alicam. Tabi once bir vurdurup calistiriyim akusu kendine gelsin baktim gene zor olacak marsi sokerim. Yenisini temin ederim.

yunusus
04 Aralık 2015, 20:44
Marş motorun kitlemiş. Marş motoru alma. Değiştireceğin sadece 1 dişli yada kömürler olabilir.

escossie
04 Aralık 2015, 21:13
Akü bitmiş gibi geldi

murat91
04 Aralık 2015, 23:26
Marş motorun kitlemiş. Marş motoru alma. Değiştireceğin sadece 1 dişli yada kömürler olabilir.

Hocam bilmedigimden soruyorum her mars motorunun kömürü yada dislisi aynimidir?

Cavalry
04 Aralık 2015, 23:48
Sen önce aküye bak biraderim..(Yüksek ihtimal aküden) Aküden değilse o zaman marş motoruna bakarsın.. Hem bu sıralama senin için daha zahmetsiz olur..

murat91
05 Aralık 2015, 18:59
Sen önce aküye bak biraderim..(Yüksek ihtimal aküden) Aküden değilse o zaman marş motoruna bakarsın.. Hem bu sıralama senin için daha zahmetsiz olur..
Eyw hocam en kisa zamanda dedigin gibi yapıcam.

DamienRice
05 Aralık 2015, 19:36
akü yüzünden. malum havalar soğuk şarj ettir düzelir

DKN
05 Aralık 2015, 20:12
akünden :P