PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda'nın çift silindir 250RR feyki AEA açıklaması

GP500-1st
27 Kasım 2015, 14:53
AEA nın son canlı yayın programında Eicma yı konuşurken konu bu meseleye gelince

''abi o motor carbon kaplanmış cbr500r imiş meğerse 250cc üretirsek ne olur tepkileri ölçüyorlar '' Afrika twinde 2013 den beri davul zurna ile reklamı yapıldı yıl oldu 2016 anca geldi ölme eşşeğim ölme tarzı konuştu.

Durum böyleyse ortada ciddi bir samimiyetsizlik yokmu?

yorumları alalım:)

COQ
27 Kasım 2015, 15:26
Adamlar geçtiğimiz yıl 250 cc spor üretmekten vaz geçtiklerini açıkladı ve üretimi durdurdu.
Hatta sadece Honda değil kawasaki ve yamaha da aynı şeyi yaptı.

Bu prototip forumda tartışılırken adamlar daha bir sene önce üretimini durdurduğu bir modele niye yatırım yapsın ya 250cc değildir ya feyktir diye fikrimi beyan etmiştim.
Yazdıklarım orada duruyor.

Türkiye'yi bilmiyorum ama yabancı dergi ve internet sitelerinde bu prototipin 250cc olduğuna dair resmi bir açıklama da görmedim.
Sadece bir sitede motorun 250 ya da 300cc olduğu tahmin ediliyor diye yazıyor.

Honda hayata geçireceği prototipleri sitesinden duyuruyor ve müşterilerinin mail adreslerine tanıtım ve deneme sürüşü için bülten yolluyor.
Örneğin VFR 1200 üretilmeden önce prototipi sergilenmişti. Arkasından bana bu modelle ilgili en az 5 tane mail geldi.
Hem motosiklet tanıtılıyor, hem de denemek isteyip istemediğim soruluyordu.
Aynı şeyi geçen yıl RCVde de yaşadım.
Yani Honda hayata geçireceği modellerde müşterisi ile iletişimde olan bir firma.

Bakarsın önümüzdeki yıllarda böyle bir modeli üretmeye karar verirler ama dediğim gibi müşterilerin haberi olur ve detayları mutlaka yayınlarlar.

YouSuffer
27 Kasım 2015, 15:27
hangi üretici samimi ki Honda olsun? zaten gelcek demedi konsept dedi millette atladı ohho yakar yıkar çift silindir 250 rr geliyomuş diye

seta34
27 Kasım 2015, 15:52
r25'in devri bitti kral artık 250RR :)

GP500-1st
27 Kasım 2015, 16:35
Adamlar geçtiğimiz yıl 250 cc spor üretmekten vaz geçtiklerini açıkladı ve üretimi durdurdu.
Hatta sadece Honda değil kawasaki ve yamaha da aynı şeyi yaptı.

Bu prototip forumda tartışılırken adamlar daha bir sene önce üretimini durdurduğu bir modele niye yatırım yapsın ya 250cc değildir ya feyktir diye fikrimi beyan etmiştim.
Yazdıklarım orada duruyor.

Türkiye'yi bilmiyorum ama yabancı dergi ve internet sitelerinde bu prototipin 250cc olduğuna dair resmi bir açıklama da görmedim.
Sadece bir sitede motorun 250 ya da 300cc olduğu tahmin ediliyor diye yazıyor.

Honda hayata geçireceği prototipleri sitesinden duyuruyor ve müşterilerinin mail adreslerine tanıtım ve deneme sürüşü için bülten yolluyor.
Örneğin VFR 1200 üretilmeden önce prototipi sergilenmişti. Arkasından bana bu modelle ilgili en az 5 tane mail geldi.
Hem motosiklet tanıtılıyor, hem de denemek isteyip istemediğim soruluyordu.
Aynı şeyi geçen yıl RCVde de yaşadım.
Yani Honda hayata geçireceği modellerde müşterisi ile iletişimde olan bir firma.

Bakarsın önümüzdeki yıllarda böyle bir modeli üretmeye karar verirler ama dediğim gibi müşterilerin haberi olur ve detayları mutlaka yayınlarlar.

Şimdi fransadan(avrupa) bakınca karvam kargaşı oluyor. Avrupa için 250 ler 300 e devşirildi kore malı 250 cc scooterler bile 270-280 cc ye strok arttırıp aynı honda gibi(cbr300r 286cc ve 250r motoru kullanıyor)300 oldu adı.

yani 250-300 cc aslında aynı segment Ninja300 de 250cc motorunun hacmi arttrılmış ve Avrupa için satılan versiyonu. Onun için 250cc artık üretilmicek derken o pazar halen yerinde duruyor sadece Avrupa 300cc kullanırken Asya türkiyeninde dahil oldu kesim(ÖTV sağolsun) 250cc üretimi devam ediyor hatta 300-250 beraber satılabiliyor.

hangi üretici samimi ki Honda olsun? zaten gelcek demedi konsept dedi millette atladı ohho yakar yıkar çift silindir 250 rr geliyomuş diye

Hocam konsept olduğu zaten biliniyor ama cc segment vermeden milleti beklentiye sokup dergiler internet CBR250RR haberleri ile yıkılmasına sebep olup ne olduğu belirtilmeden bi konsept ortaya atılıp light weight conspet demek ve 500R nin üstüne karbon kaplamak ne demek:pl:

Konsept le kimsenin sorunu yok da Yamaha önce R25 diyerek ve 250cc lik olduğunu belirterek bir model tanıttı ve o R25 konseptiydi o Kıçı başı ayrı oynamadı Honda gibi.

Bu neyin konsepti arkadaş?

COQ
27 Kasım 2015, 16:44
Devsirme yok.
Honda 300cc üretmiyor 500cc üretiyor.
250cc üretimi tamamen durdu yani.
Türkiye gibi ülkelerde satiliyor dogru ama ayni model makyajlanip makyajlanip satilacak.
CBR 600 F de oldugu gibi
2003 de bu modeli bitirdiler ve 600RR üretmeye basladilar.
Ama Türkiye'de satisa devam etmislerdi.
Talep olan ülkede adam niye yapmasin?
Ama modeli ilerletmediler.
Yani hep ayni motoru boyayip boyayip sattilar.
Demek istedigim odur.
Yani 250cc üretilmiyor artik.
Bu model gelistirilmeyecek anlamina geliyor.

bozok_54
27 Kasım 2015, 17:02
adamlar 250 4 silindir diye 500 cc 2 silindir motoru satsaydı vay şerefsizler derdim ama fuarda nabız ölçmelerinde bir sıkıntı görmüyorum. kendilerince tepki ölçüyor olabilirler.

LynXMaSTeR
27 Kasım 2015, 17:09
300 cc veya 500 cc, 2 silindir veya 4 silindir farketmez,
o motoru o haliyle satışa sunsalar eminim ki bir çok alıcısı çıkar.

GP500-1st
27 Kasım 2015, 17:36
Aslında durumu daha iyi özetlemek lazım.

Motor firmaları herkezin zevkine göre motor üretemez. Bir model üretimi sözkonusu olduğunda firmanın tek düşündüğü o modelin satışından edeceği kardır. Boş yere laf olsun diye model türemez, türetmezler

Şimdi soruya geliyim Honda avrupada 5.500 euro fiyatlı Yeni R3 ün karşına 6000 euro fiyatlı CBR500R yi konuşlandırıyor. Hatta sırf R3 çıktı diye oldukça kapsamlı ve harika bir makyaj geçirdi. Şimdi Hondanın CBR300 modelide var ve 4.800 euro fiyatla onuda R3 ve Ninja300 e ucuz alternatif olarak konuşlandırıyor, ama asıl ve iddialı rakip olarak değil.

Coq diyorki 250cc bitti. Tamamda bu hafif supersport konsept model 300cc klassmanında çıkacaksa dayak yememek için R3 ve Ninja 300 gibi 40-45 beygir bandında olmak zorunda. E zaten cbr500R hazırda bu güçte ve Yamaha ve kawa ya rakip. Honda bir adet daha 40 kusur bg çift silindir model Honda üretmesi pek mumkun görünmüyor. Ayrıyetten CBR300 den fiyatlı olacağı kesinken.

Bende diyorum ki AGA bu nedir?

Honda da pek ne yapacağını ne bok yediğini biliyor gözükmüyor:sunny: ortaya karışık konsept diye bişey atıyor...

CBR500R yi carbon grenajla saklayıp konsept diyorsa da bu baya gülünç hatta skandal bence!

Keoma
27 Kasım 2015, 18:52
Herkes bir şey söylüyor.Daha honda tanıtmadan bir motor dergisi fotoğrafını paylaşmıştı ve 250rr diye tanıtmışlardı.Honda'dan yalanlama gelmedi.Sonra 1 ay sonra gördük ki o dergi doğru söylemiş.Neden olmasın 250 veyahut 300 cc bir cbr.Ayrıetten honda 250 cc yi üretimden kaldırdı diye bir şey yok.Avrupaya 300cc üretirken ortadoğuya 250cc ye devam edecekler.

Hadi onu da geçtim ! O zaman Yamaha r25'in abs'li versiyonunu getirsin de alak...

A.Volkan
08 Ocak 2016, 18:41
Herkes bir şey söylüyor.Daha honda tanıtmadan bir motor dergisi fotoğrafını paylaşmıştı ve 250rr diye tanıtmışlardı.Honda'dan yalanlama gelmedi.Sonra 1 ay sonra gördük ki o dergi doğru söylemiş.Neden olmasın 250 veyahut 300 cc bir cbr.Ayrıetten honda 250 cc yi üretimden kaldırdı diye bir şey yok.Avrupaya 300cc üretirken ortadoğuya 250cc ye devam edecekler.

Hadi onu da geçtim ! O zaman Yamaha r25'in abs'li versiyonunu getirsin de alak...

''honda 250 cc yi üretimden kaldırdı diye bir şey yok.Avrupaya 300cc üretirken ortadoğuya 250cc ye devam edecekler.'':cat:

themaniacjoe
08 Ocak 2016, 23:06
Ben tek silindir 250r a makyaj yapılıp 500 r da olduğu gibi devam edileceği taraftarıyım ongorum bu izleyelim görelim

seta34
08 Ocak 2016, 23:16
Servis ustune basa basa 250rr'in 1-2 sene icinde gelecegini soyledi, anlasilir yakinda

F54
08 Ocak 2016, 23:49
Reis konuştuysa vardır bi bildiği