PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ani gaz açmalarda yığılma

soulreaver87
27 Kasım 2015, 02:35
arkadaşlar problem soğuk havada kendini gösteriyor. çok garip bir şekilde sıcak ve güneşli günlerde azalıyor. yürürkende ani gaz açmalarda önce bir öksürüp sonra hızlanmaya başlıyor. ayrıca hava filtresi girişini kapatınca/daraltınca tamamen ortadan kalkıyor ama bu seferde motor yüksek hızlarda hava yetiştiremiyor:pr:.
karbüratör jetleri iğneleri tamamiyle orjinal.
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=sJe20-LfOsw

wingchun
27 Kasım 2015, 02:58
Karbüratör yada buji başka ne olabilir

soulreaver87
27 Kasım 2015, 03:06
bujiler sıfır takıldı bu sorun için yenilemiştim. şu hava ayar vidası muhabbeti var ondan böyle bir sıkıntı olabilir mi acaba?

biyeybaraküs
27 Kasım 2015, 03:06
arkadaşlar problem soğuk havada kendini gösteriyor. çok garip bir şekilde sıcak ve güneşli günlerde azalıyor. yürürkende ani gaz açmalarda önce bir öksürüp sonra hızlanmaya başlıyor. ayrıca hava filtresi girişini kapatınca/daraltınca tamamen ortadan kalkıyor ama bu seferde motor yüksek hızlarda hava yetiştiremiyor:pr:.
karbüratör jetleri iğneleri tamamiyle orjinal.
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=sJe20-LfOsw

bahsettiğin olay ( yürürkende ani gaz açmalarda önce bir öksürüp sonra hızlanmaya başlıyor)forumda zx 6 sı (enjeksiyonlu yalnız )olan bir arkadaşın başına gelmişti o kadar usta görmiş beyin değişimi yapılmış ve elektrik tesiatıyla uğraşıldıktan sonra eksantrik zincirinin nerdeyse kopmak üzere olmasından kaynaklandığı anlaşılmıştı

not bu işlerden anlamam ,dediğim konuyu da arattırdım bulamadım ,belki işine yarar ya tutarsa hesabı

wingchun
27 Kasım 2015, 03:10
İyi bir ustaya göster bence sıkıntı var bence bir yerde

soulreaver87
27 Kasım 2015, 03:21
bulunduğum bölgedeki ustalar tam bir facia :) sağlam motoru ver pert ederler heleki 92 model karbüratörlü makinayı verirsek işimiz yaş.

planet58
27 Kasım 2015, 10:12
hava filtresini kapatınca geçiyorsa ya benzin gelişinde problem var ya da yakıt ayar problemi. Filtre girişini kapatınca fazla benzin gelmesine neden oluyorsun ve problem geçiyor. Yekıt filtresine de bakabilirsin.

ZümeR
27 Kasım 2015, 10:17
Nefes alamıyor..

Cavalry
27 Kasım 2015, 12:16
Sanki rolantiyi biraz yükseltip, havayı da biraz kıssan olacak gibi.. ilk önce rolantiyi yükseltip dene istersen..
Kesinlikle bundan demiyorum ama aklıma ilk gelen bu.. Geçmiş olsun :)

sodurlu88
27 Kasım 2015, 12:37
Motora fazla hava geliyor büyük ihtimalle. Hava filtresi ve kutusu orjinal mi ?

fireblade e
27 Kasım 2015, 12:39
Öncelikle gsx r 400 e Maşallah.Motoru nun benzin filitresi ne bakmanızı öneririm.Tabi ki iyi bir karbürötör ustasına da karbürötörünüzün hava alıp almadığını kontrol et tiriniz.

Eski_kasa
27 Kasım 2015, 13:26
Vay be kaldimi bu aletlerden helal olsun . istanbulda isen maslak sanayi de Levent fazlioglunu tavsiye ederim. Karbüratörlü eski japonlardan iyi anlar.

Nikkfurie
27 Kasım 2015, 14:29
karbüratör de kapış memesi denilen kısma baktınız mı ?bu devreden sadece ani gaz açtığında extra benzin püskürtülür...ucu tıkanmış veya diyafram lastiği delinmiş olabilir..

soulreaver87
27 Kasım 2015, 14:39
Değerli yorumlarınız için tesekkur ederim. Hava filtresi yan sanayi ispanyadan geldi orjonal degil. Hava kutusu orjinal. Sanirim hava fazla geliyor. Bu hava yakit ayar vidasi ile alakali olabilirmi(mixture screw) diyor yabancilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Diyaframlari kontrol ettim sapasaglam hocam. Kapis memesi ve puskurtme sistemi malesef yok karburatorde.

sodurlu88
27 Kasım 2015, 15:23
Hava filtersi gereğinden fazla hava geçiriyor demekki. Bence karbüratör iğnesi giren havaya yetecek kadar benzin geçirmiyor. İğne üzerinde halkalar olur genelde, yukarıya çıkacağı son miktarı değiştirmek için. Onunla ilgili bir ayar yaptır, biraz daha fazla benzin alsın motor. Yada karbüratör üzerinde hava ayarını biraz kıs. Jikleyi çektiğinde bu sorunu yapmaması lazım, sorunu tam anlamak için bunuda deneyebilirsin.

soulreaver87
27 Kasım 2015, 15:32
İgne ayarlarini degistirip denedim daha once işe yaramamıştı. Bu hava ayar vidasi sadece rolanti evresindemi gorev yapiyor yoksa orta devirlerdede bir fonksiyonu varmi acaba?

sodurlu88
27 Kasım 2015, 16:05
İgne ayarlarini degistirip denedim daha once işe yaramamıştı. Bu hava ayar vidasi sadece rolanti evresindemi gorev yapiyor yoksa orta devirlerdede bir fonksiyonu varmi acaba?

Genel bir hava ayarı gibi düşün. Rolantiyi yükseltmek için genelde ayrıca bir vida olur, bununla hava ayar vidasını karıştırmamak gerek. Örneğin arazi motorlarında çok yüksek rakımlarda sürüş yapmak gerekiyorsa yeniden hava ayarı yapılır. Yapmazsan motor iyi performans vermez.