PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Lambası Yanıyor Ama Yağ Var ?

BlackNaked
26 Kasım 2015, 20:12
Motorumun 2 gündür arada bir yağ lambası yanıyor sönüyor sürekli yanmıyor fakat arada bir yanıyor servise gittim (gittiğim zaman yanmıyordu) usta baktı bişi yok dedi yağı var sıkıntı yok dedi ama az önce yine yandı ne olabilir ne yapabilirim bilmiyorum ?

Erdost
26 Kasım 2015, 20:18
Motorun ne?

İkincisi yağ lambası sadece yağ bittiği zaman değil, yağ basıncında sorun olduğu zaman da yanar.Yani motorda yağ vardır ancak motor yağlama yapmaz vs vs

BlackNaked
26 Kasım 2015, 20:38
bajaj pulsar , yanıp sönüyor herzaman yanmıyor .
Motorun ne?

İkincisi yağ lambası sadece yağ bittiği zaman değil, yağ basıncında sorun olduğu zaman da yanar.Yani motorda yağ vardır ancak motor yağlama yapmaz vs vs

Mamba09
26 Kasım 2015, 20:41
dostum motor yağ lambası, yağ eksik olduğunda, yağlama yapmadığında, yani yağ pompası arızası gibi şeylerde yanar. "boşver" denecek bişey değil. eğer kendi ışığı falan arızalıysa onunda değiştirilmesini tavsiye ederim.

Nikkfurie
26 Kasım 2015, 20:50
yağlama yapmasaydı şimdiye yatak sarmışdı..

yağ basınç müşürü ölçüm yapamıyor bozuktur..

A.Türker
26 Kasım 2015, 21:05
arabada yağ soğukken bazen yanıyor ama motorda öyle yapar mı bilmem. En son ne zaman yağ değiştin? Koyduğun yağ kalitesizse belki o sıkıntı yapıyordur yada çok zaman geçmişse ondan sıkıntı yapabiliyordur. "Yağ var bişey yok" yeterli bir açıklama değil. Tıpayı açıp yere dökmedikçe zaten yağ var motorun içinde.

BlackNaked
26 Kasım 2015, 21:23
Bende öyle düşünüyorum çünkü 200km fazla yol yaptım hiçbir sıkıntı ve değişiklikte yok şahsen motorda ustayada gösterdim yağında sıkıntı yok dedi . Hafta sonu gösterge için gidicem
yağlama yapmasaydı şimdiye yatak sarmışdı..

yağ basınç müşürü ölçüm yapamıyor bozuktur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Motor zaten daha yeni , 500km bakımında değişti yağı , şuan 1700km küsür
arabada yağ soğukken bazen yanıyor ama motorda öyle yapar mı bilmem. En son ne zaman yağ değiştin? Koyduğun yağ kalitesizse belki o sıkıntı yapıyordur yada çok zaman geçmişse ondan sıkıntı yapabiliyordur. "Yağ var bişey yok" yeterli bir açıklama değil. Tıpayı açıp yere dökmedikçe zaten yağ var motorun içinde.

planet58
27 Kasım 2015, 10:06
Filtreyi değiştir tıkalı olabilir, başıma geldiği için söylüyorum ayrıca yağı tamamen boşalt ve mazot+ince yağ ile doldurup rölantide 2-3 dakika çalıştır ve boşalt iyice süzülsün sonra yeni yağ koy ve çalıştır yine yaparsa ya müşür bozuldu ya da pompa iyi çalışmıyor.

Darkcity2000
27 Kasım 2015, 10:48
Yag müşürü de arizali olabilir..