PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hurdaya çıkarma işlemleri

ganay
26 Kasım 2015, 19:03
Merhaba kullanmadığım motorsikletimi vergi vermemek ve herhangi bir ödeme yapmamak icin hurdaya çıkartmak istiyorum ne gibi işlemler yapmam lazım hiç bilgim yok bilen arkadaşlar adım adım sıralama yapıp bana yardımcı olabilir mi acaba ?
Şimdiden hepinize teşekkür ederim

Olcay Avşar
27 Kasım 2015, 11:05
Trafikten çekme işlemini yapacaksın.

özet olarak borcunu harcını cezasını vs ödeyip trafiğe ruhsat ve plakanı teslim edip trafikten çekme belgesi alacaksın.

bu belge ile aracını istediğin zaman tekrar muayeneden geçip plaka ruhsat alarak trafiğe sokabilirsin.

ha yok ben hurdaya ayırıp eski borçlardan yırtmak istiyorum dersen o biraz karışık, belli bir yaş ile ilgili olması lazım o af kapsamının.

ganay
27 Kasım 2015, 20:01
Vergi dairesine gidip borc yoktur kağıdı filan almam gerekiyor mu yoksa direk trafik şubeye gidip mi söylemem gerekiyor

TanImsIz
27 Kasım 2015, 20:12
Aracın tüm vergilerini ödemen gerekiyor. Devlete borcu kalmayacak. Sonra randevu alıp trafik şubeye gideceksin, tabi muamelecilerde bununla ilgili ek 1 forumları ve dosyasınıda düzenleteceksin. Aracın plakasınıda götürmen gerekiyor, hepsini teslim edip bir hafta sonra falan işlemler bitmis oluyor. Tabi devlet dairesi bu, nerden ne çıkartacağı belli olmaz. Prosüdür bu ama sen yinede süprizlere hazır ol derim.

batuhan35
04 Haziran 2016, 00:17
Hurdaya çıkarma işlemi için geçikmiş muayene borcununda ödenmesi gerekiyor mu acaba..?
Vergi borcunu biliyorum ama asıl sorun gecikmiş muayene borcu sorun oluyor mu..?