PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da Takım Elbise ile Yağmurda Motosiklet Kullanmak...

acemi60
26 Kasım 2015, 19:01
Eskiden scooter için "bedava verseler binmem" derdim. Fakat, büyük konuşmamak lazımmış. Dün ve bugün takım elbise giymem gerekiyordu. Dün scooterime takım elbiseyle bindim gittim geldim. Sorun olmadı. Fakat bugün hava yağmurlu olduğu için çıkmadan önce tereddüt ettim. "Arabayla mı gitsem" diye fakat trafik durumunu düşünerek motosiklet ile gitmeye karar verdim. Çok da iyi yapmışım. Ayaklarım bile ıslanmadan eve döndüm. Eskiden scooter için "bedava verseler binmem" derdim. Artık "En büyük scooter başka büyük yok!" diyorum. :)

A.Türker
26 Kasım 2015, 19:08
X ve Y yi karşılaştırmak yerine T durumu için X, Z durumu için Y diye kararlar alsak sorunumuz olmayacak zaten.

okoca
26 Kasım 2015, 19:12
bana hitmanı hatırlattın bir an :))

http://i.ytimg.com/vi/Ef2CDsYWsME/hqdefault.jpg

acemi60
26 Kasım 2015, 19:14
X ve Y yi karşılaştırmak yerine T durumu için X, Z durumu için Y diye kararlar alsak sorunumuz olmayacak zaten.

Hem X, hem Y, hem de Z'yi alacak para vardı da biz mi almadık? :)

Fatiiiik
26 Kasım 2015, 19:36
gecen sene patronun kizinin nikahina gittigimde kendimi dugunden kacan damat gibi hissetmistim.soguktu yav

iptaluyelik01
26 Kasım 2015, 20:25
Ben öyleydim scooter aldım kullandım sattım hala öyle diyorum :)

Evrenalpar
26 Kasım 2015, 23:49
Abi bizim canımız çekmiyor mu şöyle güzel bir naked ama işe giderken olmuyor işte. Ayaklar batar, sırt çamur olur, eşyaları elde taşırken uyuz olursun, kazada ayak direkt gider. Çok sıkıntı ya. Hatta bana scooterlerin frenajı daha bir güven veriyor nedense. O nedenle Nc750d candır :) İkisinin de zevki var bana göre.

weirdo1
27 Kasım 2015, 00:34
Çok kullanışlı cihaz bu scooter, Eşya taşıma açısından çok esnek hiç birşeyi bırakmak zorunda kalmıyorsunuz en kötü öndeki boşluğa koyabiliyorsunuz, ayaklara yerden su gelmiyor su birikintilerinden hydroplaning yaparak geçiyoruz, cbf,ybr lı bazı kurye arkadaşları görüyorum ayakları gidon hizasına kadar kaldırıyorlar sudan geçerken.

3 kez yandan darbe alarak kaza yapmış biri olarak ayağıma hiç darbe almadım, vitesli bir motorda olsaydım en iyi ihtimal mosmor bir bacak ve günlerce zor yürümek olurdu.

HAZZILHAR
27 Kasım 2015, 01:56
Eskiden scooter için "bedava verseler binmem" derdim. Fakat, büyük konuşmamak lazımmış. Dün ve bugün takım elbise giymem gerekiyordu. Dün scooterime takım elbiseyle bindim gittim geldim. Sorun olmadı. Fakat bugün hava yağmurlu olduğu için çıkmadan önce tereddüt ettim. "Arabayla mı gitsem" diye fakat trafik durumunu düşünerek motosiklet ile gitmeye karar verdim. Çok da iyi yapmışım. Ayaklarım bile ıslanmadan eve döndüm. Eskiden scooter için "bedava verseler binmem" derdim. Artık "En büyük scooter başka büyük yok!" diyorum. :)

Ben de takım elbiseli çok scooter sürücüsüne özeniyorum. Çünkü sadece kaskı takıp çıkıyorlar. Hiçbir koruma kullanmıyorlar üstleri kırışmasın diye. Bu kadar nasıl rahat oluyorlar anlam veremiyorum. Umarım siz o tipte insanlardan değilsinizdir. Çünkü scooter rahatlığından bahsedenler genelde kask dışında bir ekipman kullanmıyor.

Sokollu
27 Kasım 2015, 02:08
Bedava verseler binmem :pl:

Şaka maka ne sattı be Xmax,Xcity her gün en az 10 tane görüyorum

acemi60
27 Kasım 2015, 10:45
Ben de takım elbiseli çok scooter sürücüsüne özeniyorum. Çünkü sadece kaskı takıp çıkıyorlar. Hiçbir koruma kullanmıyorlar üstleri kırışmasın diye. Bu kadar nasıl rahat oluyorlar anlam veremiyorum. Umarım siz o tipte insanlardan değilsinizdir. Çünkü scooter rahatlığından bahsedenler genelde kask dışında bir ekipman kullanmıyor.
Bu konuda haklısınız. Korumalardan belirli bir kısmı takılamadığı için riskli bir sürüş oluyor. Yolda giderken düşündüm. "Şimdi bir kaza yapsam ne olur acaba?" diye. Çünkü Korumalı mont, kask, eldiven dışındakiler yoktu. Fakat dönüşte "artık pantolon buruşsa da olur" diyerek dizlikleri taktım. Aslında takım elbise ile sürüş yapmamak lazım. Kazasız belasız sürüşler.

Evoque
27 Kasım 2015, 11:07
Yağmurlu havada scooter başımın tacıdır. Yerden su almamak büyük nimet :)

Takım elbise için de, işe giderken pantolonu çantamda götürüp ofiste değiştiriyorum. Ceketlerimin belli bir kısmını hep ofiste bırakıyorum zaten. 15 dakikada evde olmak gibisi var mı yahu, kurban olurum motoruma :)

something123
27 Kasım 2015, 11:43
bende pcx'e uvey evlat muamelesi yapıorum ::23343::::23343::::23343::