PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Başlamam Ve ilk Motora verdiğim hasarlar :D

s103r
26 Kasım 2015, 11:14
Evet arkadaşlar Motora Başlayalı yaklaşık 6 ay oldu Daha doğmadık Yani Öğrenırken Düşüp kalkmalık olsun benı uzmesin diye Mh drift aldım Hemde fıyatı yuzunden cazip geldi Dedim bunla düşe kalka öğrenirim Parçasıda ucuz Tabi kask Ekıpman vs aldım Motordan Önce motorda ilk 3 ay sıfır çizik ile gezdim Sonra Orta sehpada iken Önden çekmem İle yeğenimin Üstüne düştü Yaşı buyuk merak etmeyin birşey olmadı :D Sağ grenaj Hafıf Çizildi Motor tam yatmadı arka Kuyruk tarafı Çarptı sadece :D İlk çizigimisi sağ arka kuyruk tarafına aldık 2 Gün Sonra Sıkışık trafıkte otobüs arkamdan vurarak Topcase Plastıgını Kırdı :D Şuana kadar Motorla Yatmam Düşmem vs Yok Ve illkez Motora binişim Direk vitesli Oldu Şuan ise bunu satıp Pulsar ns almayı düşünüyorum Bunu niye anlattım bilmiyorum sizlerde anlatırsanız belki biraz güleriz .D

eren3736
26 Kasım 2015, 11:21
Benimde ilk motorum drift oldu 1 ay önce aynı senin gibi ucuz olduğu için tercih ettim. bir defa ışıklarda arkadan bi servis dokundu, bir defada panik fren yaptım devirdim motorum ama koruma demiri sayesinde motor çizilmedi bile şimdi daha dikkatli kullanıyorum öğrendikçe güven geliyor ama daha temkinli olmak lazım her zaman

s103r
26 Kasım 2015, 11:24
Benimde ilk motorum drift oldu 1 ay önce aynı senin gibi ucuz olduğu için tercih ettim. bir defa ışıklarda arkadan bi servis dokundu, bir defada panik fren yaptım devirdim motorum ama koruma demiri sayesinde motor çizilmedi bile şimdi daha dikkatli kullanıyorum öğrendikçe güven geliyor ama daha temkinli olmak lazım her zaman

Aynen Kardeşim Öğrendim Deyince Düşermissin zaten Ben öğrenmedım o yüzden :D

Ali1903
26 Kasım 2015, 11:25
İlk aldığımda dolaşırken yolda kawasaki zx6r lı bir arkadaş yanaştı sıfır olduğunu anlayıp " Hayırlı olsun kardeş, cok temiz bakmışsın " dedi. "Eyvallah" dedim ve dedikten sonra 100 metre gitmeden kavşaktan dönen bayan sürücü ben geçerken atlayınca yandan baya bir iyi vurdu. İlk nazarımızı böyle atlatmış olduk

s103r
26 Kasım 2015, 11:28
İlk aldığımda dolaşırken yolda kawasaki zx6r lı bir arkadaş yanaştı sıfır olduğunu anlayıp " Hayırlı olsun kardeş, cok temiz bakmışsın " dedi. "Eyvallah" dedim ve dedikten sonra 100 metre gitmeden kavşaktan dönen bayan sürücü ben geçerken atlayınca yandan baya bir iyi vurdu. İlk nazarımızı böyle atlatmış olduk

Ahahaha Geçmiş olsun Benımde başıma geldi Böyle şeylerde daha patlamadım Allaha şükür :D

keremkrmn
26 Kasım 2015, 11:31

Beni yanlış anlamanızı istemem ama, forumda ikarus sendromu diye bi konu bulunmakta okumadıysanız okumanızı öneririm :) Öğrendikçe güven geliyor kelimesi bazen olumsuz sonuçlara sokabiliyor insanı.

eren3736
26 Kasım 2015, 11:37
Beni yanlış anlamanızı istemem ama, forumda ikarus sendromu diye bi konu bulunmakta okumadıysanız okumanızı öneririm :) Öğrendikçe güven geliyor kelimesi bazen olumsuz sonuçlara sokabiliyor insanı.

O konuyu okuduğum için öyle yazdım zaten cümlenin devamındada anlaşıldığı gibi öğrendikçe daha dikkatli olmak lazım demişim. Yani durumun farkındayım bazen gaza gelir gibi oluyorum ama aklıma kötü senaryolar getirip hemen frenliyorum kendimi

Darkcity2000
26 Kasım 2015, 11:50
Kendi kendine ogrenmeye calisma, hobin sonun olmasin..

weirdo1
26 Kasım 2015, 11:54
Ilk ikinci el motorumu aldım, Karaköye sigorta yaptirmaya gittim deli gibi yagmur yağıyor bu arada.
Motoru park edince bi çift yaklaştı hayırlı olsun falan filan derken motoru incelemeye başladı 'ufff çizik yok tertemiz, çok temiz' vs dedi ben biraz killandim bunlardan motoru aldim başka yere gideyim diye 300 metre sonra çok alakasız bir yerde yandan araba vurdu, cok şükür bana birşey olmadı grenajlar kırıldı bir tanesi hariç hepsini değiştirdim. O bir taneyide nazarlik olsun diye bıraktım hala duruyor.

Yine yakinlarda benzer bir olay aksam motoru park ettim eve cikicam iki kişi yaklaştı yine motoru ovmeler imrenmeler, kaskinda çok güzelmiş hastası oldum vs gibi şeyler.
O günün sabahi yine çok alakasız bir sekilde kaldirima girdim motora bir sürü masraf, kask kırık çizik içinde.

Nazara inanmiyordum bu olaylardan önce.

s103r
26 Kasım 2015, 11:57
Ilk ikinci el motorumu aldım, Karaköye sigorta yaptirmaya gittim deli gibi yagmur yağıyor bu arada.
Motoru park edince bi çift yaklaştı hayırlı olsun falan filan derken motoru incelemeye başladı 'ufff çizik yok tertemiz, çok temiz' vs dedi ben biraz killandim bunlardan motoru aldim başka yere gideyim diye 300 metre sonra çok alakasız bir yerde yandan araba vurdu, cok şükür bana birşey olmadı grenajlar kırıldı bir tanesi hariç hepsini değiştirdim. O bir taneyide nazarlik olsun diye bıraktım hala duruyor.

Yine yakinlarda benzer bir olay aksam motoru park ettim eve cikicam iki kişi yaklaştı yine motoru ovmeler imrenmeler, kaskinda çok güzelmiş hastası oldum vs gibi şeyler.
O günün sabahi yine çok alakasız bir sekilde kaldirima girdim motora bir sürü masraf, kask kırık çizik içinde.

Ahahahaha hocam sana nazar değmiş Bende ilk aldığımda Kuştepeden geçtim Trafık sıkıştı Adamlar 125 cclık drıfte Bu 200 goruyormu diyor kaç para felan dediler dedim çalacak lavuklar zor kaçtım :D :D

A.Türker
26 Kasım 2015, 12:18

Hergün çıktığım kapıda biri abi motor çok güzelmiş yaa dedi egzozu sürttüm. Motorlara feci nazar değiyor.