PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakasız Motor Cezası

asipatron
26 Kasım 2015, 06:45
Merhaba Arkadaşlar İş Yerinden Gelirken Trafik Ekiplerine Yakaladım ve Motorumu Bağlayıp. 277 Ehliyet Ruhsatsız ve Kask Takmadığımdan Yazdılar yani 25.Madde ve 78 1/B. Maddeleri. Şimdi Bundan Hariç Benim Ceza Ödemem Gerekiyormu Yani Plaka İşlemleri Sigorta Dahil 700-800 Arası Tutuyor.
Yani Motoru Trafikte Tekrar Kullanabilirmiyim. Ayrıca Ekstra Bi Ücret Ödemem Gerekiyor mu

Sinan Er
26 Kasım 2015, 07:03
Doğrumu anladım ? Ehliyet yok - Ruhsat yok - Plaka yok - Kask yok ?

Sen varmısın ? :))

asipatron
26 Kasım 2015, 07:21
Yok Ehliyet Var Plaka Ruhsat Yok Sadece Ehliyete 277 tl ruhsat ve kask olmadağından yazdılar

movibiker
26 Kasım 2015, 07:22
Motoru bağlayıp götürmediler mi?

asipatron
26 Kasım 2015, 07:26
götürdüler zaten

lazkopat17
26 Kasım 2015, 09:06
Faturan varsa plaka çıkartcaksın ceza haricinde otopark ve çekiçi parası vereceksın plaka cıktıktan sonra motorunu alabılırsın :) başıma geldi :(

ZümeR
26 Kasım 2015, 09:30
Plaksız motoru parkta görseler alıp gidiyorlar buralarda.
Arkadaşım belediye gidiyor su faturası için çıkıyor ki motor yok..
Plakasız araç diye toparlayıp geçmişler.
Çekici, 7 emin, ruhsat, fatura, ceza vs.. derken adamını bulup aldı motoru içerden para vermeden.
Halen plakasız biner serseri..

Seko
26 Kasım 2015, 09:36
Hazır birini yakalamışken sorayım, neden motoru plakasız ve ruhsatsız kullanıyorsun ?

Ortalıkta bu kadar çok plakasız motoskletin rahatça dolaşabilmesi, bu memleketteki trafik polislerinin ne kadar trafik kurallarıyla alakasız insanlar olduğunun ve ne kadar bu mesleğe uygun insanlar olmadıklarının güzel bir göstergesi. Adamların umurlarında bile değil. Koca koca motorlar plakasız ortalıkta dolaşıyorlar. Amirleri emir vermedikçe koyverin gitsin modundalar. Sorsan, "Hangi birine yetişelim ?" derler.

Bu arada plakasız motosiklet kullanan ve satan arkadaşların motorlarını satılık ilanlarında gördüğümde okumadan sayfayı kapatıyorum. Bana göre plaka çıkartmayan adam o motoru uzun süre kullanmayacak olan ve o sebepten de rodajına falan dikkat etmeden canını çıkararak kullanan adamdır.

savinelli
26 Kasım 2015, 09:52
ruhsat plaka kask yok? uuu buraları kızışır :)

dipnot: son derece dikkat etmeme rağmen olduğundan bile emin olmadığım halde kırmızı ışıkta geçtim diye evime fotoğraf bile olmadan ceza gönderen eyyy trafik polisleri. ben 188 TL öderken plakası ruhsatı kaskı olmayan adama 277TL mi yazdınız? adaletini çüpeyim dünya

motobüs
26 Kasım 2015, 10:46
Param yoktu yaptıramadım erteledim desen ona eyvallah ama yakalanmam falan mantığıyla hareket ettiysen iyi olmuş büyük ihtimal bir kazaya karışsan basar giderdin ne de olsa plaka yok bulamazlar diye

Tundzhay
26 Kasım 2015, 11:19
Biz plaka ruhsat parası vererek enayiyiz
Biz trafik sigortası ödeyerek enayiyiz
Biz muayene ücreti ödeyerek enayiyiz
Biz motorlu taşıtlar vergisi ödeyerek enayiyiz
Biz kırmızı ışıkta bekleyerek enayiyiz
Biz hız limitlerine uyarak enayiyiz

Bi akıllı sensin zaten....

Spoken0166
26 Kasım 2015, 11:32

+1. 👍👍👍

Mengu16
26 Kasım 2015, 11:36
Param yoktu yaptıramadım erteledim desen ona eyvallah ama yakalanmam falan mantığıyla hareket ettiysen iyi olmuş büyük ihtimal bir kazaya karışsan basar giderdin ne de olsa plaka yok bulamazlar diye
Adam troll ama doğru söylüyo.

motobüs
26 Kasım 2015, 13:45
Adam troll ama doğru söylüyo.

tavuk olma erkek ol

Egee22
26 Kasım 2015, 23:21

Bu ülkede birşeyleri sorgulamaya başlayacaksan en tepeden başla nekadar enayi olduğumuzu daha rahat görürsün bir kaç kişinin plakasız gezmesiyle değil

Darkcity2000
26 Kasım 2015, 23:35
Bu ülkede birşeyleri sorgulamaya başlayacaksan en tepeden başla nekadar enayi olduğumuzu daha rahat görürsün bir kaç kişinin plakasız gezmesiyle değil

Ben sana katilmiyorum kardes bu islerin buyugu kucugu olmaz..

F54
27 Kasım 2015, 01:13
Türk polisi yakalar :)

stanly
27 Kasım 2015, 11:14
İyi olmuş, keşke ehliyetinide iptal edip birde üstüne okkalı bir para cezası kesselerdi.

Romedon
27 Kasım 2015, 11:20
İnşallah buralarda da plakasız araçları toplarlar

superboycu
27 Kasım 2015, 11:22
8 ay önce plakasızlıktan yedim 120tl

banro
27 Kasım 2015, 15:12
Az bile yazmışlar. Sigortacıda sigorta yaptırırken bir adam geldi, mondial motoru kaptırmış polise. Plaka yok, ruhsat yok, fatura yok ,sigorta yok, kask yok ne yapayım diye sordu. Sigortacı, adını adresini aldılar mı diye sordu, almışlar. Keşke motoru bırakıp kaçsaydın dedi.Öyle bir ceza gelir ki, o motordan 2 tane alırsın dedi.277 ne ki

montrello
27 Kasım 2015, 15:46
iki ay önce plakasız motorumla yunus polislere yakalandım ehliyetim olduğu için gönderdiler :)