PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin Taşıt Olduğunu Bilmeyen Türk Polisi

Sayfa : [1] 2

YouSuffer
25 Kasım 2015, 10:14
Video bana ait değil facebookta gördüm, bu ülkenin tam bir çöplük olduğunun kanıtlarından biri yorum yapıp sayıp sövmekten yoruldum uzun uzadıya yazmıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=ZN82f2cLpVk

ATAdamZU
25 Kasım 2015, 10:25
ülkemin güzel insanları polisimiz bilmiyor biz sürücülerden bekliyoruz tepki çok hoşuma gitti 'Bende taşıtım lan':queen:

weirdo1
25 Kasım 2015, 10:31
Sığırlık meslek ayirt etmiyor.

bpak
25 Kasım 2015, 10:37
Lanet serefsiz seni o meslege getirenin de seni o meslekte tutanin da...

Tundzhay
25 Kasım 2015, 10:41
motosiklet de tın tın gitmesin orta şeritten. sağından araçlar geçiyor....

Levent
25 Kasım 2015, 10:42
Motosiklet ne? Taşıt değil mi ? Madem taşıt değil neden Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyorum. Eğer motosiklet bir taşıt ise, bu adam neden polis? Ben oynamıyorum ya!:)

biyeybaraküs
25 Kasım 2015, 10:47

bana da sanki o sebepten söylemiş gibi geldi 1080 p de izledim ama hızı net göremedim 90 km /s olabilir orası İstanbul maalesef o şeritte o hızda ezer geçerler adamı

YouSuffer
25 Kasım 2015, 10:49

bide böyle insanlar var tabi, adamın hızı gayet yerinde gözüküyor enazından yasal limitte sanırım sol şerittede değil. Her söyleyişin bir adabı var o hızla sağ şeritten git ile sen taşıt değilsin farklı şeyler arkadaşlar

josepth_o6
25 Kasım 2015, 10:52
Polisle ayni zihniyete sahipler yapacak bisey yok

yunusus
25 Kasım 2015, 10:56
Aboooooowww :D :D :D :D

Cavalry
25 Kasım 2015, 11:06
Bizde geçenlerde trafikte denge unsuru taşıyan araçların (öncelik hakkına sahip olduğunu) daha polisler bile bilmiyor diye konuşuyorduk.. Videoyu izleyince boş konuştuğumuz kanısına vardım :pale:
Bundan sonra ötv,zorunlu trafik sigortası ve benzinimizi polisler alsın madem.. :queen:

ee_ee
25 Kasım 2015, 11:07
Yanlış bir şey yok. Gayet te doğru yapmış. Asıl bi haber olanlar yukarıda yorum yapanlar sanırım...

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-videolari/156051-motosikletler-yolun-neresinden-gitmeli.html?highlight=#post3767224

stanly
25 Kasım 2015, 11:08
Polis arabasının plakasını alarak Bimer üzerinden şikayet edin video kayıdıyla birlikte.Mutlaka sonuç çıkıyor. :cat:

ATAdamZU
25 Kasım 2015, 11:11
Yanlış bir şey yok. Gayet te doğru yapmış. Asıl bi haber olanlar yukarıda yorum yapanlar sanırım...

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-videolari/156051-motosikletler-yolun-neresinden-gitmeli.html?highlight=#post3767224
burada eleştirilen nokta adamın doğru yanlışı değilki kardeşim polisin tutumu taşıt değilsin demesi konumlanmasını tartışmıyoruz arkadaşın polisin tavrını konuşuyoruz

BLACK_ICE
25 Kasım 2015, 11:16
selam arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var hız limiti 90 km/h yazıyor diye o hızda bir kaide yok , adam 90 km altında trafiği tehlikeye atmayacak hızlarda gidebilir . Fakat güzel ülkemiz de bu hız limitleri yanlış anlaşılıyor sanırım 70 yazıyorsa illa 70 le gidiyorlar 90 yazıyorsa 90 km/h gidiyorlar .Videodaki aynı problemleri bende yaşıyorum arkadaş niye devletin koyduğu limite kitleniyim o hızda gidiyim demi ...

ee_ee
25 Kasım 2015, 11:28
burada eleştirilen nokta adamın doğru yanlışı değilki kardeşim polisin tutumu taşıt değilsin demesi konumlanmasını tartışmıyoruz arkadaşın polisin tavrını konuşuyoruz

Tavır konusuna bir şey diyemem. Ama polisin ikaz ettiği şey benim mesajda açıkladığım şey. Burada ilk yanlışı yapan motor sürücüsü. Doğru şeritte gitse zaten polis ilişmeyecek. Dolayısı ile de bir tavır söz konusu olmayacak. Otoyolda o süratte giderken yapılabilecek en kolay şekilde ikaz etmiş. Orta şerit taşıtlar için gibi talihsiz bir Türkçe kullanımını tamamen o polisin dilbilgisi yeteneğine bağlıyorum. Tekrar ediyorum ama polisin orda anlatmak istediği şey linkini verdiğim konudur.

Tundzhay
25 Kasım 2015, 11:34
Tavır konusuna bir şey diyemem. Ama polisin ikaz ettiği şey benim mesajda açıkladığım şey. Burada ilk yanlışı yapan motor sürücüsü. Doğru şeritte gitse zaten polis ilişmeyecek. Dolayısı ile de bir tavır söz konusu olmayacak. Otoyolda o süratte giderken yapılabilecek en kolay şekilde ikaz etmiş. Orta şerit taşıtlar için gibi talihsiz bir Türkçe kullanımını tamamen o polisin dilbilgisi yeteneğine bağlıyorum. Tekrar ediyorum ama polisin orda anlatmak istediği şey linkini verdiğim konudur.
Sen anlatsan da bizim millet biraz zor anlıyor.
Çünkü sürücü kurslarında direksiyon dersinde hep öğretilen, sen orta şeritte kal. senin şeridin orta şerit.
lan 3.vitesteyim 40-50 ile gidiyorum maksimum ne orta şeridi...
toyluk döneminde böyle yetiştirildimiz için sonraki dönemlerde orta şeridi gereksiz kullanıyoruz...

AWESQME
25 Kasım 2015, 11:34
Bir baltaya sap olamayan, liseyi zar zor bitirmiş ve IQ yoksunu insanları polis yaparlarsa sonuç bu olur. İstisnalar her zaman olucaktır ama Türkiye'de polis memurları (2 yıllık) genelde böyle insanlardan oluşuyor.

Bune
25 Kasım 2015, 11:35
Bana daha çok "orta şerit daha hızlı araçlar için, sağ şeritten git" demiş gibi geliyor, 4-5 kere dinledim anlayabildiğim bu. Bu tip durumlarda ben basıyorum aracı yakalayıp soruyorum ne dedin diye, ara gaz verme diyen polisi sağa çek bi deyip hesap sormuşluğum var nasıl süreceğimi sana mı soracağım diye :flower:

movibiker
25 Kasım 2015, 11:35
abooow ben altımdaki düdük kadar scooterla gidip kumda oynıyayım o zaman.:pr:

ZümeR
25 Kasım 2015, 11:48
Klasik harleyci karakteristiği..
Ortadan, soldan farketmez arkadan araçların süratli geldiğini gördüğü halde "day day day" gitmek. Madem o şekil gideceksin en sağdan devam et.
Akan trafiğe ayak uydur.

Kavşağa 2km kala sinyali açıp sol şeridi 50 km/h kapatan taksici..
1 km boyunca inatla selektör, korna yol istiyorum, eliyle sağdan geç diyor.
Crafter vardı altımda tamponuna dürtünce sağa çekildi onun bunun çocuğu.
Bunlar deli ediyor beni..

Cavalry
25 Kasım 2015, 11:55
Gerçi benzer bir durum benim de başıma gelmişti.. Orta şeritteyim ve sıkışık bir trafik var.. Sol şeritteki trafik polisi neden sağdan gitmiyorsun ? diye sordu.. Ben de neden sen sol şeritten uyarıyorsun dedim =)) Öyle kapanmıştı konu.. Uzun yolda mümkün mertebe sağdan giderim ama her yerde ısrarla sağ şeritten gitmek isteyen arkadaşlara bir sözüm yok.. Ben şehir içinde, kalabalık yerlerde, sağda yol ayrımı olan yerlerde (kesinlikle) sağ şeridi kullanmam.. Malum araç sürücülerinin kafadan yarısı sinyal kullanmıyor, kalan yarısı da dönerken sinyali açıyor (dönmeden değil).. Taksiler, minibüsler yolcu gördüğü zaman pat diye duruyo ve bu sefer de zaman zaman yavaşlamak zorunda kalıyoruz ve orta şeritteki trafiğin hızına anında ayak uyduramadığımız için sağda mal mal ya orta şeritten gelen trafiğin kesilmesini bekleriz ya da taksinin, minibüsün keyfini bekleriz.. Tali yoldan ana yola, yolu kontrol etmeden bodoslama çıkan sürücülerden bahsetmiyorum bile.. Ben öncelikle kendi can güvenliğim için bana doğru geleni yapıyorum..

redmap
25 Kasım 2015, 12:01
Polisler ayrı dünyada senin normal olarak o hızlayken sağ şeritten gitmen gerekmezmi. benim bildiğim orta şerit trafik akar sol şerit sollama şerididir sollama yapar orta şeride geri atarsın. Ama malesef ülkemiz insanı yüzünden sol şerid sağdan yavaş akıyor.Polis avarellik yapmışta senin yaptığında bence doğru değil o hızda o şeritte gidilmez.

YouSuffer
25 Kasım 2015, 12:06
Polisler ayrı dünyada senin normal olarak o hızlayken sağ şeritten gitmen gerekmezmi. benim bildiğim orta şerit trafik akar sol şerit sollama şerididir sollama yapar orta şeride geri atarsın. Ama malesef ülkemiz insanı yüzünden sol şerid sağdan yavaş akıyor.Polis avarellik yapmışta senin yaptığında bence doğru değil o hızda o şeritte gidilmez.

Video benim değil, motor hatalı diyenler motor trafik akışının yasal hız limitinde gidiyor. Sağdan 120 ile onu geçmeleri onun problemi değil çok takılmayın buna o yüzden hatalı demeniz yanlış

stabiliz
25 Kasım 2015, 12:10
Arkadaşlar Merhaba;

Olayı ben yaşadığım için açıklama gereği duyuyorum. Aklıma gelenler ile başlayacağım. Birincisi motosikletim Harley değil. Honda Twister. hakaret etmeden önce bir araştır istersen. Yazdıklarından sonra senin pek de saygılı bir sürücü olmadığını görüyorum. O dürtme mezusuna gelince, birinin canına kastetmiştir resmen.

Diğer konulara açıklık getireyim:

Çevreyolu 3 şeritli ve hız limiti 80'dir. En sağ şerit ağır vasıtalar içindir. Zor değil bunu öğrenmek. İkinci olarak; yolun ve rüzgarın durumuna gçre hızım 70-75 arasında gidip geliyor. Orada 80 yazıyor diye benim illa 80 ile gidecek halim yok. Üçüncü olarak sollama ypmak isteyenler için sol şerit denilen bir yer var. Biraz araştırsanız bunları siz de öğrenebilirsiniz.

Tundzhay
25 Kasım 2015, 12:14
Arkadaşlar Merhaba;

Olayı ben yaşadığım için açıklama gereği duyuyorum. Aklıma gelenler ile başlayacağım. Birincisi motosikletim Harley değil. Honda Twister. hakaret etmeden önce bir araştır istersen. Yazdıklarından sonra senin pek de saygılı bir sürücü olmadığını görüyorum. O dürtme mezusuna gelince, birinin canına kastetmiştir resmen.

Diğer konulara açıklık getireyim:

Çevreyolu 3 şeritli ve hız limiti 80'dir. En sağ şerit ağır vasıtalar içindir. Zor değil bunu öğrenmek. İkinci olarak; yolun ve rüzgarın durumuna gçre hızım 70-75 arasında gidip geliyor. Orada 80 yazıyor diye benim illa 80 ile gidecek halim yok. Üçüncü olarak sollama ypmak isteyenler için sol şerit denilen bir yer var. Biraz araştırsanız bunları siz de öğrenebilirsiniz.

ya tamam haklısın ama hangi mantıkla sağ şerit ağır vasıta için diyorsun. bu kanun olarak nerde yazıyor, gösterebilir misin? sağ şerit yavaş giden tüm araçlar içindir! Senin önün bomboş neden ortada gidiyorsun. sağ şeride neden geçmiyorsun? başkaları hatalı sen de onlardan kalan yanın yok

stabiliz
25 Kasım 2015, 12:19
Çevre yolunu hergün kullanan biri mantığıyla diyorum. Aldığım konumlanma eğitimlerine nazaran diyorum. Bunu netten bulabilirsin. Hatalı olan polisinize laf ettirmemek için 40 takla atıyorsunuz resmen. Orta şerit'te yolun iki tarafına da kaçma şansım var. Sağ ya da sol şerit'te bu mümkün değil. Bu örneğin başka bir videosu aşağıda mevcut. Konumlanma nedir ne değildir için OMM'nin kitaplarını tavsiye ederim. Eğer eğitim denilen şeyi küçümsüyorsan.

https://www.youtube.com/watch?v=jq8C295Ob8w

Tundzhay
25 Kasım 2015, 12:22
tamam dostum sen yaşlı bunaklar gibi bomboş yolda yolun ortasında gitmeye devam et....

ee_ee
25 Kasım 2015, 12:24
Madde 94- Karayollarında trafik sağdan akar.

Aksine bir hüküm veya işaret bulunmadıkça karayollarında;

A) Araç sürücüleri;

a) Araçlarını durumun elverdiği oranda gidiş yönüne göre yolun en sağından, yol çok şeritli ise trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmek,

b) Şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklemek,

c) Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,

d) Gidişe ayrılan yol bölümünün en son şeridini sürekli işgal etmemek,

e) İki yönlü dört veya daha fazla şeritli yollarda, motosiklet, otomobil, kamyonet, minibüs ve otobüs dışındaki araçları sürenler, geçme ve dönme dışında en sağ şeridi izlemek,

Zorundadırlar.

stabiliz
25 Kasım 2015, 12:28
Yol bombş diye 120 ile mi gideyim? 70 ile giderken dünyanın en iyi ekipmanarı bile olsa üstümüzde sabit bir yere vurduğumuzda hayatta kalma olasılığımız %10. Motosikletinizi saçma sapan modifiye edeceğinize ya da beygir yükseltmek için egsoz alacağınıza, gidin o parayı eğitime yatırın ya da kitapları okuyun. Özellikle güvenlik ve konumlanma kısmını.

biyeybaraküs
25 Kasım 2015, 12:32
Yol bombş diye 120 ile mi gideyim? 70 ile giderken dünyanın en iyi ekipmanarı bile olsa üstümüzde sabit bir yere vurduğumuzda hayatta kalma olasılığımız %10. Motosikletinizi saçma sapan modifiye edeceğinize ya da beygir yükseltmek için egsoz alacağınıza, gidin o parayı eğitime yatırın ya da kitapları okuyun. Özellikle güvenlik ve konumlanma kısmını.

stabiliz sen sadece OMM den mi aldın eğitimi veya başka eğitim aldığın yerler neresi merak ettim sakıncası yoksa yazar mısın

YouSuffer
25 Kasım 2015, 12:32
tamam dostum sen yaşlı bunaklar gibi bomboş yolda yolun ortasında gitmeye devam et....

Bir motosiklet sevdalısının bir motosikletçi ile tartışmasında benim konumda hakaret etmesi hayret verici, 2 yorumunda çok nefret dolu bence daha sakin ol dostum. Burası avrupa değil hergün herbirimiz canımızı tehlikeye atıyoruz 2 gram keyif, zorunluluk yada zaman kazanmak için kurallara göre hatalı olsa bile arkadaş yasal hızında ve bu konunun anlamı farklı, bence çok abartıyosun

stabiliz
25 Kasım 2015, 12:37
stabiliz sen sadece OMM den mi aldın eğitimi veya başka eğitim aldığın yerler neresi merak ettim sakıncası yoksa yazar mısın

Honda GS1, TurkBikers ve Rahmi Barutçu'dan.

Tundzhay
25 Kasım 2015, 12:37
Bir motosiklet sevdalısının bir motosikletçi ile tartışmasında benim konumda hakaret etmesi hayret verici, 2 yorumunda çok nefret dolu bence daha sakin ol dostum. Burası avrupa değil hergün herbirimiz canımızı tehlikeye atıyoruz 2 gram keyif, zorunluluk yada zaman kazanmak için kurallara göre hatalı olsa bile arkadaş yasal hızında ve bu konunun anlamı farklı, bence çok abartıyosun

Ben aracın hızında değilin. Polisin tavrını konuşmaya gerek bile yok. O seviyeye inmeyelim daha iyi.
Ama arkadaş yol boşken orta şeritte gitmesi saçma, ayrıca kendisi için tehlikeli. Çünkü kendini bilmez denyolar arkadan hızlı makas atarak geliyor olabilir. ve motor nispeten küçük olduğu için trafikte görünmüyor. Sen o hızla giderken arkadan bi denyo makas atarak gelirse seni görmeme şansı yüksek olduğundan çarpa olasılığı da yğksek. makas atanlar genelde orta ve en sol şeridi kullanıyor..
Boş yolda sağ şerit daha güvenli hızlı gitmeyeceksen.
Ha trafik sıkışıktır duruma göre en sol şeritten git ona lafım yok...

stabiliz
25 Kasım 2015, 12:41
Ben aracın hızında değilin. Polisin tavrını konuşmaya gerek bile yok. O seviyeye inmeyelim daha iyi.
Ama arkadaş yol boşken orta şeritte gitmesi saçma, ayrıca kendisi için tehlikeli. Çünkü kendini bilmez denyolar arkadan hızlı makas atarak geliyor olabilir. ve motor nispeten küçük olduğu için trafikte görünmüyor. Sen o hızla giderken arkadan bi denyo makas atarak gelirse seni görmeme şansı yüksek olduğundan çarpa olasılığı da yğksek. makas atanlar genelde orta ve en sol şeridi kullanıyor..
Boş yolda sağ şerit daha güvenli hızlı gitmeyeceksen.
Ha trafik sıkışıktır duruma göre en sol şeritten git ona lafım yok...

Aynalarımız ne işe yarıyor? Yukarıda da yazdım, eğer en sağ şeritten gidersem üvnli kaçış noktam sadece sol taraf oluyor diye. Ama Orta Şerit'te iş biraz daha farklı. İki yöne de kontra ile kaçabilirsin.

yeknet
25 Kasım 2015, 12:46
Polisin uyarma şekli doğru değil, "sağ şeritten git" dese yeterli idi. Bence büyütecek, üstünde sayfalar dolusu yorum yapılacak bir konu değil.

Tundzhay
25 Kasım 2015, 12:46
Aynalarımız ne işe yarıyor? Yukarıda da yazdım, eğer en sağ şeritten gidersem üvnli kaçış noktam sadece sol taraf oluyor diye. Ama Orta Şerit'te iş biraz daha farklı. İki yöne de kontra ile kaçabilirsin.

Dostum o aynalar pek işe yaramıyor. Sen her saniye aynaya mı bakcaksın. bakamazsın da.
aynı olay izmir de çevre yolda benim başıma geldi. nispeten trafik vardı. 90-100 km ile orta şeritte gidiyorum. sağ şeritte de o hızla gidiyor hemen hemen. sol şerit biraz daha hızlıydı. neyse trafik olduğuna devamlı aynaları kontrol ediyordum. bı sıkıntı yok gidiyorum.
sonra bi kontrol ettim aynayı yine sıkıntı yok. len daha 2 saniye olmadı gözümü aynadan alalı. vınnn diye bi tane mini cabbar geçti dibindemden makas atarak.... baya panikledim. allahtan bi sıkuntı olmadı.
önünden gelecek tehlikelere karşı orta şerit evet mantıklı. ama arkadan gelen tehlike daha sıkıntı ölümcül ve kaçışı olmayan bişey..

biyeybaraküs
25 Kasım 2015, 12:47
Honda GS1, TurkBikers ve Rahmi Barutçu'dan.

şükür OMM yokmuş içimi rahatlattın :queen: TurkBikers ı ilk defa duyuyorum haklarında bilgim yok ,bu konu ile ilgili yorumum özet olarak özellikle gecenin o saatinde hızına göre konumun çok yanlış bir sürü kazmanın olduğu hafriyat kamyonlarının bile yüklü halde 120 -130 km hız yaptığı İstanbul trafiğinde poliste seni belki yanlış anlaşılacak bir dilde uyarmış kazasız belasız

abeciMotoru
25 Kasım 2015, 12:49
Bimer'e şikayet edilmeli plakası belli, polisin bile plakasını alıyoruz artık vay arkadaş!

capozzz
25 Kasım 2015, 13:58
Polisin kıt türkçesi ile yanlış ifade ettiği şey diğer arkadaşların da dediği gibi yeterli hız ile gitmeden orta şeridi işgal ediyor olman. Yahu ben de millete "gidin eğitim alın" diyorum ama memlekette hakikaten hiçbir şey kaliteli değil, motosiklet eğitimi de dahil. Çocuğu da, gece vakti 3 şeritli yolda, sağı-solu-önü boş iken 70 ile orta şeritten gittiği zaman güvenli sürüş yapmış olacağına inandırmışlar. Bir şey oldu mu böylece iki yöne de kaçabilirsin demişler. Ama arkadan makasla gelen sağdan da gelse soldan da gelse, her ikisinin de etki alanında kalacağından bahsetmemişler!

Güzel kardeşim, elbette 120 basmak zorunda değilsin. Ama konumlanmanın ilk esası hızına uygun şeritten gitmektir. Hızına uygun şeridi seçerken de (eğer canın kıymetli ise) yasal limitleri değil, o anki yolun durumunu ve trafiğin o anki akış hızını baz alırsın. Araçlar senin sağından geçme ihtiyacı hissetmemeli, bu bir risktir. Risk almamak için ya onlardan hızlı olacaksın, ya da en sağdan gideceksin.

bazen25
25 Kasım 2015, 13:59
yasal süratlerde gidince polisten ve etraftan fırça yeniyor, yasal süratin üstünde gidince radar cezası kesiliyor, bunun bir ayarı yok mu ? "O hızda o şerit de gidilmez" diyen arkadaşlar, her gün( bak her gün diyorum)kartal -orhanlı arası gidiyorum, akşam dönüşlerde takılmamak için e-5 i kullandım bi süre sonra baktım ki en sağ şeritten 120 ile gitmek zorundayım arkamdaki orrrospu çocukları üzerimden geçmesin diye. Şimdi sahilden geliyorum en azından daha az süratli, birde şu pendik te trolara, 100 kiloluk fahişelere bakıcam diye zart diye duran ipneler olmasa çok rahat olacak.

smiles
25 Kasım 2015, 14:00
Trafik kanunu kabul yılı 1983! 32 senedir biz aynı kanun üzerinden devam ediyoruz. Adamlar her sene var olan kanunları geliştirmeye, kayıpları en aza indirmeye çalışıyorlar biz ise var olan kanunları bile uygulamaktan aciziz.

Polis orta şeritte uygun hızda seyreden aracı (bisiklet ile bir tutarak) en sağa atmaya çalışıyor. Kendisi muhtemelen hız limitinin üzerinde seyrediyor ve en sağdan en sola makas atarak geçen (yine hız limitinin üzerindeki) aracı görmezden geliyor. Amacı kanun uygulamak olsa, her 100 metrede bir ceza yazması veya uyarıda bulunması gerekirdi. Sen polis olarak işine geldiği, hoşuna gitmeyen durumlarda kanun uygulamaya kalkarsan, vatandaş kendi kanunu uygular, yukarıda örnekleri olduğu üzere, önü boşken gazlamayana ihtiyar der, kadın sürücü der, her şeyi söylemeye hak görür kendisinde. Zira ortada uygulanan ve uygulanabilir kanunlar yok. öküz kanunları geçerli.

Yakında korkarım kırmızı ışıkta durana, "yandan gelen yokken neden kırmızıda bekleme yapıyorsun ihtiyar" diyenler türeyecektir.

Merak eden ve yabancı dili olanlar, google'da trafik üzerine (özellikle motosiklet)yapılan araştırma ve kanun değişikliklerini araştırabilirler. Güleriz ağlanacak halimize...

atillatopal9
25 Kasım 2015, 14:13
dert etmeyin bu kadar, polis çevirip ceza yazmamış sonuçta :)
hızdan dolayı demiş sanırsam, yada kurye zannetmiş de olabilir.
çünkü kuryelerin otobanda sadece sağ şeridi kullanmalarına izin veriyorlar.

mobyby
25 Kasım 2015, 14:13
Polis tamamıyla haksız lakin orda yaptığı uyarının amacı sanırım orta şeritte yavaş gittiği için yanından sağından solundan araçların geçmesi rahatsız edebilir motosikletliyi diye sağa yanaş keyfine vara vara yavaş git demek istemiş sanırım.

gokberk6426
25 Kasım 2015, 14:23
orta serit kamyonet serididir diye biliyorum 3 e bolummus yollarda ?yanlissim varsa duzeltin

audioslave
25 Kasım 2015, 15:23
dert etmeyin bu kadar, polis çevirip ceza yazmamış sonuçta :)
hızdan dolayı demiş sanırsam, yada kurye zannetmiş de olabilir.
çünkü kuryelerin otobanda sadece sağ şeridi kullanmalarına izin veriyorlar.
Kuryelerin otobanda sadece sağ şeridi kullanmalarına izin veriliyor derken? Sağ şeridin sağındaki emniyet şeridini kast ediyorsunuz değil mi? Yoksa sağ şeridi kast ediyorsanız bu videodaki polisten farklınız kalmıyor maalesef.

atillatopal9
25 Kasım 2015, 17:01
Kuryelerin otobanda sadece sağ şeridi kullanmalarına izin veriliyor derken? Sağ şeridin sağındaki emniyet şeridini kast ediyorsunuz değil mi? Yoksa sağ şeridi kast ediyorsanız bu videodaki polisten farklınız kalmıyor maalesef.

yok dostum, doğrudan sağ şeritten bahsettim. iki şeritli yolda kurye motoru sol şeride giremez. girmemeli de zaten. 60-70 max.80 yapan motosiklet sıkıntı olur istanbul gibi bir yerde. trafikten başını alamazsın,
ki polisleride kötülemeyin artık.
emniyet şeridi yasak olmasına rağmen adamlar taviz veriyor ceza kesmiyor. daha neyin derdi bu :)

bahadircolak
25 Kasım 2015, 17:48
Ülkemizde uygulanan hız sınırlarına bakarsanız motosikletler kamyonlar ile aynı sınıfta yani en sağ şeritten gitmesi gerekiyor sollama yapmadıkça.

Dağcı
25 Kasım 2015, 18:18
ben egm ye mail attım

stabiliz
25 Kasım 2015, 19:27
Konumlanmanın neresi yanlış? Sola doğru meyilli yolda sağ tarafa yanaşmışım? Sen emin misin Güvenli sürüş bildiğinden? Azami hız limitinin 80 olduğu bir yolda 70-75 ile gidiyorum. 85 ile gittiğimde ceza yemeyeceğimin garantisini verebilir misin? Ya da şundan haberin var mı? 70 ile 90 km hızla giderken ki durma mesafesinden? Ya da tek soru; Güvenli Sürüş nedir? El birliği ile hırsızı haklı çıakrtmak üzereyiz.