PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış için Kıyafet Öneri

qezgin
24 Kasım 2015, 23:37
Arkadaşlar bu aralar vakit bulamıyorum pek internette gezinmeye bu yüzden kış için (yağmurlu havalar hariç) eldiven ve mont önerisi almak istiyorum sizden. Bütçe olarak 500-600TL civarlarında ikisini de toparlayabilirsem çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler.

Darkcity2000
25 Kasım 2015, 00:05
4 mevsim almada..

termal iclikleri alt ust decathlondan 20tl civari alabilirsin ultra sicak tutar, 130 tl civari deri kislik eldiven tutar, yine decathlondan eldiven icine giyilen ic eldivenden al parmagi cep telefonu ekrani hassas olur.. mont en az 400 civari dusun.. 250 den cizmeler baslar..

gokberk6426
25 Kasım 2015, 01:16
http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shoei-XR-1100-Transmission-TC-8-Gri-Turuncu-Kapali-Kask_13103.html

yeni konu acmayım burdan yuriyim dedim . bayi bu kaskın aynısını 1350 tlye ındırdı sizce iyimidir kötümüdür shoei sonucta kotu olcagını saanmıyorum ama bi yorumları alsam fena olmaz :)

beko12345
25 Kasım 2015, 03:47
http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shoei-XR-1100-Transmission-TC-8-Gri-Turuncu-Kapali-Kask_13103.html

yeni konu acmayım burdan yuriyim dedim . bayi bu kaskın aynısını 1350 tlye ındırdı sizce iyimidir kötümüdür shoei sonucta kotu olcagını saanmıyorum ama bi yorumları alsam fena olmaz :)

xr 1100 lerin üretimi durdu. Yanlış hatırlamıyorsam nxr adı ile üretiliyor artık bir üst modeli veyahut yeni kasası diyeyim :queen:.O yüzden bayiler elinde kalanlarıı ucuzdan satmaya çalışıyor. Üretim tarihine mutlaka bakın , max 1 yıllık civarıysa alın derim. Kendini kanıtlamış bir kask xr1100.

Hatta şuan baktım nxr internette 1450 tl civarında. Yani nxr daha mantıklı gibi.

gokberk6426
25 Kasım 2015, 04:34
xr 1100 lerin üretimi durdu. Yanlış hatırlamıyorsam nxr adı ile üretiliyor artık bir üst modeli veyahut yeni kasası diyeyim :queen:.O yüzden bayiler elinde kalanlarıı ucuzdan satmaya çalışıyor. Üretim tarihine mutlaka bakın , max 1 yıllık civarıysa alın derim. Kendini kanıtlamış bir kask xr1100.

Hatta şuan baktım nxr internette 1450 tl civarında. Yani nxr daha mantıklı gibi.

yani uretim yili cok sa alma diyorsunuz anladim . rengi frlan cok hosuma gitmistide 5yildiz sharp almis yani hos kask onerin icin tesekkurler yarin bayiye gidip yasina bakicam :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:18 ----------

a bu arada ilgin icin tesekkurler tesekkur etmeyi unutmusumm :pr:

kuyruk yagi
25 Kasım 2015, 09:56
Kadife pantolonlar kış için bire bir. Herhangi bir sürtünmede yırtılacağını sanmıyorum.

yunusus
25 Kasım 2015, 11:03
Kışlık mont olarak komine jk512 tavsiye edebilirim. Ama 600 lira civarında

toseabul
25 Kasım 2015, 11:20
dsotlar kışlık eldiven 1 saaten sonra para etmiyor malesef :) ben kuryelerin ruzgarlıklarından taktım.. uzun yolda cok iyi oluyo ;)

ayzek
25 Kasım 2015, 11:32
Kışlık mont olarak komine jk512 tavsiye edebilirim. Ama 600 lira civarında

ya bu komineye bende merak saldım baya araştırdım ürünlerin özelliklerine baktım genelde bu tarz urunlerde cordura kumas kullanılırken komınede nylon polyester falan kullanılmış cordura yere düştüğünde sürtünmeye ve ısıya dayanıklı kumaş türü komine sanırım sürüklenmeyi dahil etmiyor güvenlik durumuna bugun atıyorum 300-350 tl ye venom dur nic dir markalar var bunlar cordura kumaştan yapılmış kaza yapan bir arkadaşın eldivenide komine korumuş ama eldiven sürtünmeden erimiş

feti_can
25 Kasım 2015, 11:46
ali express'ten 12-13 dolara aldığım eldivenden memnunum
normalde bir ay beklersin ama bana yakında bir tane fazla geliyor
istersen aldığım fiyata verebilirim yada deneyebilirsin
Bu fiyata burada böyle bir eldiven almak mümkün değil

http://tr.aliexpress.com/item/Mad-biker-Motorcycle-Gloves-Winter-Warm-Waterproof-Windproof-Protective-Gloves-100-Waterproof-Guantes-Luvas/32262314525.html?ws_ab_test=searchweb201556_7_79_7 8_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_6

yunusus
25 Kasım 2015, 12:25
ya bu komineye bende merak saldım baya araştırdım ürünlerin özelliklerine baktım genelde bu tarz urunlerde cordura kumas kullanılırken komınede nylon polyester falan kullanılmış cordura yere düştüğünde sürtünmeye ve ısıya dayanıklı kumaş türü komine sanırım sürüklenmeyi dahil etmiyor güvenlik durumuna bugun atıyorum 300-350 tl ye venom dur nic dir markalar var bunlar cordura kumaştan yapılmış kaza yapan bir arkadaşın eldivenide komine korumuş ama eldiven sürtünmeden erimiş

Walla hocam ben tecrübe ettiğim üzere bu markanın ürünlerini kullanıyorum.
Zamanında üzerimde venomun ortasınıf bir ceketi (hangi modeliydi tam hatırlamıyorum) üzerimdeyken yaşadığım 22 metrelik sürünme sonrası dirseğimde ve belimin sağ tarafında kalan çıkıntılı kemik bölgesinde (mont uzun model olmasına rağmen) sürtünmeden kaynaklı doku kayıpları yaşadım. Halbuki mont gayette güzel oturuyordu üzerime.
Daha sonra üzerimde kominenin bir ceketi ile(jk015 yazlık ceket desen yeridir çogu bolge fileli) yine 20 metre kadar sürüklendim hatta düşüş sonrası arka cebimde telefon oldugunu hatirladigimdan oldugu gibi agirligimi sirtima verdim. Sonuç; bende en ufak bir sorun yok. Kendi kendime diyorumki ulen ceketin anasını ağlattık arkadaş arkası olduğu gibi yırtılmıştır. Çıkardım baktım cekette hiçbir sorun yok (venomun dirsegi yirtilmisti).
Dediğim gibi ben tecrübe ettim ve mantığım kesinlikle komine dedi. Komple 2 setini düzdüm memlekrte dönmemi bekliyor takımlar evde :D