PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klasik çaylak sorularindan,bir tık ileri

Sti
24 Kasım 2015, 13:51
Herkese tekrardan meraba,foruma sabah uye oldum ve hemen aklimdaki sorulari sormaya baslamak istedim,yeni ehliyet yasasiyla 125cc ye kadar motosiklet kullanabilicem,once aklimda 150cc mondial xtreme-max vardi okuduklarima gore gayet dayanikli bi motordu ve ciddi olarak dusundum,fiyatinin uygunluda cabasiydi biraz,daha sonra vitesli ve yuksek olmasi beni scooter almaya itti,daha sonrasinda gordumki eger pcx gibi bir motor alirsam gayet mutluda olabilirim motosikletimle,basladim arastirmaya nedir bu pcx,hafiftir,kivraktir,az yakar,bagaji genistir,dedim buldum. Tamam motosiklet bu,fiyatlara baktim ikinci elde 3.500-4000 arasi motorlar var,size sorum grenaji cizikmis,yan yatmis vs sorun degil,muhim olan motoru,amacim hava atmak degil,rahat bi sekilde motor surmeyi ogrenmek. Bu fiyatlar cevresinde 20.000km yi gecmemis pcx bulabilirmiyim?,gelelim ekipman konusuna,ekipmanlarim belli asagida siraliyorum;
Eger fc.moto dan siparis verme isini halledebilirsem,burda beden deneyip ordan siparis vermek istiyorum. Ekipmanlarin linki:
Kask: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.mobile/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS-1&Locale=en_GB

ceket: http://www.fc-moto.de/Alpinestars-GP-R-Leather-Jacket

eldiven: http://www.motomaxonlineshop.com/knox-handroid-eldiven-pmu1138

bot http://www.ydsshop.com/?urun-112-diablo-11-0-gtx

Pantolon http://www.motosikletaksesuarlari.com/Tech-90-Pirate-Kevlar-Jean-Koyu-Gri-Kot-Motor-Pantolonu_7420.html

Ceketin deri olmasini cok istiyorum,guvenligi cok daha yuksek duzeyde oldugu bi gercek,eldiven olarak hayalim zaten handroid,yds bot f/p urunu oldugunu cok yerde duydum,kask olarak ds istiyorum,cunku hayalimdeki motor zaten supermoto,peki simdi bide fc.moto isi olmazsa turkiyedeki fiyatlarla alacagim ekipmanlara gelelim,kask ve montu degistirmeyi planliyorum,onlarda soyleki;

Kask http://www.motosikletaksesuarlari.com/AGV-Kask-AX-8-Dual-Evo-Camli-Cross-Kask-Grunge-Matt_17587.html

Ceket: http://www.mototas.com.tr/dainese-laguna-seca-tex-ceket-pmu144

Simdi bi kac soru daha ekleyip kafanizi iyice utuledikten sonra yazimin sonuna geleyim,kask olarak aralarinda daglar kadar fark varmidir,yapilarinin farkli olduklarini biliyorum,ayni zamanda agv her kafa tipinede uymuyormus sanirim,cenesi sivri insanlara uygunmus daha cok,ikinci sorum ise belki unutulmustur bu fiyatlara pcx bulabilirmiyiz,cunku motosiklet+ekipman icin 7k-8k gibi butcem var ekipmanlar 3-3.5k arasi tutuyor,ucuncu sorum oneriniz varmidir?,mobilim cok hata yapmis olabilirim kusuruma bakmayin,yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim,hevesliyim sürçü lisan ettiysem affola lutfen,keyifli forumlar dilerim

Nuansiyen
24 Kasım 2015, 16:20
Henüz motor sahibi olamadım , 2016 Model Pulsar 200 Ns alıcam Allahın izniyle ,Bende pek birşey bilmiyorum benim motor bütçem 9.000 Tl , ekipman bütçemde 1.000 Tl olucak , Sizin ekipmanlar bayagı tuzlu olmuş :cherry:

ATAdamZU
24 Kasım 2015, 16:25
ekipmanları çok güzel sıralamışsın şahsi düşüncem bukadar araştırmayla sen hangi motoru alıcağını bile belirlersin helal olsun motordaki amacın ve tarzın tam olarak ne onuda söyle daha detaylı yardımcı olacak üstadlarımız var

Sti
24 Kasım 2015, 16:40
Henüz motor sahibi olamadım , 2016 Model Pulsar 200 Ns alıcam Allahın izniyle ,Bende pek birşey bilmiyorum benim motor bütçem 9.000 Tl , ekipman bütçemde 1.000 Tl olucak , Sizin ekipmanlar bayagı tuzlu olmuş :cherry:
Abi benim dusuncem motor butcesi arttikca risk artar,ekipman butcesi arttikca guvenlik artar,oyuzden elimden geldigince denk tutmaya calisiyorum butceleri,bu arada motorunuzda simdiden hayirli olsun,bende arastirma isinde cok eski sayilmam 2,3 aydir arastirma icindeyim,basit sorulariniz olursa yardimci olmak isterim :)

ekipmanları çok güzel sıralamışsın şahsi düşüncem bukadar araştırmayla sen hangi motoru alıcağını bile belirlersin helal olsun motordaki amacın ve tarzın tam olarak ne onuda söyle daha detaylı yardımcı olacak üstadlarımız var
Tesekkur ederim abi dusunceleriniz icin,oncelikle tarzim supermoto daha sonra ise naked,aslinda supermoto dan şaşılmaz ama ulkemizde urun yelpazesi genis degil,buyuk cc lerde tarzim naked a donuyo oyuzden,cunku kendime guvenmiyorum,hiz sevdalisi adamim ss de kapanip basar giderim ama naked ve supermoto da kapanamadigindan pek hiz yapasi gelmez adamin,simdilik aklimdaki motor siralamasi kismetse ilk olarak pcx sonra wr125x daha sonrasinda ehliyet tuttugunda drz400sm gibi yukselmek istiyorum,aklimda kalan son soru isaretleri bunlar,onlarida yokedersem geriye sadece sureci beklemek kalicak,ustadlari bekliyoruz :)

TrailBraking
24 Kasım 2015, 16:44
Takriben toplam fiyat aynı gelecek ama ben eldivenden kısıp, bota birazcık daha yüklenmenden yanayım. Enduro kaskı yerine başka bir kask tercih edebilirsin. Ben sana aklımda olanları yazayım, senin de gönlün rahat ederse satın alabilirsin. Hepsi iyice araştırdığım ekipmanlar. Pek sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum.

Kask: Shark Speed-R 2
1.000-1.100 TL arası.
Mont: Alpinestar Viper Air (Bunun için ek olarak sırtına koruma alman gerekecek. Montun içine koymak için. Çoğu montta böyle zaten. Koruma yerine sünger oluyor.)
700-770 TL arası.
Bot: Alpinestars Gore-Tex
750 TL.
Eldiven: Alpinestars Masai
240-260 TL arası.

Yine de tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Benim naçiz tavsiyelerim bu yönde.

Sti
24 Kasım 2015, 16:58
Takriben toplam fiyat aynı gelecek ama ben eldivenden kısıp, bota birazcık daha yüklenmenden yanayım. Enduro kaskı yerine başka bir kask tercih edebilirsin. Ben sana aklımda olanları yazayım, senin de gönlün rahat ederse satın alabilirsin. Hepsi iyice araştırdığım ekipmanlar. Pek sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum.

Kask: Shark Speed-R 2
1.000-1.100 TL arası.
Mont: Alpinestar Viper Air (Bunun için ek olarak sırtına koruma alman gerekecek. Montun içine koymak için. Çoğu montta böyle zaten. Koruma yerine sünger oluyor.)
700-770 TL arası.
Bot: Alpinestars Gore-Tex
750 TL.
Eldiven: Alpinestars Masai
240-260 TL arası.

Yine de tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Benim naçiz tavsiyelerim bu yönde.

Konuya ilginizden dolayi cok tesekkur ederim,butun urunleri inceledim,kaskin gunes vizorlu olmasinin kazada sorun olabilecegini okumustum,eldivenden kisip bota yonelmek yeni basladigim icin bence yanlis olur cunku dusmelerde genellikle saga veya sola yatma yapicam ve cogu zaman ilk temasi ellerimle gerceklestirecegimi dusunuyorum,mont konusunda bence orneginiz gayet yerinde,benim sectigim montla aralarinda cok bi farkta yok bence dusunulebilir,yorumunuz icin tekrardan tesekkur ederim :)

ATAdamZU
24 Kasım 2015, 17:07
ehliyetin tuttuğunda demişsin kardeşim ehliyetsiz binme haklıyken bile haksız konuma düşersin aman dikkat ehliyetini koy cebine al motoru motorla birlikte eğitimini al sonra hepsi sırayla gelir gözünü seveyim kardeşim yapma bak ne güzel bilinçli adamsın ekipmanlarını full diziyosun

Sti
24 Kasım 2015, 17:28
ehliyetin tuttuğunda demişsin kardeşim ehliyetsiz binme haklıyken bile haksız konuma düşersin aman dikkat ehliyetini koy cebine al motoru motorla birlikte eğitimini al sonra hepsi sırayla gelir gözünü seveyim kardeşim yapma bak ne güzel bilinçli adamsın ekipmanlarını full diziyosun

Yok abi beni yanlis anladin :) ehliyet tutmasindan kast ettigim olay benim aldigim ehliyet ile max 125cc 15hp ye kadar motor kullanabilicem,bir ust ehliyete gectigimde ancak drz400 u kullanabilecegim icin dedim ehliyet tuttugunda diye yoksa ehliyetim olmadan binmem zaten,yasa yururluluge girdigi an alicam parasi hazir beklemedeyim yoksa :)

ATAdamZU
24 Kasım 2015, 17:34
Yok abi beni yanlis anladin :) ehliyet tutmasindan kast ettigim olay benim aldigim ehliyet ile max 125cc 15hp ye kadar motor kullanabilicem,bir ust ehliyete gectigimde ancak drz400 u kullanabilecegim icin dedim ehliyet tuttugunda diye yoksa ehliyetim olmadan binmem zaten,yasa yururluluge girdigi an alicam parasi hazir beklemedeyim yoksa :)

yanlış anladım kardeşim kusura bakma gönlünce olsun herşey bişey danışmak istersen nacizane anladığım kadar yardımcı olurum özelden yazarsın bana

Sti
24 Kasım 2015, 17:43
yanlış anladım kardeşim kusura bakma gönlünce olsun herşey bişey danışmak istersen nacizane anladığım kadar yardımcı olurum özelden yazarsın bana

Tamamdir abi tesekkur ederimde nerde bu devlet nerde bu millet :D

snappy x
24 Kasım 2015, 18:25
ozan sen misin knk

Sti
24 Kasım 2015, 18:39
ozan sen misin knk

Hoooppp,buyrun benim :D

snappy x
24 Kasım 2015, 18:42
Hoooppp,buyrun benim :D

snapy al geç,125 cc ye çok para verme,2 sene sonra a2 alırsın

Sti
24 Kasım 2015, 18:46
snapy al geç,125 cc ye çok para verme,2 sene sonra a2 alırsın

Boyle diyosun ondan sonra ben ona bide egzoz yaparim,jandarmalarla ugrastirma beni baskan yav

snappy x
24 Kasım 2015, 18:58
Boyle diyosun ondan sonra ben ona bide egzoz yaparim,jandarmalarla ugrastirma beni baskan yav

bende var sorun olmuyor

A.Türker
24 Kasım 2015, 19:07
Ekipmanın tabi kaliteli olmalı da bütçene göre uçmuşsun. Ekipman ne kadar iyi olsa da bizi ölümsüz yapmıyor. Montu revit veya spidi tekstil eldivenide revitle değiştirirsen iyi bir tasarruf yapabilirsin. Kullanıcağın motoru göz önüne alırsak tekstil mont gayet yeterli. Zamanla ekipmanları güncellersin zaten. Hiçbir zaman ilk alınan ekipmanla kalınmıyor. 4bine pcx bulman zor.

Sti
24 Kasım 2015, 20:08
Ekipmanın tabi kaliteli olmalı da bütçene göre uçmuşsun. Ekipman ne kadar iyi olsa da bizi ölümsüz yapmıyor. Montu revit veya spidi tekstil eldivenide revitle değiştirirsen iyi bir tasarruf yapabilirsin. Kullanıcağın motoru göz önüne alırsak tekstil mont gayet yeterli. Zamanla ekipmanları güncellersin zaten. Hiçbir zaman ilk alınan ekipmanla kalınmıyor. 4bine pcx bulman zor.

Montu ozaman dainese laguna seca tex yapiyim,eldivenide handroidin kisasiyla degistirirsek 2300-2400 tl lere kadar iner ekipman parasi,5000tl motora kalir,peki motorda pazarlik payi nedir? 6000 yazilan bi motor 5000 e inebilirmi? Yoksa oynayacagi 100-200 lira biseymidir?

snappy x
24 Kasım 2015, 20:17
Montu ozaman dainese laguna seca tex yapiyim,eldivenide handroidin kisasiyla degistirirsek 2300-2400 tl lere kadar iner ekipman parasi,5000tl motora kalir,peki motorda pazarlik payi nedir? 6000 yazilan bi motor 5000 e inebilirmi? Yoksa oynayacagi 100-200 lira biseymidir?

babanın oğlu bile 1000 tl indirim yapmaz git 2008 model ybr al

A.Türker
24 Kasım 2015, 21:20

Laguna seca başarılı bir mont. Adamına göre değişir ama 5500e dahi zor iner çoğu zira pcx piyasası olan bir motor. Yamaha d'elight bak istersen. Pcx kadar kaliteli olmasa da iyidir.

Sti
24 Kasım 2015, 23:31
babanın oğlu bile 1000 tl indirim yapmaz git 2008 model ybr al
Ybr al'a bagladik konuyu he :D

Laguna seca başarılı bir mont. Adamına göre değişir ama 5500e dahi zor iner çoğu zira pcx piyasası olan bir motor. Yamaha d'elight bak istersen. Pcx kadar kaliteli olmasa da iyidir.

acikcasi hondanin bayii olan gungor moto hemen arka sokagimda,oyuzden daha cok honda bakiyorum,simdi mesela 3.5-4 e de pcx var ama km ler allaha emanet biraz,ozaman ya fiddle bakmak lazim yada cidden butceyi zorlamak lazim,boyda 1.85 kilo 65 motorlarda nasil dururum onuda bilmiyorum,delight ta bana cok ufak bi motor gibi geliyo sigmadan yana sorun olurmu bana?

A.Türker
24 Kasım 2015, 23:34
Ybr al'a bagladik konuyu he :D

acikcasi hondanin bayii olan gungor moto hemen arka sokagimda,oyuzden daha cok honda bakiyorum,simdi mesela 3.5-4 e de pcx var ama km ler allaha emanet biraz,ozaman ya fiddle bakmak lazim yada cidden butceyi zorlamak lazim,boyda 1.85 kilo 65 motorlarda nasil dururum onuda bilmiyorum,delight ta bana cok ufak bi motor gibi geliyo sigmadan yana sorun olurmu bana?
Üstüne oturmadan bilemezsin.

Sti
24 Kasım 2015, 23:38
Üstüne oturmadan bilemezsin.
bu cevabi beklemedim degil acikcasi,biraz sacma bi soruydu,ucuz bisey ararsam fiddle bakarim ozaman,eger butcemde el verirse pcx bakarim,peki sym servisleri yayginmidir? Yani bi honda kadar yaygin olmasini bekleyemem,ama cok ugrasirmiyim parca vs ararken?

Sti
26 Kasım 2015, 20:50
Ufak bi hort yapiyim,belki farkli fikirler cikar

e_g
26 Kasım 2015, 20:58
Fiddle 3-4 litreyi görebiliyor ,delight bak bence yada ybr tarzı cb125e felan

A.Türker
26 Kasım 2015, 21:20

fiddleın ne yaktığını bilmiyorum ama hortumu kopsa 4 litre yakar heralde :D Fiddleın face grubu çok canlı ve yolcudur abbasın ilk motoru. Oralardan yardım alabilirsin.

Sti
26 Kasım 2015, 21:42
Delight fiyatina gore cok ufak degilmi yav,pek icime sinmiyo o motor,ybr vs de istemiyorum amacim scooterla baslayip trafigi ve motosikletin ne oldugunu tam anlamiyla anlayip,devam edip,etmeyecegimi anlamak,oyuzden vitesli bakmiyorum tesekkur ederim :)

fiddleın ne yaktığını bilmiyorum ama hortumu kopsa 4 litre yakar heralde :D Fiddleın face grubu çok canlı ve yolcudur abbasın ilk motoru. Oralardan yardım alabilirsin.

Facemi kapattirdi hayatimdaki bazi yetkililer :D yolcudur abbasi cok takip ettim,okadar yaktigini sanmiyorum,epeyde memnundu pcx olmazsa fiddle a donucem zaten,yetkili servis vs gibi isler nasil hallediliyor peki bilgi verirmisiniz? Daha once sordum ama yazmamistiniz :)