PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet.eldiveni yikanir mi?

velizrsln
24 Kasım 2015, 12:18
Aynem camasir makinesine arsam direk olur mu?

Mamba09
24 Kasım 2015, 12:23
Ben yıkıyorum valla düşük derecede.

araltı
24 Kasım 2015, 12:25
İki kere Ilık şampuanlı suda biraz bekletip hafif hafif yıkarım ben de...

ATAdamZU
24 Kasım 2015, 12:34
düşük derecede yıkanır ama @araltı nın dediği gibi ılık şampuanlı suda yıkamak daha iyi netice verir yıkayıp kuruttuktan sonra 1 gün balkonda beklet içindeki nem kötü koku yapabiliyor

Karalı
24 Kasım 2015, 12:41
Leğenin içine ılık su ve çamaşır deterjanı katıp kopürtüyorum beş dakka bekletip elimle ovalayıp duruluyorum

DKN
24 Kasım 2015, 12:43
siyah eldivenin olup keşke beyaz alsaydım diye pişman olduysan yıkanır

Levent
24 Kasım 2015, 12:48
Cinsine göre değişmekle birlikte konu tamamen değişkendir..

Evoque
24 Kasım 2015, 12:52
İmitasyon derili ucuz eldivense yıkanmaz. 4Riders Nice eldivenim vardı, gerçek deri sandığım üst kısımları makinede parçalandı. Öyle ağır bir programda da yıkamadım ama çıkardığımda gerçek anlamda parçalandı, tuttuğum yeri pul pul dağıldı elimde. Hakkaten ne kaa ekmek o kaa köfte.

keremkrmn
24 Kasım 2015, 12:59
Cinsine göre değişmekle birlikte konu tamamen değişkendir..

Aynen katılıyorum kışlık eldivenlerimi yıkattığımda iç astarları sabitleyen bağlantıları kopmuştu bidaha eskisi gibi sağlıklı kullanamadım eldiveni.

Levent
24 Kasım 2015, 13:02
İmitasyon derili ucuz eldivense yıkanmaz. 4Riders Nice eldivenim vardı, gerçek deri sandığım üst kısımları makinede parçalandı. Öyle ağır bir programda da yıkamadım ama çıkardığımda gerçek anlamda parçalandı, tuttuğum yeri pul pul dağıldı elimde. Hakkaten ne kaa ekmek o kaa köfte.

Deri yıkanmaz. Gerçeği de , sunisi de..

enxdesign
24 Kasım 2015, 13:05
Deri eldiveni makinede yıkarsanız yalnız başına yıkayın. Rengini diğer nesnelere bulaştırabiliyor. Birde sıcakta yıkarsanız eldiven çeker ve bir beden küçülür. Sonra yavaş yavaş genişler

something123
24 Kasım 2015, 13:08
makinenin narin bölümü vardır elbet, genelde converselerimiz tarzı aykkabılarımızı atarız bişicik olmazda...
eldiven küçük bişi...
azcık şampuanlı ılık suda şöle bir girdir, çıkar.. çok kopurmesin avuştur..
kurusun bişicik olmaz :)

çok deriyse bi dusunurum ama, ozmn zarar verebilir..

VESPERA
24 Kasım 2015, 14:17
1. Deri eldiven yıkanmaz
2. Su geçirmez özelliğe sahip textile eldiven ise yine yıkanmaz. Su geçirmezlik özelliği kaybolur.
5. Makineye atarsanız eldivenin ömrü biter.
3. Sadece siliniz, içini ters çevirebilirseniz silin.
4. Eldiven için özel solisyonlar var. İçerisine sıkıp bakterilerin ölmesini sağlayabilirisiniz.

velizrsln
15 Aralık 2015, 23:13
siyah eldivenin olup keşke beyaz alsaydım diye pişman olduysan yıkanır

onun için çamaşır suyu mu gerekiyor galiba, hani eskiden biliriz anneler yanlışlıkla giysilere sıçratırdı

toseabul
15 Aralık 2015, 23:28
rahat rahat makinaya at kardeşim birşey olmaz. deri eldiven ise hic bir sey olmaz dermişim ama o deri eldiven kurudumu iyicene vazelinle.. yoksa o deri icndeki yağ kurur ve soyulmaya baslar ;) iş deri oldumu bakım gerektirir. en güzel bakımıda yıkamadan sonra vazelinlemek ;)

ekocer
07 Haziran 2020, 15:54
Derilerin yıkanması doğru değildir. Bu konuda derinin daha dayanıklı olması için deri bakım kremi uygulanabilir.
Outdoor deri eldiven (https://dogadakiyabanci.com/outdoor-bushcraft-deri-eldiven/)

https://www.youtube.com/watch?v=fCo1fZaplxU&t=5s

Seko
07 Haziran 2020, 17:56
Yazlık eldiven iyi kuruyabildiği için yıkanır. Kışlık eldiveni ben bir kez yıkadım, içini tam kurutamadığımdan koku yaptı ve ne yapsam geçmedi, çöpe attım.

tommygun
07 Haziran 2020, 18:01
Benim yazlık eldivenim de deri, kışlık eldivenim de. Kışlık eldivenimin içinde goretex membran var. Sanki eldiven içinde ayrı bir eldiven varmış da bilekten eldivene dikişliymiş gibi. Bu iç kısmı dışarıya alıp sabunlu suyla yıkıyorum. Hijyene her ne kadar çok önem veren biri olsam da öküz gibi kir akıyor. Yazlık eldiveni yıkamadım hiç.

gezginkral
07 Haziran 2020, 18:52
Mecbur yıkayacaksın çünkü bakteri yuvası yapıyor. Terden kirdin çamur gibi oluyor içi. Sabun suyla yıkamanı öneririm elinde. Hafifçe. Sonra kurumaya bkırkacaksın güneşte. O zaman kuruyor tamamen. Yada biraz yavaş yaaş kurumaya bırakırsan sorun olmaz.

hasmet
07 Haziran 2020, 19:33
Sabun suyla yıkamanı öneririm elinde. Hafifçe. Sonra kurumaya bkırkacaksın güneşte.
Hakiki deriyse güneşte kurutmayın. Sonrasında badem yağını emdirerek sürün.

Deriyi sağlam yapan lifli yapısı ve bünyesindeki doğal yağlar. Sabun bunları çözer. Güneş ve ısı da dışarı atar. Deri esnekliğini, dayanıklılığını ve sağlamlığını kaybeder, iş başa düştüğünde parçalanabilir.

Eliniz çok terliyorsa daha ince ve yazlık bir eldiven kullanın.

watercolours
07 Haziran 2020, 20:09
Arkadaş, yabancı uyrukluymuş galiba.

Gorkem.IX
07 Haziran 2020, 21:19
Deri ise çöp olma ihtimali var. Değilse yıkanır tabi.

mustafaat
07 Haziran 2020, 22:07
Buyurunuz: https://motorhikayesi.com/yazlik-eldivenler-ve-koku/

Metela
07 Haziran 2020, 23:35
Deri eldiven ise yıkanmaz, dış kısmı hafif sabunlu(arap sabunu da olur) bir bez ile silinir, hafif ıslak bir bezle temizlenip kurulanır, deriyi vazelin gibi deri besleyen kremlerle tazeleyebilirsiniz, iç kısmına da spreyler var temizleyici ve antibakteriyel onlardan kullanabilirsiniz.