PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Gerçek Mi?

Espaniole
24 Kasım 2015, 02:24
İnternette gezerken şöyle bir ilana denk geldim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-ybr-125-esd-extra-performance-modifiye-245603751/detay

Motor ile şasi arasına tampon malzemeden, modifiye edilmiş şanzımandan, 40 tl ile 500 km gitmenizi sağlayan yarı enjeksiyon(?) karbüratörden, egzozdaki maksimum güç verip minimum ses almayı sağlayan katalizörden, iyileştirilmiş amortisörden, ABS'den ve elden geçirilmiş şaseden bahsetmiş motorun sahibi. Şu özellikleri okuyup resme bakıyorum yok, resme bakıp özellikleri okuyorum yine yok..

Ne diyorsunuz, mümkün müdür böyle şeyler?

viper17
24 Kasım 2015, 02:30
at yalanı ..

sagat
24 Kasım 2015, 03:21
az daha koysa bir ybr daha alırmış :)
koruma demiri demiş resimde koruma demiri yok, ırc lastik demiş resimdekiler pirelli, kappa çanta demiş resimdeki shad diğerlerine lafım yok onlar kesin vardır :)

https://www.youtube.com/watch?v=xGmXz63_wxQ

A.Türker
24 Kasım 2015, 04:24
az daha koysa bir ybr daha alırmış :)
koruma demiri demiş resimde koruma demiri yok, ırc lastik demiş resimdekiler pirelli, kappa çanta demiş resimdeki shad diğerlerine lafım yok onlar kesin vardır :)

https://www.youtube.com/watch?v=xGmXz63_wxQ
Hemde metal yüzeyde asla kaymayan irc lastik. Mübarek fizik kurallarından önde gidiyor.

--------
Japon malı kalitelidiri nasıl anlamışsa arkadaş çeliğin bile japonunu(!) kullanmış helal olsun.

Cavalry
24 Kasım 2015, 10:13
Bariz yalan :) Yarısı belki vardır..
O değil de karbiratör e takılmadan edemedim.. Karbiratör nedir ya ?
Uzun uğraşlar sonucu benim aklıma sadece (Karla bira üreten makina) geliyo :mrgreen:

biyeybaraküs
24 Kasım 2015, 10:15
* MOTOSİKLETİMİN TÜM BAKIMLARI YETKİLİ SERVİSTE YAPILMIŞ OLUP, ( MOTORUNDA YENİ CASTROL POWER YAĞ BULUNMAKTADIR.) BELGELERİ MEVCUTTUR. TÜM VERGİLERİ ÖDENMİŞ OLUP, SİGORTASI VE VİZESİ TAMDIR.

* MOTOSİKLETİM 2011 MODEL OLUP, 2012 TRAFİK ÇIKIŞLIDIR VE AZ KULLANILMIŞTIR. KESİNLİKLE KURYE MOTORU DEĞİLDİR.

* MOTOR AKSAMI KOMPLE ORİJİNAL YAMAHA ( Japon ) PARÇALARI KULLANILARAK MODİFİYE EDİLMİŞ OLUP, 200 CC PERFORMANS AYARINA GETİRİLMİŞTİR. AYRICA MOTOR İLE ŞASİ ARASINA TAKOZ TAPMON MALZEME ( % 100 KAUÇUK ) TAKILMIŞ OLUP, ZATEN ÇOK AZ OLAN TİTREŞİM TAMAMEN ORTADAN KALDIRILMIŞTIR.

* O-RİGLİ JAPON MARKA ZİNCİR TAKILMIŞTIR, ÖN VE ARKA DİŞLİLER ORİJİNAL JAPON MARKA OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ OLUP, ORİJİNAL ZİNCİR YAĞI İLE BAKIMLARI YAPILMIŞTIR.

* ŞANZUMAN AKSAMI KOMPLE ORİJİNAL YAMAHA ( Japon ) PARÇALARI KULLANILARAK MODİFİYE EDİLMİŞ OLUP, UZUN DİŞLİ MESAFELERİ İLE 6 VİTES AYARINA GETİRİLMİŞTİR.

* DEBRİYAJ AKSAMI KOMPLE YAMAHA ( Japon ) PARÇALARI KULLANILARAK MODİFİYE EDİLMİŞ OLUP, VİTES GEÇİŞ ARALARI MİNİMUM SEVİYEDE, SARSINTISIZ VE SESSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR.

* KARBİRATÖR AKSAMI KOMPLE İŞLEM GÖRMÜŞ OLUP, PERFORMANS OLARAK 2 KAT GÜÇLENDİRİLMİŞTİR, BUNA RAĞMEN YAKIT CİMRİSİDİR. 40,00 TL. İLE 500 KM. YOL YAPMA GARANTİSİ VERİYORUM. ( YARI ENJEKSİYONLU KARBİRATÖR )

* EGZOST AKSAMINDA KATALİZATÖR MEVCUTTUR. EXTRA İŞLEM GÖRMÜŞ OLUP, MİNİMUM SES VE MAXİMUM GÜÇ ELDE EDİLMİŞTİR.

* SÜSPANSİYON KOMPLE DEĞİŞTİRİLMİŞ OLUP, EXTRA YÜK, EXTRA KASİS VE EXTRA SAĞLAMLIK KAPASİTESİ KAZANDIRILMIŞTIR.

* FREN SİSTEMİ KOMPLE DEĞİŞTİRİLMİŞ OLUP, YAMAHA( Japon ) MARKA DİSK, KAMPANA, FREN MERKEZİ VE BALATALARI TAKILMIŞTIR. ABS SİSTEMİ EKLENMİŞ OLUP EXTRA DURMA MESAFESİ SAĞLANMIŞTIR.

* ŞASİ VE MONTAJ AKSAMI KOMPLE ELDEN GEÇİRİLMİŞ OLUP, MOTOSİKLETTEKİ TÜM VİDA, CİVATA, SOMUN VE BAĞLANTI EKİPMANLARI JAPON MARKA OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.

* LASTİKLER IRC WINTER GRIP MARKA ( %100 KAUÇUK ) ŞAMRELSİZ TUBELESS OLUP, YAĞMURDA, ÇAMURDA VE METAL ZEMİNDE ASLA KAYMAZ VE EXTRA YOL TUTUŞU SAĞLAR. ( SIFIR LASTİK TAKILMIŞTIR )

* ELCİKLER EXTRA TUTUCU KAÇUK MALZEMEDEN ÜRETİLMİŞ OLUP ELDİVEN İLE VE ÇIPLAK EL İLE ASLA KAYMA YAPMAZ. ELCİKLERE EXTRA ELCİK TAPASI EKLENMİŞTİR. DÜŞME, SÜRTME VE KAZALARDA EL YERE TEMAS ETMEZ.

* ORİJİNAL KALIN BORU PROFİLDEN ÜRETİLMİŞ JAPON KORUMA DEMİRİ TAKILMIŞTIR. DÜŞME VE ÇARPMALARDA BÜKÜLMEZ, EĞİLMEZ VE KIRILMAZ. GÖRÜNTÜ İÇİN DEĞİL, GÜVENLİK İÇİN YAPILMIŞTIR.

* TÜM AYDINLATMA SİSTEMİ PHILIPS MARKA TAKILMIŞ OLUP, GÖSTERGE PANELİ EXTRA LED AYDINLATMA OLARAK MODİFİYE EDİLMİŞTİR.

* KAPPA MARKA ORİJİNAL, IŞIKLANDIRMALI, GENİŞ VE YÜKSEK ARKA PORT BAG ( BAGAJ / ÇANTA ) MEVCUTTUR. TÜM EKİPMANLARINIZ KOLAYCA SIĞMAKTADIR.

* MOTOSİKLETLE BİRLİKTE, GARANTİ BELGESİ, KULLANMA KLAVUZU VE TÜM EKİPMAN ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

* ALACAK KİŞİ İÇİN HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH...

palavraları kopyalayayımda yarın bu gün ilan kalkarsa işe yarasın

EthanHunt
24 Kasım 2015, 10:23
Satıcı doğru veya yanlış pazarlamacı havasıyla çok güzel anlatmış, helal olsun.
40tl ile 500km duyunca tav oldum zaten.

bilginozi
24 Kasım 2015, 10:28
300km/h yapan cbr125 vardı bir aralar.

hakikiteker
24 Kasım 2015, 11:05
Motor modifiyesi yapmış karbüratörle oynamış, dişli değişmiş, motor takozu değişmiş ama gerisi cahil alici.avi. Her ayrıntıda japon, orijinal, ekstra gibi verilen ayrıntılardan belli oluyor :D

akteni
24 Kasım 2015, 11:15
o-rig yazmasaydı okumaya devam edecektim :)

Levent
24 Kasım 2015, 11:35
Muhtemelen motosiklet hayatının ilk 3 yılını çin malı scooter ile yaşamış bir arkadaşın ilanı bu..:)

dejavoo
24 Kasım 2015, 11:39
"ŞASİ VE MONTAJ AKSAMI KOMPLE ELDEN GEÇİRİLMİŞ OLUP, MOTOSİKLETTEKİ TÜM VİDA, CİVATA, SOMUN VE BAĞLANTI EKİPMANLARI JAPON MARKA OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR."
Yamaha japon değil mi?Yamaha nın taktığı malzemeler orijinal değil galiba :)