PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar KTM mi, DUCATI mi.

emrebalkaya
23 Kasım 2015, 17:19
Selamunaleykum herkeze.
Ay sonu almayı düşündüğüm motosikletim ile ilgili tereddütlerim var hala!
Kalite, servis ve performans gibi. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlarımdan fikir almak isterim.

Ducati Monster 1200s
1290 Super Duke R ABS

gokberk6426
23 Kasım 2015, 17:23
haydaa iki makine superdir ama ducatiyr ayri bi ilgim var tecrubeliler yardimci olur :D

AWESQME
23 Kasım 2015, 17:27
Ben KTM alırdım Ducati aşırı zengin işi.

aliberkgngr
23 Kasım 2015, 17:35
duyduğum ve gördüğüm kadarıyla ducatinin 2.eli düşükmüş bu yüzden ktm çünkü ucuz motosiklet almıyorsun

beko12345
23 Kasım 2015, 17:40
Bu 2 seçenek arasında kalsam soracağım en son yer motosiklet.net olurdu .

TAYFUNBORA
23 Kasım 2015, 17:45
:) Bu güzeldi:cat:

emrebalkaya
23 Kasım 2015, 18:05
Lütfen sadece tecrübesi olan arkadaşlar, yazarsa memnun olurum.

bikerboi
23 Kasım 2015, 18:12

Türkiye'de tecrübesiz motorcu yoktur, tecrübesiz olduğunu henüz öğrenmemiş motorcu vardır:cherry:

07mehmet07
23 Kasım 2015, 18:14

Burda o tecrübeye sahip kimse yok, biz cbf mi alam yoksa mondial mi diye soran adamlarız, garibanız hacı biz :queen: bak birazdan of buna bi tel jant atcan cillop gibi olurcularda gelir :cherry:

AWESQME
23 Kasım 2015, 18:15
Çabuk japoncular gelmeden :queen:
Biri çıkıp Ducati dandik git Honda Yamaha al derse hiç şaşırmam :flower:

okican
23 Kasım 2015, 18:39
1290 duke iyidir
1200 s daha iyidir

Kişisel tercih tabi.

Hangisini seversen seç hatalı bir tercih olmaz.

Ucka
23 Kasım 2015, 18:43
Troll basligi orasi kesin.Bu performansta motorlari kullanmak icin ileri seviye surus tecrubesi ve bilgisi gerekmektedir.Bu seviyede biri de foruma baslik acip oylamaya sunmaz.kendi surus tarzini iki motorun eksilerini artilarini bilir ona gore bir karar verir.Ayrica herkez i hangi ilkokul hocaniz yanlis ogretti bilemiyorum ama dogrusu herkes olacaktir.

Keyifli ve Guvenli Surusler

barodi
23 Kasım 2015, 18:44
Yamaha dan şaşma :)

swizz
23 Kasım 2015, 18:50
Ducati alabilecek misin ? Evet mi ? Öyleyse durma al!

Thracian
23 Kasım 2015, 18:54
Merhaba kıymetli arkadaşlar, öncelikle hoşbulduk yüksel bey. Arkadaşlar öneri ve tavsiyelerinizi dikkatlice okuyup değerlendiriyorum. Biraz kendimden bahsedeyim adım emre 1973 doğumluyum, 1.75 boyunda ve 75 kiloyum, hayatımda hiç vitesli motosiklet kullanmadım, ancak scooter kullandım ve trafiğe çıktım. Nerden başladı nasıl oluştu anlamadım ama bende naked tutkusu başladı, dergiler alıyorum, motosiklet fuarlarının tarihlerine bakıyorum, kask, mont, eldiven satan mağazalara gidip araştırıyorum, motosiklet mağzalarına gidiyorum. Vs. Vs.
Ve hep güçlü ve karekterli makinalar bakıyorum, ben iyi bir motosiklet alacağım inşallah, tetbirli,dikkatli ve kurallara uyan hoşgörülü biri olduğuma inanıyorum, bu işi başaracağımada inanıyorum lütfen tavsiye ve önerilerinizi esirgemeyiniz. Saygılarımla.

Bu sene forum iyi troll yaptı valla.:mrgreen:

DKN
23 Kasım 2015, 18:59
ybr dururken napıcan onları ?

COQ
23 Kasım 2015, 19:00
Umutlu olmak güzel bir sey yinede.
Yani su iki model dünyada kaç adet satti da
bizim forumda ikisine birden binmis karsilastirma yapabilecek adam araniyor.
Forum açisindan gurur verici bir tablo.:):cat:

Darkcity2000
23 Kasım 2015, 19:01
Vidasi kaybolsa hangisi tedarik edebilir ve hangi zamanda bunu getirir dusunup karar verebilirsin..

MD.Murat
23 Kasım 2015, 19:15
http://www.ducati.com/cms-web/upl/MediaGalleries/839/MediaGallery_839106/Color_Diavel_01_1067x600.jpg

hasmet
23 Kasım 2015, 19:15
1 ay olmadı daha KTM superduke 1290 R alalı. Tabii ki almadan önce Ducati'yi de test sürüşü yaptım. Ancak ellerinde o model olmadığı için aynı motora sahip 1 yaşında ve 8 bin km'de bir Multistrada test ettim.

İkisi de tabii ki çok iyi motorsikletler, ve bu seviyede karar şahsi tercihlere kalıyor. Ancak denediğim Multistrada resmen dökülüyordu. O kadar az kullanılmış bir aracın o hale gelebilmiş olması beni ürküttü. Ayrıca bakım sıklığı ve masrafları Ducati için negatif oldu.

Bu arada bu tür motorsikletler hakkında bazı yanlış varsayımlar söz konusu:

Bunlar süper deneyim gerektiren cihazlar değil. Bilakis o kadar elektronik var ki kullanımları bir çok litre sınıfı Japon spor motorsikletten çok daha rahat. Hele hele Ducati ve KTM düşük devirde yüksek torkları bir cruiser kadar rahat ve uysallar. Ayrıca değişik elektronik sürüş seçenekleri (yağmur, yol, spor ve yarış) ile tavırları çok değişiyor.

Tabii ki bu motorsikleti limitinde kullanacak deneyim ben dahil çoğumuzda yok. Ancak aynısı 500cc üzeri spor motorsikletler için de geçerli. Ama Superduke günlük kullanım için onlardan çok daha rahat, kullanışlı ve eğlenceli.

Bir de Türkiye'de fiyatları nasıl bilmiyorum ama Superduke 1290 R ile Monster 1200r fiyatları çok yakın, BMW S1000R ise $2500 daha ucuz.

07mehmet07
23 Kasım 2015, 19:29
Çabuk japoncular gelmeden :queen:
Biri çıkıp Ducati dandik git Honda Yamaha al derse hiç şaşırmam :flower:

Ducati dandik git Honda Yamaha al

hasmet
23 Kasım 2015, 19:38
Vidasi kaybolsa hangisi tedarik edebilir ve hangi zamanda bunu getirir dusunup karar verebilirsin..
Internette orijinal parça satan bir sürü yer var. Her türlü parça alınıp yollanabiliyor. Ön zincir dişlisini internetten alıp değiştirdim kendim.

yunusus
23 Kasım 2015, 19:39
Ulen sabahtan beri görüyorum konu başlığını ama girip içine bakmıyorum çünkü troll biliyorum ama o kadar yapacak birşey bulamadım ki sonunda dayanamayıp girdim konuya..

Neymiş sadece tecrübeli arkadaşlar yazacakmış birde..
La uzaktayım yakın olan şunun enseyi bi kızartsın nooolur

hasmet
23 Kasım 2015, 19:40
Ekleyeyim, Ducati 1200, KTM 1290'dan daha az titriyor... Boşuna kasıp 90 derece yapmamış adamlar.

Mitoqondri
23 Kasım 2015, 19:44
Birde troll çıkmayıp geçenlerde Bmw S1000rr için 2. konuyu açan eleman gibi fotolu kanıt falan koyuyomuş. :cherry:

Troll'lük yapanlarada önerim var. Bildiğimiz motorlardan konu açında atlayalım madem. Ybr mi Cbr mi ? R25 mi Cbr250r mi ? falan. :bounce:

emrebalkaya
23 Kasım 2015, 21:05
Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada 20 yıldır vespa kullanıyorum zaten sadece ileri sürüş eğitimi alıyorum halen, 42 yaşındayım öğrenmenin yaşı yok ne yapalım. Hayırlısı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Vitesli motor kullanmamıştım. Hayırlısı tüm arkadaşlara kazasız belasız günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Ucka kardeşimden de özürdilerim harf hatası yaptığım için, bilmemek değil öğrenmemek ayıptır diyelim. Tekrar saygılar.

hasmet
23 Kasım 2015, 21:50
Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada 20 yıldır vespa kullanıyorum zaten sadece ileri sürüş eğitimi alıyorum halen, 42 yaşındayım öğrenmenin yaşı yok ne yapalım. Hayırlısı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Ucka kardeşimden de özürdilerim harf hatası yaptığım için, bilmemek değil öğrenmemek ayıptır diyelim. Tekrar saygılar.

Bu tip motorsikletler öğrenmeden alınmaz ama... Diyelim ki gittiğiniz, aldınız... Nasıl eve getireceksiniz? Bir defa sağ elinize hakim olmanız lazım. Sormanız gereken soru hangi yüksek hacimli motorsiklet değil, hangi eğitim kursu, hangi başlangıç motorsikleti.

Thracian
23 Kasım 2015, 22:02

Abi açtığın ilk başlıkta da söylemişler bu motosikletler vitesli motosiklete alışılacak motosikletler değil.Burada verdiğiniz motosikletleri deneyimliler bile sürerken zorlanıyor.Bu forum trolü bol bir forum herkes geliyor buraya saçma sapan başlıklar açıyor o yüzden daha önce vitesli motosiklet kullanmamış birinin buraya gelip Ducati Monster 1200s mı 1290 Super Duke R mi diye dünyanın seri üretim en hızlı nakedlarından hangisini alayım diye sormasını haliyle insanlar yanlış anlar.Büyük ihtimal bu forumdaki Super Duke R sahibi bir kaç kişiden biri olan @hasmet isimli arkadaşın daha önceki mesajlarına bakarsanız Honda VLX 600,Honda CB900F,Honda CB1000R gibi motosikleri yıllarca kullandıktan sonra Super Duke kullanmaya başladığını görürsünüz.O yüzden kendi canınızı seviyorsanız daha sakin bir şeyler ile başlayın.

essegesse
23 Kasım 2015, 22:15
Peki ben bir şey sorayım.

Vespa'dan sonra neden bu kadar uçlardaki motorları seçtiniz? Daha uysal bir şeyler bulamadınız mı?

Ya da öğretmenlik çok kazançlı bir işte,bizim haberimiz mi yok?

hasmet
23 Kasım 2015, 22:17
Katılıyorum. 900cc ve yukarısı bir naked ikinci motorsiklet olabilir, ama birinci asla. Bebeğin eline elektrikli testere vermek gibi birşey.

Mehmet_SIRLI
23 Kasım 2015, 22:51
Bence bu soruyu soran kisi forumu trollemis gaza gelmeyin...

s103r
24 Kasım 2015, 01:59
Bizde Sigaramı Alak benzinmi düşünek Hayat senin ben :D

Levent
24 Kasım 2015, 02:14
Eee ? Neden kimse heyç tuu dememiş, hayret doğrusu :queen:

hasmet
24 Kasım 2015, 07:02
Naked olmadığı içindir belki?

LynXMaSTeR
24 Kasım 2015, 11:30
ikisini de al

something123
24 Kasım 2015, 12:28
Bu sene forum iyi troll yaptı valla.:mrgreen:

vayyy araştırmacı MT uyesi :) süpersiniz, işte bu ince bir çizgiydi guzeldi..

Levent
24 Kasım 2015, 12:30
Naked olmadığı içindir belki?

Waoow Mango!

Bosix
24 Kasım 2015, 13:31

+1
Keto yenı ayaga nkalkmıs bır marka
ducatı monster ıse naked ı dunyaya oturtmus b ır marka
KETO da ucuz ısı degıl zıra ducatı alırdım