PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır aldığım motorda sele değiştirilmiş

TaTTo0
23 Kasım 2015, 14:30
Herkese iyi forumlar ben yaklaşık 2 ay önce yetkili bayiden kanuni sl 125 aldım fakat 2 ay sonra tesadüfen benim mootrun aynısından gördüm selesi farklıydı interneten araştırdım ve orjinal selenin o olduğunu anladım. Kanuniyi aradım bayiyle halledin diyor bugün bayiye gidiceğim fakat adam yok almasaydın felan deyip vermezse tüketici haklarına başvursam sonuç çıkar mı? Öyle bir hakkım var mı?

Orj sele
http://www.kanuni.com.tr/upload/irenkler/510_hg.jpg

Bana verilen sele
http://hizliresim.com/YWPWNa

ZümeR
23 Kasım 2015, 14:40
Bence sizdeki daha hoş duruyor..

TaTTo0
23 Kasım 2015, 14:41
Hocam hoş durmuyo bence ama diyelim hoş duruyo seleçok yumuşak bütün titreşimi yiyorum hiç konforlu değil

polo34
23 Kasım 2015, 14:45
Kanuniyi aradım bayiyle halledin diyor

ne güzel bir çözüm :) bayiliği iptal etmek yerine böyle demişler, eee burası Türkiye, her şey satana kadar, sonrası muallak ...

Mengu16
23 Kasım 2015, 14:49
Senin sele daha güzel bence. Ayrıca fazla gözünde büyütme bu seleyi Cg125 selesi hepi topu 50 lira.

bikerboi
23 Kasım 2015, 15:01
Bence sizdeki daha hoş duruyor..

Kesinlikle katılıyorum, sizdeki sele çok daha hoş ses etmeyin bence ;)

capozzz
23 Kasım 2015, 15:15
Mevzu selenin daha hoş olup olmaması değil ki, neden ses etmesin? Memlekette sıfır aldığımız mala bile güvenemeyecek miyiz? Seleyi değiştiren kim bilir başka neler yapmıştır? Ben olsam iyice soruştururum, belki motor sıfır bile değil, orada günlük kullandılar sonra da paketleyip veriyorlar. Bir parçasının değiştirilmiş olması her türlü şüpheyi yaratır insanda.

dejavoo
23 Kasım 2015, 17:39
Benzer bir olay; 5 sene önce aldığım sıfır otomobilde bozuk klimayı tespit etmeleri 5 sene sürdü, o da şikayet üstüne şikayetle.Aldığımdan beri her sene gitmişim servise klima sorunu nedeniyle, hepsi kayıtlı ama şimdi firma garanti bittiği için bozuk parça bedeli olan 2.000 tl.yi ödemeyi kabul etmiyor.

Diyeceğim şu; ülkemizde saçmalıklar çok oluyor, ben iyi niyetimi kaybettim bu saçmalıklara karşı. Üstüne gidebildiğim kadar gideceğim, sende giderim diyorsan git derim, hata başkasının cezasını biz çekmek zorunda değiliz.

polo34
23 Kasım 2015, 17:44
Benzer bir olay; 5 sene önce aldığım sıfır otomobilde bozuk klimayı tespit etmeleri 5 sene sürdü, o da şikayet üstüne şikayetle.Aldığımdan beri her sene gitmişim servise klima sorunu nedeniyle, hepsi kayıtlı ama şimdi firma garanti bittiği için bozuk parça bedeli olan 2.000 tl.yi ödemeyi kabul etmiyor.

Diyeceğim şu; ülkemizde saçmalıklar çok oluyor, ben iyi niyetimi kaybettim bu saçmalıklara karşı. Üstüne gidebildiğim kadar gideceğim, sende giderim diyorsan git derim, hata başkasının cezasını biz çekmek zorunda değiliz.

işte bozuk garanti düzeni yüzünden yarı fiyatına işleri dışarıda özel servislere yaptırıyorum, parçaları da parçacılardan kendim alıyorum, niyeti bozuk insanlarla uğraşmaya vaktim ve hevesim yok, sinirlerimi harap edemem, zaten dertler derya olmuş :) ...

AWESQME
23 Kasım 2015, 18:18
Bayiye git değiştirmezlerse şirkete ve tüketici haklarına şikayet edicem bayiliğinizi iptal ettiricem de geri alıp sıfırını bile verirler.

iptaluyelik02
23 Kasım 2015, 18:33
piyasada bayi çakallığının sonu yok,adam motoru satıyor,faturasını kesmiyor,iki ay sonra geri alıyor,motorun durumuna göre kilometreyi geri çekiyor,başka bir müşteriye "aha bu bizim test motorumuzdu ya da arkadaşa sattık,kredisi çıkmadı geri aldık" diye veriyor ya da grenajını ıvırını zıvırını değiştirip "sıfır" diye satabiliyor.
Motoru satarken MTV dahil para tahsil edip,MTV yi ödemeyen bile var.Demirin tuncuna insanın p.cine kaldığımız bir zamandayız.
Kendi hesabıma o seleyi olduğu gibi bırakır,bayi ve distribütörü her zeminde rezil ederim.
Küflenmiş midye dolmayı çok ünlü bir süpermarketin orta yerine yaydıra yaydıra dökmüş adamım :)
sonuç :midye dolma satmaktan vazgeçtiler

barodi
23 Kasım 2015, 18:42
''kanuni ''adı var ama içi boş ,
ortada kanun felan göremiyorum.

beko12345
23 Kasım 2015, 18:45
Böyle iş olur mu ya. Ben bayiden gönül rahatlığı ile 0 km motosiklet bilemi alamayacağım.

Bence bu olayın peşini bırakmayın, hakkınızı sonuna kadar arayın.

Bunu yapan adam motoru rektefiye edip 0 km diyede satar. Böyle birşey yok ya.

TaTTo0
24 Kasım 2015, 01:08
Hepinizin yorumlarını okudum teşekkürler bugün giitim bayiye durumu anlattım ilk önce yok üstünde değilmiydi niye aldın felan yaptı biraz dedim bende orjinal sanıyordum değilmiş baktı olmuyo işin gerçeğini anlattı dedi biz bu marka motoru başka birine sattık adam seleyi beğenmemiş başka bir sele almış (bana itelenen sele) sonra oda çok yumuşak diye (demiştim titreşimi çok yiyorum diye) bunlar benim motordan söküp adama satmışlar (akla bak) sonra bu adam tatileçıkmış çalışanlarda dandik seleyi benim motora takmışlar (pek inanmadım) onuda bana itelemişler kısacası yarın gel değiştirelim dedi

dejavoo
24 Kasım 2015, 01:24
Hepinizin yorumlarını okudum teşekkürler bugün giitim bayiye durumu anlattım ilk önce yok üstünde değilmiydi niye aldın felan yaptı biraz dedim bende orjinal sanıyordum değilmiş baktı olmuyo işin gerçeğini anlattı dedi biz bu marka motoru başka birine sattık adam seleyi beğenmemiş başka bir sele almış (bana itelenen sele) sonra oda çok yumuşak diye (demiştim titreşimi çok yiyorum diye) bunlar benim motordan söküp adama satmışlar (akla bak) sonra bu adam tatileçıkmış çalışanlarda dandik seleyi benim motora takmışlar (pek inanmadım) onuda bana itelemişler kısacası yarın gel değiştirelim dedi

Yüzsüzlükte son evre.

Tİme_shİft42
24 Kasım 2015, 01:53
Yedek parça ihtiyacı olursa sıfır motorlardan sökeriz diyeni bile duymuştum herşey beklenir bunlardan ..