PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 22 Kasım - Beykoz sahilde kaza yaptım (Video)

Sayfa : [1] 2 3

shivers
22 Kasım 2015, 22:13
Bu akşam Beykoz sahil yolunda, yola giriş yapan bir araç yolu kontrol etmeden önüme çıkınca duramadım ve çarptım. Sadece maddi hasarlı bir kaza olması sevindirici. Çarpışma esnasında motorun üzerinden kendimi atınca ayaküstü yere bastım, hiçbir şeyim yok.

Hızım 90km/s idi. 91 olmadı. Frene biraz daha sağlam bassaydım kurtarabilirdim diye tahmin ediyorum. Sağından da kaçabilirdim fakat daha kötü bir sonuçla karşılaşabilirdim.

Motor CBR 250 ve lastikler Rosso 2.

https://www.youtube.com/watch?v=hrDlo5iQO3A

Sokollu
22 Kasım 2015, 22:16
Gitti kirmizi cbr :salut: Motorum geldi aklima o cizikler pesini, pesimi birakmayacak

Forumca komple kursun dokturmeye mi gitsek napsak ? Millet patir patir yerlerde :farao:

mitmuallim
22 Kasım 2015, 22:17
geçmiş olsun motorlu olduğun için baktı görmedi seni,
damberli olsaydın bakardı ve görürdü..

ATAdamZU
22 Kasım 2015, 22:19
geçmiş olsun size bişey olmadı ya önemli olan o

Ranay
22 Kasım 2015, 22:22
Çok geçmiş olsun,
Umarim zarar büyük değildir , birde suçsuz gibi tavır mi yaptı o?

ENİGMA
22 Kasım 2015, 22:23
geçmiş olsun

shadowmaster
22 Kasım 2015, 22:23
Geçmiş olsun adı üstünde kaza bu olacağı varsa oluyor. Yine de şehir içi bu tür öküzlere karşı daha yavaş olmakta fayda var. Sende birşey olmamış önemli olan bu ...

wantura
22 Kasım 2015, 22:26
bu tip olaylardan ders çıkarmak lazım. trafiğe göre hızını ayarlamak gibi, sanırsam önden çok arkaya asıldın.

shivers
22 Kasım 2015, 22:26
Bende sıkıntı yok arkadaşlar çok şükür. Hızım 90'dı. 91 olmadan frene basmaya başladım.

Kafa grenajının birbirine geçtiği yerler ayrıldı ve 1-2 ufak çizikten başka bir şey gözükmüyor.

Araç sürücüsü bana hasarım için 100 TL teklif etti :) Tutanak tuttuk en kısa sürede servise götüreceğim. Görünürde problem yok gibi...

A.Türker
22 Kasım 2015, 22:27
Geçmiş olsun. Adam bir de kendini savunuyor inanılır gibi değil.

toseabul
22 Kasım 2015, 22:28
büyük gecmis olsun...

avici
22 Kasım 2015, 22:30
O yolda o hıza çıkmaya şahsen ben çekinirim. Frene asılsan lastiklerden dolayı vurmadan ve kaymadan durma şansın yüksekmiş, ayrıca seninde dediğin gibi sağa kaçma şansında varmış ama tehlikeye kitlendiğin için bu sonuç ortaya çıktı. Ayrıca ayakta kalarak kazayı en iyi şekilde absorbe etmişsin. Geçmiş olsun.

zeroplus
22 Kasım 2015, 22:31
Kask kameran olmasaydi suclu cikardin ustune.cok gecmis olsun.lastikler elinden geleni yapmis baska lastik olsaydi sonuc cok daha kotu olurdu.

biyeybaraküs
22 Kasım 2015, 22:35
geçmiş olsun allah beterinden saklasın frenleme güzel aslında motoru yatırmıyorsun en azından, gece o yolda o hız çok fazla bence dediğin gibi kaçışta olabilirdi yana ama olmamış yapacak bir şey yok

ayzek
22 Kasım 2015, 22:38
bir kerede kabul etseler hatalarını dişimi kırıcam büyük geçmiş olsun

sedat_57
22 Kasım 2015, 22:41
geçmiş olsun ilk motorunuz mu

AWESQME
22 Kasım 2015, 22:44
Aklıma Cem Yılmaz'ın gösterisinden bir sahne geldi; "Ne nerdeyim? Hangimiz nerdeyiz?" :santa:

Şaka maka geçmiş olsun kardeşim umarım fazla bir hasar çıkmaz. Daha kötüsü de olabilirdi Allah'dan size bir şey olmamış.

teodor
22 Kasım 2015, 22:45
Çok geçmiş olsun, buna karşı tepkinize bir hayli şaşırdım. Ben olsam yeri göğü inletirdim. Hadi yaşına verelim amcanın. "Ben nerdeyim ya" garip..

toseabul
22 Kasım 2015, 22:48
Çok geçmiş olsun, buna karşı tepkinize bir hayli şaşırdım. Ben olsam yeri göğü inletirdim. Hadi yaşına verelim amcanın. "Ben nerdeyim ya" garip..

bana sorarsan arkadasında hatası var. şehir içi azami hızın dışına çıkmış. kazanın bir diğer sebebi bu. evet karsı taraf bize göre suclu. bu işi resmiyete dökersek iş karışık olur.. böyle durumlarda sakin kalip güzelcene konuşman en iyisi. sizinde başınıza gelir başkasınında yakınınızında başına gelir. kazadır olur..

Survive
22 Kasım 2015, 22:52
Geçmiş olsun.

tr100a
22 Kasım 2015, 22:57
ben de motorcuyum ama yazacaklarım için özür dilerim kaza yapmadan önce iki aracı sağından solladın hızın biraz yüksek helede geceleyin ve hızından dolayı amcamda senin hemen yanında biteceğini hesaplayamamış tabi yaşta var ama geceleyin görüş mesafesi düşük olur gece sürat yapma yolun sağından gitme ortalaki seni araçtan saysınlar ben 100 cc cub ile sağa çekilmiyorum anca sürati fazlaysa sağa sinyal veri sağa yanaşıp yol verip hemen yolu ortalıyorum

maniss
22 Kasım 2015, 22:58
öncelikle geçmiş olsun, çarptığınız araç neden yola çıkar çıkmaz duruyor diye 3. 4.defa izledim onun da önünde durgun bi trafik olduğunu farkettim.. videoyu durdur başa al modunda izleyince yorum yapması kolay tabiki ama aracın çıkacağı biraz belli gibiymiş düşük hızda olsanız kurtarabilirdiniz geçmiş olsun tekrar, saygılar..

UNdocab
22 Kasım 2015, 23:06
Geçmiş olsun. Size bişey olmaması sevindirici.
Şahsi fikrim, sen hatalısın. Tutanaktan 8 de 8 sana kusur bulma gibi bir sonuç çıkarsa hiç şaşırma bence.

Amca haklı, hemen önü durmuş trafik arkasına bakıyor en az 30 metrede kimse yok. Yola girmekte haklı

Herşeye rağmen videoda sesleri iyice dinledim. adamı sen çok geç görmüşsün ve geç frenlemeye başlamışsın.
Hızın 70 olmalıydı.Sağdan soldan birilerinin çıkabileceği tek şerit git gel trafiklerde 70'i geçmemek lazım.
Hızın 65-70 olsa bu kazayı yapmazdın zaten.

İnşallah tekrarı olmaz diyelim.
Tekrardan geçmiş olsun ;)

toomuchcc
22 Kasım 2015, 23:10
%100 sen hatalısın. Yandan çıktığını gördüğün anda fren yapsaydın çok rahat şekilde durabilirdin. Sen diretmeyi seçmişsin. Senin gibi motorculardan ötürü 430 lira verdim sigortaya bu sene.

Mengu16
22 Kasım 2015, 23:13
Kask kameran olmasaydi suclu cikardin ustune.cok gecmis olsun.lastikler elinden geleni yapmis baska lastik olsaydi sonuc cok daha kotu olurdu.
Hâla yüzde 100 suçlu, şehiriçinde aşırı hız yapmaktan ve kavşaklara girerken hızını azaltmamaktan.

ogzcngdk
22 Kasım 2015, 23:22
beni taşlamazsanız fikrimi söylemek istiyorum :)

öncelikle geçmiş olsun dostum kazada yere bile düşmemiş olman çok sevindirici..

bence burda araba sürücüsünün hatası yok, çıkarken yola bakmış olsa bile senin o hızla geldiğini öngörememiştir ki çok normal, 90 km hız biraz fazla. her zaman en kötü senaryoya göre durabileceğin hızda gitmende fayda var..

kaçış manevrası yapabilirdin ama o an insan o kadar detaylı düşünmüyor tabi..

tekrar geçmiş olsun

İlker41
22 Kasım 2015, 23:26
geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın birdaha olmaz inşallah

ardacik
22 Kasım 2015, 23:30
Gecmis olsun sana bisey olmamasi guzel yanliz arac cok onceden cikiyo yola videoda 30. Saniyede direk yola cikiyo biraz gec kalmissin fren yapmakta... ama olmus bitmis olay gecmis olsun tekrardan...

enable
22 Kasım 2015, 23:31
Geçmiş olsun .
Kaza haberleri çokça gelmeye başladı bu ara. Adminden rica etsek Hamam organizasyonu yapabilir mi? Peşinden kurşun da döktürürüz. Arkadaşlar Sefer ayındayız bolca sadaka verin lütfen.

VESPERA
22 Kasım 2015, 23:34
Geçmiş olsun, sana birşey olmadığına sevindim. Buna şükretmelisin. Zira %100 suç senin arkadaşım. Kontrolsüzce, akıcı trafikte arabaları sağlıyorsun, trafiğin her an durma potansiyelinin olduğu sahil yolunda hızın çok yüksek.

Amcanın seni gördüğüne ama senin o hızla geldiğini kestiremediğini anlamak zor değil. Trafiği okuyabilmek çok çok önemli.
Lütfen yapıcı eleştiri olarak kabul et. Umarım ders çıkarmışsındır

kivancern
22 Kasım 2015, 23:37
Sen suclusun demis arkadaslar ama teknik acidan suclu degilsin brnce.. biyerde okumustum da kuraara gore tali yoldan ana yola baglandiktan sonra arkadaki araca 2 sn vermez isen hatali baglanma oluyo..

Yani amca ana yola girdikten sonra (donusunu tamamladiktan) sana oranin hiz limitinin yarisi kadar mesafe uzakda olmak zorunda aksi taktirde suclu o oluo..

pertry
22 Kasım 2015, 23:37
bu ay safer ayıdır dikkat edin...

Evrenalpar
22 Kasım 2015, 23:43
Kızacaksınız ama yol zaten durmuş. Vurduğunuz arabanın önünde duran bir sürü araç var. Yolu tam okuyamamışsınız gibi geldi bana. Artı evet gece ben o saatte orada 90'la gitmezdim. Max 60-70 olmalı. Zaten yasal hız sınırı daha düşük, 50 falan olmalı. Dolayısıyla videoda 90'la gittiğiniz belli, siz de kusur çıkacaktır. Yavaş olsanız zaten çok rahat dururdunuz. Amcada çok hata göremedim, duran trafiğe çıkmış Adam zaten. Yanlış anlamayın ama kendimizi de eleştirmemiz lazım. Çok geçmiş olsun.

barodi
22 Kasım 2015, 23:44
geçmiş olsun . ancak maalesef yüzde 99.9 suç sizde.

araç çıkmış ve şeride bile girmiş neredeyse.
videonun 32 . saniyesinde arabayı gördüm 3 saniye sonra kaza gerçekleşiyor.

direk arabaya kitlenmişsiniz.

ters şerit olmasına rağmen solunuz boştu anlık sol şeride kaçıp daha güvenli frenleme yapılabilirdi.

ikincisi panik freniniz yahut lastikleriniz kötü. çok fazla kızakladınız. oysa ben her zaman demişimdir bol bol panik fren çalışması yapın diye .

çünkü bu panik freninizde maalesef lastikler kızakladığı için fren mesafeniz artmıştır. ve bunun sonucu kaza gerçekleşmiştir.
neyse bir ders bin nasihatten iyidir derler.
moralinizi bozmayın. bol bol panik fren maksimum fren çalışması yapalım. her şerde bir hayır vardır. belkide bu kaza size bir uyarıdır. daha büyük kazaları engellemek için. tekrar geçmiş olsun kardeşim.

berkcigdem
22 Kasım 2015, 23:45
valla öncelikle sende birşey olmaması sevindirici geçmiş olsun.

kazada kim haklı kim suçlu muhabbeti yapmıcam çünkü suçlu olan kişi belli. sizsiniz.

ben başka bir konuya değinicem. ah be güzel motor kullanan arkadaşım kamerayı alana kadar ellerine bir eldiven alaydın ya...

mete_han
22 Kasım 2015, 23:49
Hacı sende ne cesaret var öyle...deli gibi kaptırmışın sahilde otobanda gibi..neyse geçmiş olsun diyeyim o da motorculuğun hatırı için...malına zarar gelmiş bence kurtarmışsın...Allah korumuş...

sana açık net yazayım gardaş...sen dengesiz bir kullancısın...bunu kişisel alma...sadece bir forumdaş uyarısı olarak al...gözün kara...bedel ödersin her daim..600 e falan geçersen vay trafiğin haline...

oooo eldiven de yok...Azrail bir dal alır yakında senden...kaç kuruş bi eldiven ya ..yakışıyomu sana ...

mucoist
22 Kasım 2015, 23:55
çok fazla kızakladınız.

Kızaklamanın sebebi debriyaj.
Debriyajla kaçış manevrasını zaten yapamazdın. Japon ekolü bir kurumdan eğitim almanı tavsiye ederim.

barodi
22 Kasım 2015, 23:58
Kızaklamanın sebebi debriyaj.
Debriyajla kaçış manevrasını zaten yapamazdın. Japon ekolün bir kurumdan eğitim almanı tavsiye ederim.

okey tekrar alıcam zaten.

mucoist
22 Kasım 2015, 23:59
okey tekrar alıcam zaten.

İlk satır sanaydı, ikinci satırı arkadaşa yazdım :)

barodi
23 Kasım 2015, 00:00
İlk satır sanaydı, ikinci satırı arkadaşa yazdım :)

sıkıntı yok ben zaten sürekli eğitim arayışı içindeyim. bu önümüzdeki yaz honda gs 3 e gidicem. inşallah.

mücahit1
23 Kasım 2015, 00:04
::uzgunum::çarptığın araçtaki kusur58 sendeki30 diye bi hesap yapıyorum kalan pay asfalt ve ışık yapılandırmanindir geçmiş olsun

mucoist
23 Kasım 2015, 00:04
sıkıntı yok ben zaten sürekli eğitim arayışı içindeyim. bu önümüzdeki yaz honda gs 3 e gidicem. inşallah.

Bu sene iki kere gittim ben de, Nisan'da tekrar gitmeye niyetliyim.

coogle
23 Kasım 2015, 00:06
çok geçmiş olsun

kusura bakmayın ama hata bence sizde. kanunen de arkadan çarptığın için % 100 sen suçlusun.
adam yola çıktı ve durdu durmasının sebebi trafik.

anlamadığım nokta sen sanki duracak gibisin. yani hızın çok yüksek gelmedi bana.
sanki bile bile gidip vurmuşsun gibi duruyor. :sunny:

BlackGhost
23 Kasım 2015, 00:09
bir arkadaşın dediği gibi bana görede 8de 8 kusur çıkması muhtemel sana.En azından ciddi bir problem olmamış sana ama şans eseri olmamış dersek yeridir.

Benim gördüğüm bir kere trafiği okuyamıyorsun arkadaşım,bunu yapabilmek içinde tecrübe bir noktaya kadar götürür seni,kesinlikle eğitim almalısın.
Bunun haricinde,panik fren denilen bir mevzu var ve senin bu kaza videon kesinlikle eğitimlerde ders olarak gösterilmesi gerekn bir video.Sen erken fren yapamamanın sebebi bir önceki sebebden ötürü yani trafiği okuyamadığın için panik fren edemiyorsun.Panik freni bilseydin,olduda dalgınlık oldu geç gördün aracı (bu hepimizde olan şeyler) sol tarafa kırıp kendini kurtarabilirdin,sol şerit boş görünüyor en azından kendini kurtarma şansın var gibi duruyordu.sağ şeritte ise dar bir pozisyon var kurtarma imkanın riskli olurdu ama ben olsaydım panik fren sol şerite ani manevra eder öyle dururdum.SS makineler kıvrak ve seri aletlerdir,bu söylediğim manevraları çok rahat yapabilirsiniz.

şans eseri kurtulman her daim sürmez,eldinesiz sürüş yapmışsın ayrıca buda ciddi bir sorumsuzluk bence.Kaza yaparız,kazada hatalarımızda olur,eksiliğimizde ama ekipmanlar konusunda eksik olmak kötü örnek teşkil ediyor.Ayrıca hız konsundada ben katılıyorum,o tarfikde tapa gaz gidilmez,zaten ülkemizde çoğu kazanların sebebi SS motorları bilinçsizce kullanan arkadaşlardan kaynaklanıyor.temel sıkıntı ise eğitimsiz bir şekilde bu motorları kullanmak.

MotoGlock
23 Kasım 2015, 00:12
forum olarak benle başlayan zincirde awesomee ismini hatırlamadığım bir iki kişi falan en son da sen. mt nereye gidiyor sayın mod? :silent: :pr:
latife bi yana geçmiş olsun inşallah fazla hasar cıkmaz.

scorpions_59
23 Kasım 2015, 00:16
aga geçmiş olsun ama;

vidyonun başından sonuna kadar hatalısın yaa olmadı yani lastikler falan,

ne lastiği önce bi eğitim al dicem ama alakası yok kurallara uy araçların sağından geçilmiyor (bende geçtim ama sürat en çok 20 kmdir)

amcayı boşver kendini düşün ya daha kötü bişey olsaydı SANA!!!

tekrar geçmiş olsun sana ama lastikten önce kendine bak.

bidaha böyle birşey yaşamaman dileğiyle.

YERUÇAĞI
23 Kasım 2015, 00:50
ya bırakın şu araçların sağından geçilmez laflarını yaa,,bütün motor kullananlar hem sağından hem solunda hem ortadan daha doğrusu boş neresiyse oradan geçer ve ben geçmiyorum diyen kim olursa olsun yalan söylüyodur,ben de dahil olmak üzere boş bulduğumuz her yerden geçiyoruz ve geçmeyede devam edeceğiz,,yoksa otomobil gibi sadece şeritten gidip aynı şekilde trafikte bekledikten sonra motor kullanmanın ne anlamı kalıyo,,
ancak bunu yaparken trafiği okumak çok çok önemli,en kötüyü hesap ederek bunu yapmak lazım ki yukardaki videoda kusura bakmasın ama bana göre motoru kullanan arkadaş hatalı,trafiği okumadan en kötüyü düşünmeden motor kullanıyor,hemde gece,,

keşke dayının verdiği 100 tl yi alsaydın,çünkü hatalı sen çıkacaksın büyük ihtimalle,ve sonraki trafik sigortanda çok uçuk bir rakam olacak

scorpions_59
23 Kasım 2015, 00:56
YERUÇAĞI trafik kurallarını biliyorsun dimi?

YERUÇAĞI
23 Kasım 2015, 01:00
ha sen geçmiyomusun yani,onumu demek istiyosun,trafik kurallarını bilmek ayrı bişey,,onun gibi trafik kuralı olupta uygulanmayan bir dünya kural var ,nette araştır neler görürsün sende şaşırırsın

beko12345
23 Kasım 2015, 01:04
Aha işte abs böyle durumlarda lazım.

Acaba kayarmı diye korkudan freni azıcık sıkmışsınız.

Abs olsa idi freni içiniz rahat sıkıp boşluğa rahatça kaçabilirmişsiniz. Kafanız frende olmazdı,tamamen kaçış yerinde olurdu.

Geçmiş olsun. Size birşey olmaması sevindirici. Türkiyede cezaların ve ehliyet sisteminde birçok değişikliğin getirilmesi şart.

Şunuda belirtiyim o yol için olması gerekenden daha hızlısınız.