PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİREKSİYON SINAVINDAN GEÇTİM

Furkan Tarık
22 Kasım 2015, 19:22
Güç bela geçtik sınavı. Şimdi nasıl bir plan işliyor ehliyetimizi nasıl çıkartıyoruz? İlk ehliyetim emniyete kaç tl vereceğim kaç gün sürer?

AWESQME
22 Kasım 2015, 19:53
Sürücü kursuna git herşeyi anlatıyorlar.

l3v3nt
22 Kasım 2015, 20:26
Sarıyer İlçe Emniyet için anlatıyorum;
e-randevu, kurstan altığın sertifika ve evraklar, bankaya 127 TL ödenmiş A2 harç dekontu, emniyette 119 TL kart parası yanında götür,evrakların içinde yoksa 4 adet resim, 1 hafta sonra kartını teslim alıyorsun.

Gerekli Belgeler:
T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı, Pasaport Aslı ve Fotokopisi
Sürücü Kursundan Alınan Sertifika ve Diğer Belgeler
Sınıfına Göre Harç Makbuzu
Sağlık Raporu (1 Yıl Süreli Geçerli)
Kan Gurubu Kartı
4 Adet Vesikalık Fotoğraf (4.5 x 6 cm Ebadında, son 6 ay içerisinde çekilmiş)
Kart Bedeli (119 TL)
(*) Parmak İzi Çıktısı (01.01.2009 tarihinden sonra pasaport veya silah ruhsat için parmak izi vermiş olanlar almış olanlar pasaportlarını veya parmak izi çıktılarını yanlarında getirmeleri halinde parmak izi vermeyeceklerdir.)

Ehliyet alma hakkı elde etmiş adaylar,dosyalarını trafik şube müdürlüğüne götürmeden önce randevu almaları gerekmektedir.Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir. Trafikten Ehliyet almak,yenilemek,zayi ve yabancı ehliyet alımları için Randevu almak gerekmektedir.
http://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

Trafik harç ücretlerini,Trafiğe gitmeden Bankaya yatırınız( Halkbankası Ziraat Bankası,İş Bankası,..) Daha sonra Trafik Müdürlüğüne gidiniz. Ehliyet kart ücreti Trafiğe yatırılmaktadır..

Trafiğe gittiğinizde parmak izi alınmaktadır.Orada ilk işiniz girişteki görevliden sorup, parmak izini veriniz,sonra sıranızın gelmesini bekleyiniz.

AWESQME
22 Kasım 2015, 20:35
Sarıyer İlçe Emniyet için anlatıyorum;
e-randevu, kurstan altığın sertifika ve evraklar, bankaya 127 TL ödenmiş A2 harç dekontu, emniyette 119 TL kart parası yanında götür,evrakların içinde yoksa 4 adet resim, 1 hafta sonra kartını teslim alıyorsun.

Gerekli Belgeler:
T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı, Pasaport Aslı ve Fotokopisi
Sürücü Kursundan Alınan Sertifika ve Diğer Belgeler
Sınıfına Göre Harç Makbuzu
Sağlık Raporu (1 Yıl Süreli Geçerli)
Kan Gurubu Kartı
4 Adet Vesikalık Fotoğraf (4.5 x 6 cm Ebadında, son 6 ay içerisinde çekilmiş)
Kart Bedeli (119 TL)
(*) Parmak İzi Çıktısı (01.01.2009 tarihinden sonra pasaport veya silah ruhsat için parmak izi vermiş olanlar almış olanlar pasaportlarını veya parmak izi çıktılarını yanlarında getirmeleri halinde parmak izi vermeyeceklerdir.)

Ehliyet alma hakkı elde etmiş adaylarımız,dosyalarını trafik şube müdürlüğüne götürmeden önce randevu almaları gerekmektedir.Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir. Trafikten Ehliyet almak,yenilemek,zayi ve yabancı ehliyet alımları için Randevu almak gerekmektedir.
http://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

Trafik harç ücretlerini,Trafiğe gitmeden Bankaya yatırınız( Halkbankası Ziraat Bankası,İş Bankası,..) Daha sonra Trafik Müdürlüğüne gidiniz. Ehliyet kart ücreti Trafiğe yatırılmaktadır..

Trafiğe gittiğinizde parmak izi alınmaktadır.Orada ilk işiniz girişteki görevliden sorup, parmak izini veriniz,sonra sıranızın gelmesini bekleyiniz.

119 tl kart parası mı? Ben 20 tl verdim.

Osm@n
22 Kasım 2015, 21:03
119 tl kart parası mı? Ben 20 tl verdim.

120 vermiş olmayasınız?
2015 yılı sonuna kadar olan ücretler:
Emniyete müracaattan önce maliye veznesine veya banka aracılığıyla maliye hesabına 127.00 TL Sürücü Belgesi harcı ödenir.
112.00 TL Sürücü Belgesi Değerli kağıt Bedeli
17.00 TL Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Hizmet Bedeli
Toplam : 119.00 TL Emniyet tarafından tahsil edilir.

127.00 TL

Dağcı
22 Kasım 2015, 21:06
tebrikler bende geçtin sınavdan.
benim zaten b vardı o evrakların hepsi benden de istenecek mi acaba?

Freye
22 Kasım 2015, 21:19
Hayırlı olsun. :)

Furkan Tarık
22 Kasım 2015, 22:14
Ya belge toplarken ölcem bi gün ya hayırlsı. kimliği de sağlık ocağında unutmuştum 35 derece havada :D