PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Ruhsat Olmayan Motorsiklete Plaka-Ruhsat Çıkarma (Durum biraz farklı)

sinan151
22 Kasım 2015, 19:10
Elimizde honda c90 var.Şimdi bu motoru zamanında (rahat 10yıl önce) bi müşteri bize bırakmıştı . O zamanında 0 almış ama tekne ile gittiği yerlerde sürmek için almış ve plaka falan bişey çıkartmamış . Sahibi ise vefat etmiş . Yani sonuç olarak motorun kendisi var sadece . Şasi numarası falan üstünde olmalı bu motoru nasıl trafiğe çıkartabiliriz ??

Böyle bişey mümkün müdür ?

berkcigdem
22 Kasım 2015, 21:05
muhtemelen faturalıdır. faturası mevcut ise yada hondadan bile öğrenebilirsin bunu. sahibi öldüğü için miras bile kalmış olabilir. miras kaldı ise mirasçıları motoru sahiplenip plaka ruhsat işlemlerini yapabilir. fakat faturası yok ise bende bilmiyorum :) birde c90 yanlış hatırlamıyorsam 90 yada 91 yıllarında üretime başlanan bir motor. eski bir motor baya acaba çalışıyor mu çalışıyorsa 0km baya antika ya o :)

snappy x
22 Kasım 2015, 21:48
muhtemelen faturalıdır. faturası mevcut ise yada hondadan bile öğrenebilirsin bunu. sahibi öldüğü için miras bile kalmış olabilir. miras kaldı ise mirasçıları motoru sahiplenip plaka ruhsat işlemlerini yapabilir. fakat faturası yok ise bende bilmiyorum :) birde c90 yanlış hatırlamıyorsam 90 yada 91 yıllarında üretime başlanan bir motor. eski bir motor baya acaba çalışıyor mu çalışıyorsa 0km baya antika ya o :)

fişek fişeek:)

berkcigdem
22 Kasım 2015, 23:52
fişek fişeek:)

antikayı kötü anlama :) gerçekten 0 km ve çalışır haldeyse antika o :) değerli bir motor yani.

sinan151
23 Kasım 2015, 01:23
Faturası olup olmadığından pek emin değilim ama satın alındığı yeri bulabilirsek belki bi şans onlarda kaydı vardır.Mirasçı olayı olcağını zannetmiyorum motoru bize borçlarına karşılık vermişlerdi . Motor 1998model bize geldiğinde 7000km falanmış . Şuan kullanıyoruz ve 32bin küsür km'de :)

berkcigdem
23 Kasım 2015, 01:55
Faturası olup olmadığından pek emin değilim ama satın alındığı yeri bulabilirsek belki bi şans onlarda kaydı vardır.Mirasçı olayı olcağını zannetmiyorum motoru bize borçlarına karşılık vermişlerdi . Motor 1998model bize geldiğinde 7000km falanmış . Şuan kullanıyoruz ve 32bin küsür km'de :)

borçlarına karşılık vermişler tamam güzel ama bununla alakalı elinizde bir belge vs var mı ? yada noterde satış işlemi ? eğer bunlardan hiç biri yoksa hiç bir şekilde ispat edemezsiniz motorun size ait olduğunu.
98 son üretilen seri galiba yanlış hatırlamıyorsam. valla bence gözünüz gibi bakın o alete çok tatlıdır namussuz :)