PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krank bilyasından ses geliyor

Scrape
17 Kasım 2015, 00:55
Merhaba, motoru son servise götürdüğümden sonra varyatörün altından yağ sızdırdığını farkettim. Ustaya sorduğumda motora fazla yağ konursa akıtır dedi. Bir vakit sonra bir zırıltı başladı, daha sonra tak tak tak diye sesler gelmeye başladı. Dün ustaya götürdüm varyatör komple söktü ve orta ayakta çalıştırdı motoru. Sesin krank bilyalarından geldiğini söyledi, komple krankın değişmesi gerektiğini ve 600 lira tutacağını söyledi. Korktuğumdan motoru şimdi çalıştıramıyorum. Internette baktım da, komple krankın 85 ile 110 lira arasında olduğunu gördüm. 600 lira bana çok fazla. Yani zaten o kadar ödemeye durumumda yok. Nasıl ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok, bana akıl verirseniz sevinirim. Teşekkürler..

Mamba09
17 Kasım 2015, 01:11
Dostum zaten bloğu açmadan sana fiyat vermesi yanlış yani. Uzak dur bence.

serkanADH13
17 Kasım 2015, 01:19
bak şimdi dostum
130 lira krank,
27 lira conta setin,
16 lira keçe setin
20 lira yağ,en ucuz
10 lira buji,
eksantrikte sorun yok ise sadece krank ise parça iyatların bunlar,

150 lira motor açma iyatı var,
hatta 200 lira zat motoruna aldıklarını varsayarsak,,,,

toplam herşey dahil MONDİAL ZAT KRANK TAMİRİ,

400 lira çıkar,
hadi buna yağ pompası,
ıvır zıvır desek,

en azla 450 lira tutar,

ve sana bakımları düzgün yapılırsa KRANK GARANTİSİ olarak en az 6 ay garanti dahi verilir,,,
(en azından ben müşterilerime garantisini veriyorum)

ilyas89
17 Kasım 2015, 01:36
ben biyerden ucuz parça buldum sana işçilik vericem sadece de işçilik kaçpara diye sor en az 150 den baslar fazlada cıkmaz parçalarını sipariş et geldiğinde gotur dukkana taksın ama adam kıllıkta yapabilir sonucta işini elinden alıyosun o her parça başına kendine kar cıkaracak cunku

Mengu16
17 Kasım 2015, 01:56
Komple motor 500 lira al tak. Muayene zamanı geldiğinde de krankı sorunlu motoru takar gidersin.
http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/7061/SCOOTER-MOTOR-KOMPLE-ASYA-150T1

Scrape
17 Kasım 2015, 02:29
Dostum zaten bloğu açmadan sana fiyat vermesi yanlış yani. Uzak dur bence.

Uyarı için teşekkürler. Orada yaptırmayacağım kesin artık.

bak şimdi dostum
130 lira krank,
27 lira conta setin,
16 lira keçe setin
20 lira yağ,en ucuz
10 lira buji,
eksantrikte sorun yok ise sadece krank ise parça iyatların bunlar,

150 lira motor açma iyatı var,
hatta 200 lira zat motoruna aldıklarını varsayarsak,,,,

toplam herşey dahil MONDİAL ZAT KRANK TAMİRİ,

400 lira çıkar,
hadi buna yağ pompası,
ıvır zıvır desek,

en azla 450 lira tutar,

ve sana bakımları düzgün yapılırsa KRANK GARANTİSİ olarak en az 6 ay garanti dahi verilir,,,
(en azından ben müşterilerime garantisini veriyorum)

400 lira daha makul ve anlaşılabilir. Zaten fazlası biraz çakallık gibi. Kazıklanmaya gerek yok. Piyasaya bir bakayım, olmadı sizinle görüşebiliriz. Galiba yakınız sanıyorum, yeşilpınardayım bende..

ben biyerden ucuz parça buldum sana işçilik vericem sadece de işçilik kaçpara diye sor en az 150 den baslar fazlada cıkmaz parçalarını sipariş et geldiğinde gotur dukkana taksın ama adam kıllıkta yapabilir sonucta işini elinden alıyosun o her parça başına kendine kar cıkaracak cunku

Tam ne parça takacağı bile mechul, bir krank takıp keçelerle 300-400 lira işçilik diyelim fazla gibi geldi bana.

Komple motor 500 lira al tak. Muayene zamanı geldiğinde de krankı sorunlu motoru takar gidersin.

Söyledğin gayet mantıklı aslında, ama şimdi motorum sağlam. 100-110 km görüyorum tek başıma. üstelik maddi durumum sıfır motor ve işçiliği kaldırmaz. asgari ücretle çalışıyoruz sonuç ta :D

serkanADH13
17 Kasım 2015, 02:31

mengu,
Dostum ZAT motoru ellenecek gibi değildir,
O sebepten kimse uğraşmak istemiyor,

ZAT Motoru dier scooter'ler gibi değil,
yani senin önerdiğin zaten uymaz,

Mengu16
17 Kasım 2015, 11:01
mengu,
Dostum ZAT motoru ellenecek gibi değildir,
O sebepten kimse uğraşmak istemiyor,

ZAT Motoru dier scooter'ler gibi değil,
yani senin önerdiğin zaten uymaz,
En fazla motor askısını değiştirip takarsın şaseye.

Scrape
17 Kasım 2015, 11:45
Bu arada sabah videoya aldım, sorunu daha net anlayabilmek için.
https://youtu.be/2eSkhi6Qy0o

serkanADH13
17 Kasım 2015, 22:02
ses bariz ortada sorun KRANK,,,

mterayes26
18 Kasım 2015, 01:26
Serkan abiye yaptırırım dersen çok iyi fiyat vermiş , eğer kendim yapacağı dersen sana burdan çok ucuz yedek parça temini yaparım

Scrape
18 Kasım 2015, 12:36
Serkan abiye yaptırırım dersen çok iyi fiyat vermiş , eğer kendim yapacağı dersen sana burdan çok ucuz yedek parça temini yaparım

Serkan ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Ama durum müsait değil. Açıkça soyleyim kardeşim, şuan 200 tlm var. Parçaları uygun fiyatlı bulabilirim yada sendende alabilirim aslında. Sonra ustaya taktırsam toplam olrak daha uygun fiyata patlar diye düşünüyorum. Ama yine en az 100-150 tl daha lazım, bulmaya çalışıyorum. Asgari ücretle geçinmek zor. Motor da gitti otobüsle geç kalıyorum valla :D

mterayes26
18 Kasım 2015, 12:54
Serkan abi ye yaptıracaksan benden alman pahalıya mal olur

Scrape
18 Kasım 2015, 15:48
Serkan abi ye yaptıracaksan benden alman pahalıya mal olur

Niye işçiliği pahalıya mı yapıyor o zamn? :D
Bilmiyorum dediğim gibi, şuan nasıl yapsam olur diye düşünüyorum. Biraz da para ayarlamaya çalışıyorum. Durumdan bahsetmiştim.

mterayes26
19 Kasım 2015, 02:23
Niye işçiliği pahalıya mı yapıyor o zamn? :D
Bilmiyorum dediğim gibi, şuan nasıl yapsam olur diye düşünüyorum. Biraz da para ayarlamaya çalışıyorum. Durumdan bahsetmiştim.

Kargo bedava değil ya enaz 50 tl krank ağır basacak serkan abi burdan daha ucuz

seyhantopuz
29 Kasım 2015, 22:14
Ybr motorlu Salcano wolf s'imi Serkan ustaya bıraktım krank için, aradı beni gittim motor çiçek. Artık geçerken çayını içmeye sohbete uğruyorum.