PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vespa lx150

vespaa
16 Kasım 2015, 20:53
Merhaba arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olucak vespa lx150 3v ie modeline sahibim,motoru çalıştırdığımda ısınması için hiç gaza dokunmuyorum 2-3 dk çalışıyor sonra stop ediyor bu durum normalmi bugün kapıyı açmak için çalışır durumdayken orta sehpaya aldım 4-5 saniye geçti stop etti ve 20 ile 30 arasında gaz verince motor gaz yemiyor ve sonra bi anda yiyor yardımlarınızı bekliyorum

IRau
16 Kasım 2015, 20:55
benbede vardı 2013 model 3v lx150 bazen yolda 50-60 la giderken stop ediyordu.
sönmez motora götürdüm yetkili servismiş olur ölye dedi kronik sorun dedi kurcalamamak lazım dedi motoru sattım mutluyum

yetkili servise danışmanı öneririm

vespaa
16 Kasım 2015, 20:58
Yanıtın için teşekkür ederim,sözde dünyanın en kaliteli scooteru nasıl böyle kronik hata oluyor çok saçma bakımını daha yeni yaptırdım

IRau
16 Kasım 2015, 21:00
etilerde vespa servisi var orayla bir görüş istersen nasyonel in karşısında onlar çözebilirler..

kardeşim sadece şunu söyliyim vespa sadece başa bela japona geçtim kafam rahatladı :)

vespaa
16 Kasım 2015, 21:03
:) İstanbulda olsaydım giderdim,yamahamda var 2014 model o hiç sorun çıkartmadı :) fakat vespa ömürlük motor,kolay kolay arıza çıkartmaz diyolardı

IRau
16 Kasım 2015, 21:04
:) İstanbulda olsaydım giderdim,yamahamda var 2014 model o hiç sorun çıkartmadı :) fakat vespa ömürlük motor,kolay kolay arıza çıkartmaz diyolardı

ilk motorumdu 2013 model beyaz 3v önce arka amortisörü yamuldu 600 tl para istediler sadece düzeltmek için :)
sonra kendiliğinden stop etmesi çıktı başa bela çözemediler böyle kullan bu hep olur dediler..
daha fazla sorun çıkmasın diye sattım kurtuldum :)

aquarist4
16 Kasım 2015, 21:06
Otomatik serileri için yorum yapamam ama yıllarca PX 200i kullandım. Bir sefer bile yolda kalmadım. Benzin ve sigorta yükü olmasa 2. motor olarak hemen alırım. Sizinkinde de çözülemeyecek bir sorun olduğunu sanmıyorum yeter ki işini bilen bir ustaya götürün..

Vespaci
16 Kasım 2015, 21:08
Merhabalar bende ayni kasanin lx125 3v ie sine sahibim dediginiz sorunlar gercekten var soguk oldugu icin stop ediyor( sehpada) seyir halindeyken dur kalk trafikte ara ara stop edebiliyor ben ona şöyle bir cozum buldum bu 125-150 vespalarin gaz kolunda birazcik bosluk var hafif cevirdiginizde anlicaksiniz o yuzden firlar diye dusunmeyin birazcik fazla gaz verince stop etmiyor ancak yinede temkinli olmak lazim :)

vespaa
16 Kasım 2015, 21:13
:) bir tek bende olmuyormuş,çok saçma sorun bunlar sözde kaliteli evet hafif gaz verdiğinde stop etmiyor ama gaz vermediğindede stop etmesi saçma

Vespaci
16 Kasım 2015, 21:19
Haklisin o kadar para veriyoruz ve ister istemez kusursuz olmasini istiyoruz bunlar cok ufak sorunlar fakat icim rahat etsin diyorsan bi servise git istersen :)

vespaa
16 Kasım 2015, 21:28
servise daha yeni gittim bir çok şey değişti sorun bir kaç saatliğine gitti yaklaşık 120 km yol yaptım yine gaz yememe tıkanma sorunu oldu

Vespaci
16 Kasım 2015, 21:52
Dediginiz sorun kalkisda tapa gaz kalkmaya calistiginizda mi oluyo ? Hani sonradan ivmelenme gibi bisi

vespaa
16 Kasım 2015, 21:54
Hayır hiç bir zaman tam gazla kalkış yapmam yarım gazla kalkıyorum ibre 20 yi geçiyor motor böyle boğuluyor gibi çok kısa bir süre sonra bi anda hızlanıyor çok büyütülcek bir sorun değil ama arkada birisi oturuyorsa düşcek gibi oluyor ve hızlanman gerektiğin yerlerde vakit kaybediyorsun

DKN
16 Kasım 2015, 22:01
karbüratörlüyse normal ısınma süreci... ayrıca temizletin benzin filtresini falan da değişin. büyük sorunu olacağını sanmam

serkanADH13
17 Kasım 2015, 01:23
İhtiyacın olursa eğer,

VESPA ORJINAL YAN SEHPA ELIMDE MEVCUTTUR,

Uygun verebilirim...

vespaa
17 Kasım 2015, 20:51
İhtiyacın olursa eğer,

VESPA ORJINAL YAN SEHPA ELIMDE MEVCUTTUR,

Uygun verebilirim...

Yeni vespalarda yan ayaklik yok :),Arkadaslar biryere sordum enjeksiyonda pis benzin olabilcegini soyledi ve depoya enjeksiyon temizleyici atmami söyledi sizce bir yarari olurmu

IRau
17 Kasım 2015, 20:58
Yeni vespalarda yan ayaklik yok :),Arkadaslar biryere sordum enjeksiyonda pis benzin olabilcegini soyledi ve depoya enjeksiyon temizleyici atmami söyledi sizce bir yarari olurmu
sakın kullanma benzinde zaten hem temizleyici hemde katkı var ekstradan bişey kullanma kimse önermiyor zaten aman diyim

serkanADH13
17 Kasım 2015, 22:10

eskilerdede yok :)
sonradan monte ediliyor,
yanda şaside baglantı ayakları olmalı,

2014 ve 2015 modelleri görmedim açıkçası,

ürün bu,

http://i.hizliresim.com/PBb1O8.jpg (http://hizliresim.com/PBb1O8)

vespaa
22 Kasım 2015, 23:01
Arkadaşlar sorun büyük bir ihtimalle pis benzinden kaynaklanıyor motoru 1 saat civarı durmadan kullandım düz yolda tam gaz zorladım beklerken stop etme sorunu olmuyor artık fakat boğulma sorunu kronik hataymış galiba sorduğum bir kaç kişi böyle söyledi