PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR250R K&N hava filtresi

sirmaeren
11 Kasım 2015, 12:21
Arkadaşlar herkese selamlar.

geçtiğimiz günlerde motorumun 34000 bakımını kendim yaptım

K&n hava filtresi aldım (ses çok hoş çıkıyor ve çekişi arttı)
fakat takarken çerçevesini yanlış geçirmişim takmaya zorlarken tırnaklarından birini kırdım.
şimdi bir şekilde monte ettim ama tam yerine oturmadı hafiften esniyor. sadece çerçevesini bulabilir miyim ? yada başka bir yöntem bulabilir miyim yada yada motora bir zarar verir mi.
evet sizdeyim.. :))

Erdost
11 Kasım 2015, 12:41
Hava filtresinin kenarından kaçak yaparsa(pislik toz vs vs)motoru alırsın eline.

kurubuz
11 Kasım 2015, 13:27
Eski kağıt hava filitresinin çerçevesinı dene. Olmazsa yenisini aşmak zorundasın.

bulut59
11 Kasım 2015, 14:51
sun-fix kullan. kırılan yere yapıştır sonra zımparayla şekil ver. aynısı olur. kullanım detaylarını netten araştırabilirsin. kolay gelsin.

sirmaeren
11 Kasım 2015, 19:14
bunu deneyeceğim teşekkürler.

Sokollu
11 Kasım 2015, 19:30
Ses onemli degil de cekiste fark olmasina sasirdim. Ben de mi denesem acaba ?

seta34
11 Kasım 2015, 19:34
Nerden aldin? Fiyati ne kadar

LynXMaSTeR
12 Kasım 2015, 10:46
bildiğim kadarıyla bunlar temizlenebilir filtreler, temizliğini ne şekilde yapıyorsunuz?

sirmaeren
25 Kasım 2015, 13:25
internet üzerinden aldım 240 TL sanırım
çekişi farkettirdi bayağı gaz açarken az da olsa torku hissediyorum.

bir de bir sorum olacak.bu makinayı bilen biri varmı. hava filtresini cıkardıgımız yerde bir kapak var filtreye ulaşmak icin koltuğun altındaki bu kapağı takmasam sorun olurmu ? cünkü filtreden gelen sesi kapatıyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

vallahi daha yeni taktım henüz temizleme fırsatım olmadı hava hava tabancası ile yapmayı düşünüyorum

Ahmetcan45
25 Kasım 2015, 13:36
Bnm motordada BMC hava filtresi var çıkarmak zorunda kaldım 5 binde temizledim 10 binde çıkarmak zorunda kaldım orjinal filtre var suanda motorda bmc evde poşetledim duruyor bu filtreler ömürlük kullan at deyil temizlik kiti araştırıyorum bulursam temizleyip yağlayıp tekrar takıcam.

IRau
25 Kasım 2015, 13:55
Bnm motordada BMC hava filtresi var çıkarmak zorunda kaldım 5 binde temizledim 10 binde çıkarmak zorunda kaldım orjinal filtre var suanda motorda bmc evde poşetledim duruyor bu filtreler ömürlük kullan at deyil temizlik kiti araştırıyorum bulursam temizleyip yağlayıp tekrar takıcam.
neden çıkarttınız?bende bmc filtre aldım xmax 250 için birde k&n filtre temizleme setimi alsam acaba

seta34
25 Kasım 2015, 14:39
internet üzerinden aldım 240 TL sanırım
çekişi farkettirdi bayağı gaz açarken az da olsa torku hissediyorum.

bir de bir sorum olacak.bu makinayı bilen biri varmı. hava filtresini cıkardıgımız yerde bir kapak var filtreye ulaşmak icin koltuğun altındaki bu kapağı takmasam sorun olurmu ? cünkü filtreden gelen sesi kapatıyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

vallahi daha yeni taktım henüz temizleme fırsatım olmadı hava hava tabancası ile yapmayı düşünüyorum

Ohoo 240 lira ona verecegime orj hava filtresi 25 lira kac kere kirlenicek zaten.
5 bin kmde bir kirlense 50 bin kmde anca cikariyor parasini. 50 bin kmyide yapamadan satiyoruz zaten :)

LynXMaSTeR
25 Kasım 2015, 15:04
Ohoo 240 lira ona verecegime orj hava filtresi 25 lira kac kere kirlenicek zaten.
5 bin kmde bir kirlense 50 bin kmde anca cikariyor parasini. 50 bin kmyide yapamadan satiyoruz zaten :)

öyle düşünme hocam. temizlenebilir olduğu zaman 2bin km de bir temizler daha performanslı sürüş yaparsın.
böylece paranın hakkını verir.

seta34
25 Kasım 2015, 15:23
öyle düşünme hocam. temizlenebilir olduğu zaman 2bin km de bir temizler daha performanslı sürüş yaparsın.
böylece paranın hakkını verir.

Biz ogrenciyiz beyin direk duz mantiga gidiyor :D

Ahmetcan45
29 Kasım 2015, 00:50
neden çıkarttınız?bende bmc filtre aldım xmax 250 için birde k&n filtre temizleme setimi alsam acaba

ilk temizlemede hava tabancasıyla temizlendim 2. defa hava tabancasıyla temizlenmez artık normal filtreyide öyle yaparlar ilk temizlersin bidaki bakımda değiştirirsin. suanda orjinal filtre vardı evde bmc yi 1000 bakımında cıkarmıstım onu taktım bmc temizlik kiti bulamadım KN temizlik kiti alayım diyorum 90 tl yemi ne görmüştüm sitelerde birde bu işlerle ugrasanlar sanayilerde felan onlarda temizlik kitleri oluyor git temizlet felan demişti biri kafama yatmadı.:silent:

IRau
29 Kasım 2015, 01:08
ilk temizlemede hava tabancasıyla temizlendim 2. defa hava tabancasıyla temizlenmez artık normal filtreyide öyle yaparlar ilk temizlersin bidaki bakımda değiştirirsin. suanda orjinal filtre vardı evde bmc yi 1000 bakımında cıkarmıstım onu taktım bmc temizlik kiti bulamadım KN temizlik kiti alayım diyorum 90 tl yemi ne görmüştüm sitelerde birde bu işlerle ugrasanlar sanayilerde felan onlarda temizlik kitleri oluyor git temizlet felan demişti biri kafama yatmadı.:silent:

Peki bmc filtrenin bi katkisi oldumu bi yorum alalim senden biraz :)

Ahmetcan45
03 Aralık 2015, 22:50
Peki bmc filtrenin bi katkisi oldumu bi yorum alalim senden biraz :)

valla ilk defa kullandım böle filtre. motor da yeni 1600 km rodaj yaptım zaten hiç basmadım 1000 bakımında taktım filtreyide bu yüzden bu konuda karsılastırma yapamıcam :silent:

IRau
03 Aralık 2015, 23:09
valla ilk defa kullandım böle filtre. motor da yeni 1600 km rodaj yaptım zaten hiç basmadım 1000 bakımında taktım filtreyide bu yüzden bu konuda karsılastırma yapamıcam :silent:

cevabını beklemeden aldım n11 den taktım şuanda kullanıyorum motor atlaya zıplaya gidiyor nefesi açıldı akrapoviç de var belki ondan bu kadar uyumlu olmuştur