PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Analog km saati yerine universal digital saat

FakirCustom
09 Kasım 2015, 15:49
MERHABALAR KM TELLİ Bİ KİLOMETRE SAATİNE SAHİBİM. EBAYDA GÖRDÜĞÜM UNİVERSAL DİGİTAL SPEEDOMETERLERİ NE DENLİ BİZİMKİLERE UYDURABİLİRİZ? SİPARİŞ VERİCEM TEREDDÜTTE KALDIM. BU İŞİ YAPMIŞ ARKADAŞLAR VARSA AYDINLATSINLAR BİZİ LÜTFEN. ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM MODEL BU CRUİSER MOTORUMA GÜZEL GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
http://www.ebay.com/itm/12000-RMP-kmh-mph-Universal-LCD-Digital-Odometer-Speedometer-Tachometer-/151466325787?hash=item234418b71b:g:gHwAAOSwy4hUUm8 p&vxp=mtr
http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Odometer-Speedometer-Tachometer-Gauge-RPM-15000-Universal-LCD-Digital-/400948772624?hash=item5d5a68bf10:g:aEsAAOSw9N1Vk0K J&vxp=mtr
http://www.ebay.com/itm/Universal-LCD-Digital-Motorcycle-Odometer-Speedometer-Tachometer-Gauge-RPM-15000-/262042301778?hash=item3d02f03552:g:fsYAAOSwQTVV7~N x&vxp=mtr

düşündüğüm modeller bunlar. illaki benim gibi taktırmayı düşünenler olmuştur. herkesin birbirine yardımcı olması bakımından bilenler fikirlerini paylaşırlarsa seviniriz mt ailesi olarak. birde takıldığını farzedersek vibrasyon bunlara zarar verir mi. oda var tabi balansörsüz bi çinliye biniyorum. 110a kadar titreme yok aslında neredeyse. ama yinede süpheliyim. bu arada motorum cift silindir skygo 250.

Whitehair
09 Kasım 2015, 16:53
Merhaba, Bir ara oldukça fazla ilgilendiğim ve araştırdığım bir konudur. Bu tür oem göstergeleri alıp yerine uydurabilirseniz bağlantıları nasıl olacağı kitapcığında yazıyor biraz bilginiz varsa çok zor olmadığını düşünüyorum fakat kilometre ve metraj bilgisini redüktör ile değil bisikletlerdeki gibi tekerinizin teline yada jantınıza eklenen kablo ve mıknatıs geçişlerinden alıyorlar, resimlerde de görebilirsiniz.

FakirCustom
09 Kasım 2015, 17:14
Merhaba, Bir ara oldukça fazla ilgilendiğim ve araştırdığım bir konudur. Bu tür oem göstergeleri alıp yerine uydurabilirseniz bağlantıları nasıl olacağı kitapcığında yazıyor biraz bilginiz varsa çok zor olmadığını düşünüyorum fakat kilometre ve metraj bilgisini redüktör ile değil bisikletlerdeki gibi tekerinizin teline yada jantınıza eklenen kablo ve mıknatıs geçişlerinden alıyorlar, resimlerde de görebilirsiniz.

merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ama bazı göstergelerde ön fren diskine yerleştirilen bi parçayla hallediyorlar durumu sanırım. ama benim paylaştığım linktekiler nasıl oluyor disk için bi parça göremedim fotoğraflarda bakabilme imkanınız oldu mu ? herhangi birini alsam uydurabilir miyim kilometre telli anolog bir saat yerine. montajı her türlü yaparım en kötü parça kaynaklarım tutması için. ama benim için önemli olan kısmı bağlantısı,doğruluğu,işlevselliği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ama bazı göstergelerde ön fren diskine yerleştirilen bi parçayla hallediyorlar durumu sanırım. ama benim paylaştığım linktekiler nasıl oluyor disk için bi parça göremedim fotoğraflarda bakabilme imkanınız oldu mu ? herhangi birini alsam uydurabilir miyim kilometre telli anolog bir saat yerine. montajı her türlü yaparım en kötü parça kaynaklarım tutması için. ama benim için önemli olan kısmı bağlantısı,doğruluğu,işlevselliği.

BlackGhost
09 Kasım 2015, 17:22
ilk model güzeldir.göstergeden bende kullanıyorum ancak bana gelen pakette mıknatıs yoktu çok zorluk çektik montajda ama bu modellerde mıknatıs mevcut dolayısı ile alıp takabilirsiniz.GÖsterge panelinde devir+hız+benzin+vites göstergesi mevcut (vites göstergesi motorunuz destekliyorsa çalışır)
Boş ve far göstergeleride var .

Whitehair
09 Kasım 2015, 17:29
Diske değil, disk tutan parça üzerine bir civatalı parça iniyor kablo ile, teker üzerine de mıknatıs parça konuyor. Tam hizasında ve her geçişinde okuma yapıyor. 3 linkdeki göstergede de bu mıknatıs ve karşılığı parça var resimlerde görebilirsin. Taktıktan sonra lastik çapını setup a girip işlemeniz gerek.

FakirCustom
09 Kasım 2015, 17:36
bunlardan herhangi birini alırsam sorun yaşamam yani? peki bir sorum daha var mesela benim motorumun orjinal devri 12 bin rpm. bu göstergelerde mesela 15bin rpm olanını alırsam ne gibi problemler yaşarım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

vites göstergesi ve benzin göstergesi motorumun deposunun üzerinde skygo 250-4. direk alıp takabiliyormuyuz ona göre sipariş vericem hocam
dolayısıyla vites ve benzin göstergesini dijitale nasıl bağlayacağız bilginiz varmı?

Whitehair
09 Kasım 2015, 17:41
Depo üzerindeki göstergelere giden kabloları bulup yeni göstergenize ek kablo atacaksınız tek yolu bu. Max devir 12 bin ise 15 binlik sizin için uygun.

FakirCustom
09 Kasım 2015, 17:44
peki hocam son olarak titreşim bu göstergeler için problem çıkarır mı? yağmur vs. benim şuan kullandığım gösterge kafasına göre yukarı aşağı oynuyor halay çekiyor devirde bozuldu. ya dandik olduğu için yada titreşimden ama ben 110a kadar bi titreşim hissetmiyorum titremek bunların likidine beynine ıvırırna zıvırına zarar verirmi

Whitehair
10 Kasım 2015, 09:30
Mekanik göstergelerde belki olabilir ama digital göstergede çok titreşim yoksa sorun olacağını sanmıyorum. bilirsiniz cross motorlarda genelde mekanik göstergeler tercih ediliyor. Çünkü toz, darbe, atlama zıplama çok olur. Ama sizde titreşim olsa dahi aşırı olmadığı için sorun olacağını sanmam. Ama üretim kaliteside bunu etkileyen bir faktör.