PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbitatör atık borusundan benzin damlıyor

yigit-camci
06 Kasım 2015, 18:57
arkadaşlar merhaba benim şöyle bi sorunum var resimdede görüldüğü gibi karbüratör tahliye hortumundan benzin damlıyor hortumun ucundaki vida sıkılı ustama götürdüm oda vidayı çıkarttı kompresor ile temizledi orayı tekrar taktı yine yaparsa karbüratör değişecek masrafı yaklaşık 70-80 tl civarı tutar dedi o temizledikten sonra daha çok akmaya başladı başka bir çözümü var mı karbüratörü değiştirmelimiyim sizce? Motorum mondial 100 ukh

http://i.hizliresim.com/jjRX6G.jpg

cico06
06 Kasım 2015, 19:11
Geçmiş olsun abicim benimde böyle bir sorunum vardı,karbüratör değişti sorun devam etti,sonra depoda yan yattığı için paslanma yapabilir bu yüzdende olur denildi,depo değişti sorun devam etti.Benzin filtresi çok kirliymiş :) benzin filtresi değişti ve sorun tamamen ortadan kalktı.Benzin filtresine bak,Eğer kirliyse değiştir,benim gibi durduk yere motoru yenileme :)

yigit-camci
06 Kasım 2015, 19:44
Geçmiş olsun abicim benimde böyle bir sorunum vardı,karbüratör değişti sorun devam etti,sonra depoda yan yattığı için paslanma yapabilir bu yüzdende olur denildi,depo değişti sorun devam etti.Benzin filtresi çok kirliymiş :) benzin filtresi değişti ve sorun tamamen ortadan kalktı.Benzin filtresine bak,Eğer kirliyse değiştir,benim gibi durduk yere motoru yenileme :)
:D Ne yaptın abi sen motoru yenilemişsin. bakayım bi benzin filtresine

oyunageldim
06 Kasım 2015, 20:21
O hortum karbüratörde biriken pisliği tahliye etmek için,vida gevşetilince benzin ile birlikte pislik boşalır
cico sen neler yazmışsın böyle,nasıl bir ustaya denk geldiysen artık :)

Hortumun ucuna sızdırmayı önleyecek birşey sokabilirsin,yada hortumu katlayıp cırt sık yada kelepçe,
Filtre nereee gördüğümüz hortum nere,biraz daha beyin cimnastiği :sunny:
Bunun çözümü bu kadar zor olmamalı :sunny:

cico06
06 Kasım 2015, 20:25
Evet çok şerefsiz bir ustadır kendisi,saygıyla anıyorum burdan :)

yigit-camci
06 Kasım 2015, 21:07
Yani dediğin gibi o hortumu kapatsak bi zararı olmaz mı? Ona gore kapatayım direk uğraşmadan ayda 1 kere vidayı çıkartır pislik varsa akıtırım olur mu?

oyunageldim
06 Kasım 2015, 21:55
tabii olur,istersen akvaryum hortumlarının vanalı tıpaları var istersen onlardan tak,tam o hortuma göre :cherry:

byinfaz.42
06 Kasım 2015, 21:57
kardeşim karbiratörün içinde şamandra var fazla benzin aldığı için ordan atıyor
ilk çalışmada gazda yemez buji patlakmış gibi çalışır
karbiratörü söküp içini aç 2 adet bir birine bağlı olan sıyah renkli plastik malzeme var onu aşşığıya doğru çok azmir sey (milim milim) bastır bük

hayat2teker
06 Kasım 2015, 22:04
Hortumu kapatmayın. Muhtemelen ya şamandıranın ayarı bozulmuştur ya da benzin girişini kapatıp açan pimin ucundaki elastik kısım aşınmış görevini yapamaz hale gelmiştir. 10-15 liraya tamir kitleri varken hava tutup sorunun geçeceğini sanan ustayı değiştirerek başlayın işe

eroceto
06 Kasım 2015, 23:50
Bendende aynı sorun oldu. Karbiratörü söküp temizlediler şuan yok şamandıra ile ilgili olabilir. Pek büyütmeyin benimki musluk gibi akıyordu :)

arda4
30 Kasım 2015, 15:54
Karbüratörün yenisi 30-40TL,

tamir kiti 7-8TL (contalar, jetler, saçamdıra vs)

Temizletmeye kalksan bozarlar bir de en az 30-40tl alırlar. Ayarını da yapmadan yollarlar. Motor stop eder veya boğulur.

En iyisi www.mondialyp.com 'dan fiyatına bakıp bir internet mağazasından yenisini sipariş etmen.

Arkadaşlar sorunu açıklamış, karbüratör şamandırası pislikten ötürü sıkışmıştır ya da şamandıra deliği tam kapatamıyordur. Karbüratör temizlenince sorun gider ama sen gel beni dinle al yeni karbüratör ayarla keyfine bak.

Hatta karbüratör manifoldunu da değiştir. o da 3-5TL bir şey.

mterayes26
01 Aralık 2015, 00:24
Yahu şamandıra ayarı bozuk takılı kalıyor fazla gelen benzini atıyor , yazıp çizmeyin . Değişecel olursa da 50- 60 tl burda karbüratörler

yigit-camci
04 Aralık 2015, 15:55
Karbüratörün yenisi 30-40TL,

tamir kiti 7-8TL (contalar, jetler, saçamdıra vs)

Temizletmeye kalksan bozarlar bir de en az 30-40tl alırlar. Ayarını da yapmadan yollarlar. Motor stop eder veya boğulur.

En iyisi www.mondialyp.com 'dan fiyatına bakıp bir internet mağazasından yenisini sipariş etmen.

Arkadaşlar sorunu açıklamış, karbüratör şamandırası pislikten ötürü sıkışmıştır ya da şamandıra deliği tam kapatamıyordur. Karbüratör temizlenince sorun gider ama sen gel beni dinle al yeni karbüratör ayarla keyfine bak.

Hatta karbüratör manifoldunu da değiştir. o da 3-5TL bir şey.
Şimdi mondilyp'den baktım 58,74 TL karbüratör komple. Burdan alındığı zaman kargo falan ödeniyomu gelen servise? hiç parça almadımda burdan yoksa direk gidip servisten alabiliyomuyuz bu fiyatı ödeyip bide gidip mondialin kendi yetkili servisine soracağım bakalım orası kaç para diyor karbüratörü oda çok derse dediğiniz gibi burdan alırım ya kendim yaparım montajını yada ustaya 10 tlye falan yaparsa montajı yaptırırım şuanda benzin vanasını kapatıyorum motoru çalıştıracağım zaman açıyorum o şekilde akıtmıyo ama geçen bi akşam açık unutmuşum bi indim akıtıyo yine. Bide arkadaşlar ben motorun yağını en son 07.09.2015 de değiştirdim yani yaklaşık 3 ay oldu ben normalde 2 ayda bir değiştirecektim fakat ustaya gittim yağını değiştirelim mi dedim baktı koyduğumuz gibi duruyo hiç gerek yok dedi yağı kontrol ediyorum sadece 1 diş eksilmiş yağı rutin olarak kaç ayda bir değiştirmemi tavsiye edersiniz siz?