PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir ses geliyor

Yolcu0
03 Kasım 2015, 21:46
her viteste yapıp yapmaması dikkatimi çekmedi fakat 2. ve 3. viteste mesela 7000 devire çıktım gazı kestiğim zaman kompresörde iken yavaşlıyo malum. 4000 devire düştüğü zaman pazarda sülük satanların şişeleri çarpıştırdığı zamanki gibi tırınk gibi bir titreşim sesi geliyor. fark ettiğim kadarıyla motor kısmından geliyor sizce neden olabilir yardımcı olabilir misiniz ? ybr motorum 8500 kmde daha.

oluroyle
03 Kasım 2015, 21:52
her viteste yapıp yapmaması dikkatimi çekmedi fakat 2. ve 3. viteste mesela 7000 devire çıktım gazı kestiğim zaman kompresörde iken yavaşlıyo malum. 4000 devire düştüğü zaman pazarda sülük satanların şişeleri çarpıştırdığı zamanki gibi tırınk gibi bir titreşim sesi geliyor. fark ettiğim kadarıyla motor kısmından geliyor sizce neden olabilir yardımcı olabilir misiniz ? ybr motorum 8500 kmde daha.

4000 devir normal, ilk aklıma gelen zincir bolluğu mu oldu acaba.. çünkü 7000 kusur devirlere çıkıp örneğin 2. vitesde 4000 devire düşünce zincir bolsa , ses gelir. Ben de motordan sanmıştım , zincir gergisi ayarı gerekliydi , farkettim. Ayardan sonra ses gelmedi, bilgine.

Kazasız belasız

Yolcu0
03 Kasım 2015, 21:54
motoru yıkadıktan sonra tamirciye söylemiştim zincir yağsız kaldığı için fazla gerilmiş dedi 1 ayda 2 kez motor yıkamıştım nasıl yağsız kaldıysa.d zinciri güzelce yağladı. fakat 170 km uzun yola çıktım hala aynı ses gelmekte biraz bollaştırmalı mıyım ?

felix_bjk1903
03 Kasım 2015, 22:03
sülük şişesi tabirinden, bizim buralardan olduğunu anladım direk :queen:

Yolcu0
03 Kasım 2015, 22:08
sülük şişesi tabirinden, bizim buralardan olduğunu anladım direk :queen:

hiç aklıma gelmezdi böyle bir benzetme yapacağım fakat sesi ona sese benzettim :D izmir/ödemiş, denizli arası gidip geliyorum nazilliyede uğrarım yolda çok güzel bir şehir :)

felix_bjk1903
03 Kasım 2015, 22:40
hahah farkında olmaman olayın doğallığı zaten :D
beklerim gelirseniz Nazilli'ye, sanayide esnafız biz de, motosiklet yedek parça imalatı :)

Yolcu0
03 Kasım 2015, 22:50
hahah farkında olmaman olayın doğallığı zaten :D
beklerim gelirseniz Nazilli'ye, sanayide esnafız biz de, motosiklet yedek parça imalatı :)

Böyle bir daveti nasıl reddedebilirim ki ?