PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACILLL YARDIM DUMAN ATMA

TolgaReis
02 Kasım 2015, 12:06
Arkadaşlar dün subap ayarlarını yaptırdım karbüratör temizlendi birde debraj bitmiş onu değiştirdi usta motor çalışın ça bostayken duman atıyor çok fena ama vitese takıp motorla giderken 2 dk sonra duman atmıyor dururken soguduktan sonra tekrar çalışınca çok fena atıyor acil çözüm yardım

Mamba09
02 Kasım 2015, 12:20
Bilader virgül koymak zor mu? :)

Erdost
02 Kasım 2015, 12:23
Motor soğukken atabilir, hava yakıt karışımını iyi ayarlamayip benzini tam yakmadan atıyorsa duman atar.

Dumanın rengi hangi renk

Mavi duman yağ yaktığına, siyah duman kötü yakıt veya bakımsız araç.

Sonradan olduysa karbüratör ayarını düzgün yapamamış olabilir.

TolgaReis
02 Kasım 2015, 12:30
Beyaz mavi gibi duman atıyor, ilk çalışmada 5 dakika atıyor sonra vites atınca giderken duman atmıyor

Erdost
02 Kasım 2015, 12:58
Şimdi bak

Aşırı bir duman atıyorsa bir sıkıntı var demektir
Anormal şekilde çıkan
Beyaz duman:Motora su karıştığının göstergesidir, hararet yapıp conta yakan motorda görülür.

Mavi duman:Motora yağ karıştığının ve yağ yaktığının göstergesidir, km ömrünü tamamlamış motorun aşınan parçalarının ve rektefe olması ile giderilebilir.

Siyah duman:Kötü yakıt, hava filtresi veya motorun yakıtı verimli yakmasını engelleyen bir sorundan ötürü oluşur.

Ancak bu bahsettiğimiz durumların aşırı olması gerekli.Senin bahsettiğin durum eğerki hava çok soğuksa ilk çalıştırmada olup sonra geçiyorsa normal karşılanabilir.Ancak sürekli yapıyorsa bir sıkıntı var demektir.

Yani ilk çalıştırdın duman attı, Motoru ısıttın yola çıktın, sonra durup sıcak Motoru rölantiye bıraktığında Hala duman atıyorsa Yanlış birşey vardır, rengine göre de yukarıda anlattım..

mterayes26
02 Kasım 2015, 23:05
Dumanın rengini tam olarak belirt muhtemelen soğuk havanın etkisi