PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seyir halindeyken ışıklarda debriyaj telinin kopması?

okncnk
27 Ekim 2015, 20:24
merhaba arkadaşlar asya cg 125 lik motorum var sıfır oldum 700 km de suan bugün 4.viteste ışıklara yaklaşırken 50 km hızla giderken vites küçülteyim dedim kütt etti debriyaj teli koptu panik yapmadım önce dörtlüleri yaktım daha sonra vitesi 5 ardından boşa atıp durdum neyseki sorunsuzca durdum ve motoru stop edip servisimi aradım kapatmak üzereymiş hemen gelirsen hallederiz dedi 5 dk sonra servise vardım adam bana o debriyaj ve ön frenin üzerinde bulunan tırtıklı kauçuklar varya onlar koparıyor dedi takmayalım onu dedi motordan pek anlamam bende abi nasıl sağlam oluyorsa o şekilde yapalım dedi neyse yağladı felan teli taktık o kauçuğu takmadı ucunu debriyaj yumusacık pamuk gibi oldu ama sanki tekrar kopacakmış gibi oluyor 10 tl ye değiştirdim debriyajın yumusak olması mı yoksa sert olması mı daha iyi önceden biraz sertti şimdi yumusacık pamuk gibi birde bu tellerin sağlamı yok mu 45/50 tl neyse taktırırız yoksa 2 ayda bir debriyaj teli değiştirmeyelim