PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorla ilgili bir kaç sıkıntım var ?

okncnk
26 Ekim 2015, 22:34
merhaba arkadaşlar bugün motorumu çalıştırdığımda elektrik düğmesine basınca hiç birşey olmadı gıvvv gıvvv sesi bile çıkmadı bi daha denedim yine hiç birşey olmadı kontağı tekrar kapatıp açtım bu sefer çalıştı tekte çalıştı motor tekrar kapatıp açtım sorunsuzca yine çalıştı motordan hiç anlamam ilk motorum sorun ne olabilir aklıma takıldı 10/15 sefer kapatıp çalıştırdım motoru tekte aldı sorun neden kaynaklandı soğuk hava etki yapar mı böyle bi duruma ? birde eve geldiğimde aşağıdaki resimde işaretli olan yerin kablosu baya bi dısarı çıkmıstı elimle iyice içeri soktum motor sanki şaha kalktı performans çekişi çok arttı motorun resimdeki kablo neyin nesi birde bu konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

http://i.hizliresim.com/gy9QQQ.jpg (http://hizliresim.com/gy9QQQ)

Levent
26 Ekim 2015, 22:37
GıvGıv etmemesi elektrik kaynaklı veya akü kaynaklı olabilir. Kontağı açtığında gıvgıv etmediğinde sistemde ışıklar yanıyor muydu? Ayrıca resimdeki motor bloğunda gösterdiğin delik, hava filtresinin baglantı borusunun olduğu yer olabilir... Taktığında çekişe etki ettiyse kuvvetle muhtemel.

okncnk
26 Ekim 2015, 22:39
GıvGıv etmemesi elektrik kaynaklı veya akü kaynaklı olabilir. Kontağı açtığında gıvgıv etmediğinde sistemde ışıklar yanıyor muydu? Ayrıca resimdeki motor bloğunda gösterdiğin delik, hava filtresinin baglantı borusunun olduğu yer olabilir... Taktığında çekişe etki ettiyse kuvvetle muhtemel.

evet ışıklar yanıyordu sorunsuzca dediğim gibi sadece ilk kontağı açtıgımda öyle yaptı ama daha sonra 20 km ara ara durarak kontağı kapatıp çalıştırdım sorunsuzca tekte çalıstı motor 10/15 kere bu işlemi yaptım hiç sıkıntı çıkarmadı birde o kabloyu baya bi içeri girdi ama çok fena çekiş arttı öyle böyle değil .d

STEWARD26
05 Kasım 2015, 21:33
Sanırım motor tiger 250
fakat orası ne kablo
nede hava filtresi kutusu ile
alakali
krank milinin yuvasının karşılığını tikayan tapa......
Elektrik ile alakalı değil

CT.ATC
05 Kasım 2015, 21:38
Resimde görünen yer bujinin olduğu yer değil mi yoksa ben mi yanlış açıyla görüyorum kabloda buji kablosu muhtemelen :)