PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka stop lamba led problemli

velizrsln
20 Ekim 2015, 17:22
ara sıra kafasına göre çalışmıyor, çalıştığında da ledler 30-40 sn de yavaş yavaş yanıyor güçleniyor

velizrsln
22 Ekim 2015, 23:15
güncelllllllllllllllllll

solmyr
22 Ekim 2015, 23:18
motor çin malı mı?

serkanADH13
23 Ekim 2015, 00:14
Arkadaslar soruyu sorarken önce KONUSU NE OLSUN diye düşünün,

Led stop problemı dıyorsun,
ama motorun nedir?
kaç modeldir?
motorun tip'i nedir?

Şimdi senin soruna nasıl bir cevap vermemizi istiyorsun???

velizrsln
23 Ekim 2015, 22:10

ama motorun nedir?
kaç modeldir?
motorun tip'i nedir?

led arka stop un problemini anlatınca çözümü çıkıcağını düşünmüştüm, bu motorum tvs rtr commuter 2011 150cc, motorcum biraz baktı led arka stop değişmesi gerekiyor dedi ama emin olmak için açtım konuyu çünkü garip bir problem var

ilkerabi
23 Ekim 2015, 22:23
Arka fren müşürün PASLANMIŞ veya stop lambasının bağlandığı şase ZAYIF..

velizrsln
25 Ekim 2015, 18:32

şase nerede bulunur? sigorta mı yani? koltuğun altındaki o bağlantılarda bir parça yok sanırım nasıl yapabilirim şimdi?

ilkerabi
25 Ekim 2015, 18:45
2 veya daha fazla tekerli bütün araçların METAL GÖVDESİ ŞASE diye bilinir.
Akünün (-) kutbu en yakın yerden metal gövdeye irtibatlıdır.
Diğer lamba-korna vs gereçlerin (-) uçları en yakın yerden şaseye bağlanır böylece kullanılan kablo sayısı ve işçilik maliyeti azaltılır..
Stop lambasına genelde park ile beraber 2 kablo gelir. Bunların 5 watlığı plakayı park anahtarı açtığınızda aydınlatır, diğer devre 21 wattır. Frene bastığınızda yanar..

velizrsln
26 Ekim 2015, 18:55
2 veya daha fazla tekerli bütün araçların METAL GÖVDESİ ŞASE diye bilinir.
Akünün (-) kutbu en yakın yerden metal gövdeye irtibatlıdır.
Diğer lamba-korna vs gereçlerin (-) uçları en yakın yerden şaseye bağlanır böylece kullanılan kablo sayısı ve işçilik maliyeti azaltılır..
Stop lambasına genelde park ile beraber 2 kablo gelir. Bunların 5 watlığı plakayı park anahtarı açtığınızda aydınlatır, diğer devre 21 wattır. Frene bastığınızda yanar..

şaseyi biliyorum böyle bir elektrik probleminde şase diyince başka bir şey sandım, yani şase zayıfsa akü zayıf demek istiyorsunuz, en kısa güneli bir gün de oturup biraz incelicem belki bişeyler öğrenirim

ilkerabi
26 Ekim 2015, 19:16
Önce fren müşürüne WD40 sık biraz..

velizrsln
27 Ekim 2015, 20:32
Önce fren müşürüne WD40 sık biraz..

Hocam mesela suan lastige hava basmak icin durdum calistirinca baktim hic yanmiyor hic bisey led gosterge isigi on stop arka stop far hic bisey calismiyo biraz akuyu doldurdum faz vererek sonra bir tik actim calisti simdi far i da calistirmaya korkuyorum hepsi gidicek diye, bu arada arka stop isigini iptal etmisti motorcum led stop alasiya boyle idare et arka sonmesin diye, simdi ne yapicam bu komple gitme ayda yilda bir oluyor bunun sebebi nedir

velizrsln
30 Ekim 2015, 12:41
motor çin malı mı?

ama motorun nedir?
kaç modeldir?
motorun tip'i nedir?

bu konuda videolu gösterdim, bu seferde bütün sistem gidiyor
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/155329-aydinlatma-isiklari-falan-hic-biri-calismiyor-ama-sellektor-calisiyor-videolu-ariza.html?highlight=