PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 125 Motor Arıza Işığı

yorgunsuvari
19 Ekim 2015, 03:00
Öncelikle herkese merhaba. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın şimdiden özür dilerim. Bende aranıza yeni katıldım başlangıç motoru olarak CBR 125r seçtim ikinci el motorla başlamak istedim malum tecrübesizlik ve deneyimsizlik. Motorumla küçük bir düşme yaşadım. Haliyle çok fazla olmasa da biraz masraf olacak gibi ama düşmeden sonra eve genele kadar hiç bir sorun yoktu eve gelince grenajları ve far bağlantılarını söktüm servise gidersem mahvedecekler beni diye :) parçaları kendim onarmak ve takmak istedim. Parçaları söküp motoru çalıştırdığımda ise motor arıza ışığının yandığını fark ettim. Biraz araştırdım FI hata kodu 54 (5 uzun 4 kısa yanıyor). kodun anlamını çözemedim. Kendimce bir tahmin yürüttüm acaba motor far bağlantılarını söktüğüm için yanmış olabilir mi diye aranıza böyle bir olay yaşayan varmıdır? Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

fearlesboyy
19 Ekim 2015, 08:31
yenı kasa ıse hocam ve kafayı sokmussenız farın üzerinde denge sensörü var.soketlerı takmamıssınızdır yada yer,nden cıkmıstır yada sensor arızalanmıstır korkma yenısı 100 tl en fazla

yorgunsuvari
19 Ekim 2015, 12:31
Çok teşekkür ederim deneyip sonucu bildireceğim.

kafkef09
23 Ekim 2015, 04:00
Bende cbr 125 kullanıcısıyım akü zayıfsa ilk 3 snde o ışığı yakıp motor kendini toparliginca sönüyor normalde hiç yapmıyor motor yağlama ilgili problemde olabilir kardeşim

yorgunsuvari
23 Ekim 2015, 23:49
tekrar merhaba fearlesboyy kardeşimin dediği gibi denge sensörü soketini taktım sorun düzeldi. Çok teşekkür ederim.