PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbf 150 ilk çalıştımadan sonra rölantide stop ediyor

geku
14 Ekim 2015, 19:17
merhaba

hava sıcak veya soğuk farketmiyor motor soğukken ilk çalıştımada rölanti de stop ediyor rölanti ayarını arttırırsam bu seferde motor ısınınca 2500 civarnada rölantide çalışıyor
motor ısınında sorun olmuyor rölanti 1000-1500 arasında duruyor

gurkanerkan
14 Ekim 2015, 19:49
Karbüratörlü motorların genel sıkıntısı herhalde biraz ısınana kadar bende elimi gazda tutuyordum.

essegesse
14 Ekim 2015, 19:54
Jikle otomatik ise arızalanmıştır.Ona bakın.

Ezio41
14 Ekim 2015, 19:59
Soğuk havalarda çalıştırırken , jikleyi çekip hafif gaz vererek çalıştır motoru . 1 dakikaya yakın jikle ile çalışsın , daha sonra jikleyi kapat . Elinle fıtı fıtı gaz vererek ısıtacaksın motoru . :) Cbf manuel jikleli olduğu için ilk çalıştırmalarda biraz sıkıntı olur soğuk havalarda .

geku
14 Ekim 2015, 22:10
Karbüratörlü motorların genel sıkıntısı herhalde biraz ısınana kadar bende elimi gazda tutuyordum.
arkadaşın aynı model motoru var onda herhangi bir sorun yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Jikle otomatik ise arızalanmıştır.Ona bakın.

yok jikle otomatik değil manuel

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Soğuk havalarda çalıştırırken , jikleyi çekip hafif gaz vererek çalıştır motoru . 1 dakikaya yakın jikle ile çalışsın , daha sonra jikleyi kapat . Elinle fıtı fıtı gaz vererek ısıtacaksın motoru . :) Cbf manuel jikleli olduğu için ilk çalıştırmalarda biraz sıkıntı olur soğuk havalarda .

sadece soğuk hava da değil havalar sıcakkende aynıydı

Levent
14 Ekim 2015, 22:21
Karbüratör hava ayarı yaptır bişiyciği kalmayacak..

ogzcngdk
14 Ekim 2015, 22:32
cbf 150 bendede var. bu namussuzun ne zaman çalışıp ne zaman çalışmayacağı belli olmuyor, 20 derecenin altında ilk çalıştırmada sorun yaşamaya başladım. jikle istiyor. sen motorun rölantisini sıcakken 1.400-1.500 devire ayarla jikle ile çalıştırmaya başla, bir zararı olmaz.

içim rahat etmez dersen hava filresini ve bujiyi konrol et, durumlarına bak kötüyse değiştir. en son hava ayarına baktır..

serkanADH13
15 Ekim 2015, 00:09
subaplarını ayarlattırmanı tavsıye ederım,
subaplarda sıkıntı var sanırım...

geku
15 Ekim 2015, 12:00
subaplarını ayarlattırmanı tavsıye ederım,
subaplarda sıkıntı var sanırım...

sübapları yeni ayarlattırmıştım ama ondan öncede vardı sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Karbüratör hava ayarı yaptır bişiyciği kalmayacak..

hava ayarına bir baktırayım saolasın

cbf 150 bendede var. bu namussuzun ne zaman çalışıp ne zaman çalışmayacağı belli olmuyor, 20 derecenin altında ilk çalıştırmada sorun yaşamaya başladım. jikle istiyor. sen motorun rölantisini sıcakken 1.400-1.500 devire ayarla jikle ile çalıştırmaya başla, bir zararı olmaz.

içim rahat etmez dersen hava filresini ve bujiyi konrol et, durumlarına bak kötüyse değiştir. en son hava ayarına baktır..

bujiler temiz hava filtreside yeni 4000 bakımından çıkmıştı kontroletmişlerdir herhalde ama gene de baktırayım saol

ısındıktan sonra herhangi bir stop etme rölantide falan olmuyor karbüratör hava ayarında sorun olsa hep rölantiye düşünce stop etmesi gerekmezmi ?

Alisilin
15 Ekim 2015, 12:36
Hassas bi şekilde yapılan sübap ve hava ayarıyla sorununuz çözülür.

geku
15 Ekim 2015, 13:50
yanlışlıkla 2 defa attım mesajı o yüzden sildim

Hassas bi şekilde yapılan sübap ve hava ayarıyla sorununuz çözülür.

ok tamircime söylerim inşallah düzelirsaolun yardımlarınız için kolay gelsin

aydin100
16 Ekim 2015, 23:03
Subaplar sıkı olabilir yani boşluk az yada hiç birakilmamistir titan da basima gelmişti ama sıcakkende yapıyordu