PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekzosdan çıkan gaza elimi sürtügümde gelen nem hissi

serkany
13 Ekim 2015, 19:59
Merhaba,

Geçenlerde bir arkadaşım ile bir motora bakmaya gittik. Ekzos dan çıkışının arkasına elimi tutuğumda elimde nemlenme hissine kapıldım acaba bu benim elim için mi böyle diye merak ettim arkadaşıma elle dedim, aynı hisse oda kapıldı..

Hava şartları biraz serin , motor en az 7-8 saat çalışmadığını düşünüyorum..

Motor tek silindir ,su soğutmalı bir makinaydı.. Acaba neyden olabilir ? Normalmidir?

BatuhanK
13 Ekim 2015, 20:52
Normaldir, arabaların egzozundan su dahi aktığını görebilirsiniz

cbf 150
13 Ekim 2015, 21:04
normaldir amma velakin su soğutmalı bir makina olduğu için conta yakma veya blok çatlak olabilir dikkat::evil::

biyeybaraküs
13 Ekim 2015, 22:27
hidrokarbonlu bileşikler yandığında (Oksijen ile birleşince ) enerji ve H2O ortaya çıkar

bilemedin soruyu otur çocuğum sıfır kaldın kimyadan

serkany
13 Ekim 2015, 22:59
hidrokarbonlu bileşikler yandığında (Oksijen ile birleşince ) enerji ve H2O ortaya çıkar

bilemedin soruyu otur çocuğum sıfır kaldın kimyadan

Sevap almak için içeriz şarap
İçmezsek oluruz düçar-ı azap
Senin aklın ermez bu başka hesap :queen:
...........

Bağıl nem nedir havanın ısıya göre nekadar bağıl nem taşıdıgını bilirim , soguk havada arabların eksozundan çıkan buhar dumanı neden olur terosini bilirim ,
Lakin bundaki nem çok fazla geldi, Gerçi bende çok açık yazmadım kendi arbamın ekzonuna baktım benimkide geceden beri çalışmamıştı onda böyle bir his almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

normaldir amma velakin su soğutmalı bir makina olduğu için conta yakma veya blok çatlak olabilir dikkat::evil::

Üst kapaga baktım , sonuçta contalardan sızdırda motordaki basınç yüzünden sıvıyı içeri almaz dışarı atar üst kapak ile blok arasında köpüğümsü çinke çinke leke olur böyle bir şey yok. Böyle bir şey olsa sürekli su azaltacagından sürekli su takviyesi yapması lazım su takviyesini genleşme kapına koycagı için ordaki sıvı su agırlık olcağından suyun renginden az çok anlaşılır tabi bu işi yeni başlamadıysa.. Yinede paylaşımlarınız uyarılarınız için çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Normaldir, arabaların egzozundan su dahi aktığını görebilirsiniz

Paylaşımız için teşekkür ederim ..bu olay biraz daha farklı garipti , tam anlayamadım. Hava sıcaklığı bu hissi alabileceğim kadar soğuk değildi daha yüksekti ama yeni yağmur yagdıgı için havada ki bağıl nem fazla olabilir , havanın nemide ölçmüyoruz değil mi :queen: