PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Ses Çıkaran Egzos

cecendede
12 Ekim 2015, 17:38
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve yeni bir motosiklet kullanıcısıyım ikinci el mondial 125 mg bir motor aldım aldığım adam egzozun içini boşaltmış acayip ses çıkarıyor vede titreme yaptırıyor size sorum egzoza pulmu attırayım yoksa yeni bir egzoz alıp takayımmı pul attırırırsam motoru boğacağını söyleyenler var ben zaten 70 den yukarı çıkmaya korkan birisiyim yeni yeni kullanıyorum sizce ne yapmalıyım

ferhatdm
12 Ekim 2015, 17:42
Valla az bişey ses cikarmasinda fayda var gorunemiyoken sesle alakali bir iletişim oluyo siruculerle lakin bazilarida mokunu cikariyo sesle alakali bazen açik ve net küfrediyorum

Mengu16
12 Ekim 2015, 19:37
Yeni egzoz 70 lira, sesi azalsın istiyosun en kolay çözüm yenisini almak.
http://www.kalyoncumotor.com/motorsiklet-eksoz/egzos-125-agk-breton-cg-125

cecendede
12 Ekim 2015, 19:47
peki alsam ben takabilirmiyim

Mengu16
12 Ekim 2015, 20:07
peki alsam ben takabilirmiyim
Takarsın, egzozu tutan sacı değiştirmeden, eski egzozu söküp yerine yenisini takmak basit aletlerle yapılabilir. Eski egzozun da bununla aynıysa bi tane kurbağacık ile egzozu söküp takmayı yaparsın. En fazla yarım saatini alır. Egzozu değiştirirken egzoz çıkışındaki eski conta parçalarını temizleyip yeni conta da koy araya.

cecendede
12 Ekim 2015, 21:10
peki pul kaynatma işi konusunda ne dersiniz hocam

Mengu16
12 Ekim 2015, 22:14
peki pul kaynatma işi konusunda ne dersiniz hocam
Egzozun içini boşaltmış diyosun. Nereye pul kaynatacaksın ki sesi azalacak.

cecendede
13 Ekim 2015, 00:27
bilemediğim için sordum kimisi çıkışa bildiğimiz pul kaynak yapalım diyorlar ondan dedim ama kimiside bu işlemin motoru boğacağını söylüyor

A.Türker
13 Ekim 2015, 01:11
70 liraymış yenisi al tak para değil. Benimkinin orjinali 1500 tl :/

Mengu16
13 Ekim 2015, 09:36
bilemediğim için sordum kimisi çıkışa bildiğimiz pul kaynak yapalım diyorlar ondan dedim ama kimiside bu işlemin motoru boğacağını söylüyor
Nasıl bir işlem yaptıracağını tam anlamadım ama aynı sessizlikte orjinal egzoz kadar iyi performans vermez.