PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Nasıl Alınır:)

MetinK.
11 Ekim 2015, 21:09
Arkadşalar En Son Pulsarım Vardı Cc Yükseltmek İçin Sattım.Araya Kış Girince İdareten Kymco Aldım.Arabada Var Zaten. Neyse 600 Lük Enduro Almak İstiyorum.Onun Fiyatıda 20 Bin Tlden Başlıyor,Almasına Kredi İle ALırım.Yalnız Bunu Alınca Gezicek Para Kalmıcak 2000 Bin Tl Maaşım Var.Krediyimi Ödüyeceksin ,Faturalarımı ÖDüceksin.Demek İstediğim Motosiklet Alsan Borçlardan Gezemiceksin.Ben Ne Anladım Bu İşten.Motosiklet Alıp Gezebilmek İçin Ne Yapmalı? Motosikletin Keyfine Nasıl Varacağız? Yorumlarınızı Almak İstedim.Lütfen Kırıcı Olmadan Fikirlerinizi Paylaşınız.

shruikan
11 Ekim 2015, 21:18
Bi arabam olsa, yanına gider ucuz yollu bi cross ya da supermoto alırım. Kır, bayır, yağmur, çamur düşe kalka gezerim. Doğayla bütünleşirim :mrgreen:

Dağcı
11 Ekim 2015, 21:20
o değilde benim aklıma şu geldi
2bin tl maaşla nasıl hem araba hem pulsar alabildin :)

Zeronix
11 Ekim 2015, 22:02
o değilde benim aklıma şu geldi
2bin tl maaşla nasıl hem araba hem pulsar alabildin :)

adam kredi çektim diyor

Dağcı
11 Ekim 2015, 22:05
adam kredi çektim diyor

:/

Arkadşalar En Son Pulsarım Vardı Cc Yükseltmek İçin Sattım.Araya Kış Girince İdareten Kymco Aldım.Arabada Var Zaten. Neyse 600 Lük Enduro Almak İstiyorum.Onun Fiyatıda 20 Bin Tlden Başlıyor,Almasına Kredi İle ALırım.Yalnız Bunu Alınca Gezicek Para Kalmıcak 2000 Bin Tl Maaşım Var.Krediyimi Ödüyeceksin ,Faturalarımı ÖDüceksin.Demek İstediğim Motosiklet Alsan Borçlardan Gezemiceksin.Ben Ne Anladım Bu İşten.Motosiklet Alıp Gezebilmek İçin Ne Yapmalı? Motosikletin Keyfine Nasıl Varacağız? Yorumlarınızı Almak İstedim.Lütfen Kırıcı Olmadan Fikirlerinizi Paylaşınız.

Blindfire
11 Ekim 2015, 22:06
Bende zamanında 600-650 lık enduru dusundum, dediler ki ötv düşecek bekle, 1 sene kadar bekledim dusmedi, hatta rüyamda bile dustugunu görmedim. :) Fiyatlar artıkça arttı, sonra gittim R25 aldim.

ogzcngdk
11 Ekim 2015, 22:15
bende sizinle benzer bir durum içerisindeyim, şu anda honda cbf 150 hahibiyim. öncesinde hyosung gv 250 vardı onu sattım bununla takıldım biraz. şimdiki hedefim hyosung gv 650 almak.

bunu gerçekleştirmek içinde şimdi para biriktirmeye başladım motoru 4.500 liradan saysam bana 8.500-9.000 lira falan lazım. ocak ayına kadar biriktirip kalanını kredi çekmeyi düşünüyorum. bu süre zarfında biraz motordan uzaklaşıp para biriktirmeye odaklanmam lazım. başka türlü kredi yükü fazla olacak gezemeyeceğim yazın, her şeyin bir bedeli var malesef :)

MetinK.
11 Ekim 2015, 22:19
Yok Arkadaşlar Arabayı Param Vardı Oradan Aldım.Pulsarı Krediyle Aldım.Sattım Hala Kresini Ödüyorum. shruikan Kardeşim Crossa Pek İlgim Yok.Aldınmı Cbf1000 Dle500 Türü Enduro Alıp Gezmek İstiyorum.Gezmek İçin Zaman + Para Lazım.İkiside Yok Nedicez Hep Hayallerdemi Kalıcak:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

bende sizinle benzer bir durum içerisindeyim, şu anda honda cbf 150 hahibiyim. öncesinde hyosung gv 250 vardı onu sattım bununla takıldım biraz. şimdiki hedefim hyosung gv 650 almak.

bunu gerçekleştirmek içinde şimdi para biriktirmeye başladım motoru 4.500 liradan saysam bana 8.500-9.000 lira falan lazım. ocak ayına kadar biriktirip kalanını kredi çekmeyi düşünüyorum. bu süre zarfında biraz motordan uzaklaşıp para biriktirmeye odaklanmam lazım. başka türlü kredi yükü fazla olacak gezemeyeceğim yazın, her şeyin bir bedeli var malesef :)
Hocam Birşekilde Borca Harca Girinir Alınır.Yalnız Kapıda Yattıktan Sonra Bana Faydası Yok.Yazın Güzelliğinde Birde Motosikletimle Gitmek İstiyorum Memlekete.Fazada Vaktim Yok.Polislik Sınavlarına Hazırlanıyorum.Poliste Olursa Motosiklet Yüzü Göremicez:)

shruikan
11 Ekim 2015, 22:46
Abi gezeceksen arabayla gez; at yiyeceğini-giyeceğini bagaja. Gece mi oldu, yatır arka koltukları uyu. Canın deli-depelek gezmek mi istedi? Atla cross'a, yardıra yardıra gez.

Aileden falan hiç para da gelmiyo ki; bi yerden bi destek olsa ilk yapacağım bu olur benim.

coogle
11 Ekim 2015, 22:46
hocam önce bütçe belirliyceksin. vakit olayı hikaye bi kere en kötü haftasonu 2 günlük bi yerlere gidebilirsin. işe motorla haftaiçi gidip gelebilirsin.

kredi az da olsa çek bence. en minimumundan düşünüyorum, enduro için 2-3 bin tl cebine nakit bulundur, çek 10 bin tl kredi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-honda-transalp-216672022/detay
(http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-honda-transalp-216672022/detay)
al böyle bişey... bak keyfine... kredi bitince satar model yükseltirsin yavaş yavaş. 10 bin tl yi 24 ayda ödersen aylık 500 tl ödersin.

başka türlüsü zor hacı, minimum fiyat maximum keyif :bounce:

unvrld
12 Ekim 2015, 09:51
Yok Arkadaşlar Arabayı Param Vardı Oradan Aldım.Pulsarı Krediyle Aldım.Sattım Hala Kresini Ödüyorum. shruikan Kardeşim Crossa Pek İlgim Yok.Aldınmı Cbf1000 Dle500 Türü Enduro Alıp Gezmek İstiyorum.Gezmek İçin Zaman + Para Lazım.İkiside Yok Nedicez Hep Hayallerdemi Kalıcak:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Hocam Birşekilde Borca Harca Girinir Alınır.Yalnız Kapıda Yattıktan Sonra Bana Faydası Yok.Yazın Güzelliğinde Birde Motosikletimle Gitmek İstiyorum Memlekete.Fazada Vaktim Yok.Polislik Sınavlarına Hazırlanıyorum.Poliste Olursa Motosiklet Yüzü Göremicez:)

Yunus motosiklet timi düşündün mü. Bu işleri pek bilmiyorum ama katılabilirsen onlara katıl. Hem polis olmuş hem motosiklet sürmüş olursun.

zaferce
12 Ekim 2015, 10:24
Alsan, binmeye para kalmıyor. Para için çalışsan, bu sefer de zaman kalmıyor. Hal böyle olunca 3 yıl sür, sonra motoru sat, 2 yıl borç öde. Sonra bir daha kredi çek motor al. Sonra yine sat borç öde... Çalışmak zorunda olmadan gelen yüklüce para olsa motorla gezmek baya kolay ve zevkli olacak.

Tİme_shİft42
12 Ekim 2015, 11:51
Daha çok paralar harcıyacan bu motora almışken 600 cc al benzini var gezmesi var motorum var ama huzurum yok diyebilirsin gün gelir borç biter iyiki almışım dersin her tarafı oklu deynek :P

Bende aynı durumdayım inşallah 600 ccye geçecez olmassa 400-500 cc :cherry:

pompei
12 Ekim 2015, 13:53
Pulsarın kredi ödemesi ne kadar kaldı ve kymcoyu ne kadara aldığınızı bilmiyorum ama şöyle düşünrüsek pulsardan min 7 bin cebinizde o paradan kymco ? düşsek sonrada scooterıda saatsanız 7 bin cebinizde.Burda scooter alarak bence yanlış yapmışsız(elzemmiydi bilmiyorum) onun yerine yeni yıla girmeden 10 bin tl nakit biriktirilip, gerisi yaza kadar bitecek bir kredi çekilerek ikinci el 15-18 bin tl bir motor alınıp yaza harçsız borçsuz çıkıla bilirdi.

Levent
12 Ekim 2015, 14:00
Hayat zor be.. Şimdi düşündüm de gerçekten bende zevk alamıyorum bu hayattan, para ödemekten bıktık..

Alisilin
12 Ekim 2015, 14:16
Bütcen kısıtlıysa neden 20.000 liralık motor alıyosun?
Ben de seninle benzer durumdayım, Ybr'm var hem vergisi hem yakıtı hem bakımı çok ekonomik, istediğim her yere de gidiyorum, ha ne olur 150-200 le değilde 80 km ile gidiyorum, gayet de menunum hayattan, ha ilerde bütce değişir o zaman seçenekler de değişir o ayrı.

yeknet
12 Ekim 2015, 14:49
ayağını yorganına göre uzatcaksın. 20000TLlık motosiklete gücün yetmiyorsa 10000TL alıp keyfine varabilirsin. Kesmiyorsa orası senin bileceğin iş ama şu sıralar özellikle borç yapmamanı tavsiye ederim ülkenin durumu hiç iyiye gitmiyor.