PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet tedbırlerının önemini bir kere daha anladım bir motorcu olarak

Zeronix
11 Ekim 2015, 11:46
Merhaba arkaşlar dün akşam iş yerinde nöbetçiyim bir arıza geldi ona cıktık arkdaşla 2 arabayiz e5 de ilerliyoruz bu arada şirket telefonunda diğer araçtaki arkadaşımla konusuyorum Bana telefonda kardeşim dikkat et çarpcak dıye bagırdı tak diye carptı allahtan arkdaş uyanık arkadakı arabaları engelledı ezmesın dıye motosıkletlı ıkı kısı aramızda bana carparak dustu ben ondekı aracı kullanıyodum ılerı cektım 4 lu yaktım arkdas e5 ı kapattı motoru kenara cektık gittim yanına cocukların kask ve montları vardı ama ehliyetleri yoktu herhalde 3 kere sordum hastaneye gotureyım mı dıye istemediler bıseyımız yok abı arkdasın sadece belı ve elı soyuldu bısey yok dedıler bende gıttım çocukların yası ufaktı ehlıyetlerı olmadıgı ıcın hastaneye gıtmek ıstemedıler Acaba onlara bu durumda bırak mıs olmam yanlıs mı yoksa doğru mu yaptım . Şürücü olan cocuk soka gırmıstı cok hızlıydı ve duramadı bana carptı hızlı bı sekılde arkdasım kaskları olmasa agır hasar alıcaklarını soledı duserken ıkısınde kafası yere carpmıs ben onde oldugum ıcın goremedım yol bakımı yapan yerde sert donuste oluyor bu olay arkamdakı arabayı sıyırp benım tampana carparak durabıldıler

nazar48
11 Ekim 2015, 21:10
Anladım olayı, ancak üçüncü okuyuşumda anlayabildim:pale:

beko12345
11 Ekim 2015, 21:23
Noktalama işaretlerinin önemi adlı "KAMU SPOTU".

mitmuallim
11 Ekim 2015, 21:33
KEŞKE ONLARI DİNLEMEYİP ambulans cağırsaydınız. iki iyik yapmış olurdunuz bir sağlıkları emin ellerde kontrol edilir iki kuralsız trafiğe çıkılmayacağını öğrenirlerdi.
Bir de şirketin değilde sizin (sahsi ) arabanıza kapıdan çarpıp hasar oluştursa idiler ne yapardınız?

alp_tunay
11 Ekim 2015, 21:35
Olayın teması , birileri çarpmış arkadaşlara... Gerisini okudum ,şaşıracaksınız belki anladım :)
Ama bir türlü olayı sıraya koyamadım... :queen:

Zuzuuw
11 Ekim 2015, 21:38
Bu çocuklardan bir tanesi daha sonra iç kanama geçirip hayatını kaybederse kuvvetle muhtemel hapis cezası alırsın.

Ne olursa olsun, resmi evrak elinde olacak. Çocukları ambulansa bindireceksin. Ceza yemelerine gönlün razı olmadı ise hiç değilse ailesine teslim edesin ki onlar bisikletten düşmüş vs diye acile götürsünler.

Geçirdiğim ufak bir kaza sonrası kolumda kalıcı hasar oluştu. Kolumun alçıya alınması gerektiğini kazadan 6 saat sonra farkettim. Sıcağı ile anlamayıp, işer hızlıca hallolsun diye karakola gitmiştim :salut:

Zeronix
11 Ekim 2015, 21:59
nedenini bilmiyorum ama yazımı düzeltemedim dediğiniz gibi biraz değişik bir anlatım oldu kusura bakmayın olayı yaşıyor gibi anlatınca böle oldu şuan düzeltemiyorum :D

ömerky
11 Ekim 2015, 22:30
nedenini bilmiyorum ama yazımı düzeltemedim dediğiniz gibi biraz değişik bir anlatım oldu kusura bakmayın olayı yaşıyor gibi anlatınca böle oldu şuan düzeltemiyorum :D

Düzeltiyorum dediğin yazı bile.. :queen: Abi ne adamsın ya :thumleft:

GezeGeze
12 Ekim 2015, 21:03
Yazım Kuralları, TDK'ya göre:
http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=category&id=50

gurkanerkan
12 Ekim 2015, 21:18
Kazada telefonla konuşmanızın bir alakası yok ama başlık güvenlik önlemleri olunca burada bir çelişki olmuyor değil :) Teklif etmenize rağmen hastaneye gitmek istemedilerse sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok sanırım.

chetaq
12 Ekim 2015, 22:38

Birinciyi bile zorlayarak bitirince, ikinci kere tekrar okumayı göze alamadım ben. :)

Zeronix
13 Ekim 2015, 16:11
aslında ben bu ablayla anlaşırım ulan :Dhttps://youtu.be/AmiFYuGfYjc

EthanHunt
13 Ekim 2015, 16:24
Olayın teması , birileri çarpmış arkadaşlara... Gerisini okudum ,şaşıracaksınız belki anladım :)
Ama bir türlü olayı sıraya koyamadım... :queen:

Star wars ı çekim yıllarına göre izlemişim gibi oldum :)